Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Karabinek Hammerli 850 Airmagnum XT - test wiatrówki

‹‹ powrót do testów wiatrówek

850 AirMagnum nie jest repliką istniejącej broni, a mimo to wygląda bardzo przekonująco. Dźwignia przeładowania czterotaktowego przywodzi na myśl ładowanie sztucera myśliwskiego, natomiast czarny polimer osady w połączeniu z celownikiem optycznym i dwójnogiem sprawia, że czujemy się jak gdybyśmy mieli w rękach karabin snajperski. Jednak sam wygląd wiatrówki to nie wszystko. Powinna przede wszystkim dobrze strzelać. Zasilanie z kapsuły CO2 powoduje, że karabinek jest praktycznie bezodrzutowy. Piszę „praktycznie”, ponieważ uderzenie zbijaka, czy ruch gazów wylotowych, zawsze wywołuje lekkie drgania. Myślę, że nieznacznie silniejsze niż w wiatrówkach PCP. Hammerli 850 AirMagnum, z bardzo dobrą niemiecką lufą, okazuje się bardzo celny. Można z niego strzelać nawet na odległość 50 metrów z powodzeniem, tzn. bez problemu powinniśmy trafiać do celów wielkości paczki zapałek.

Bardzo dobrą nowiną w przypadku tego karabinka jest to, że ma dużą moc, jak na wiatrówkę zasilaną dwutlenkiem węgla - jakieś 15 dżuli, co w przeliczeniu na metry na sekundę wynosi ok. 220 m/s. Właśnie dlatego jest jedną z najmocniejszych wiatrówek długich na CO2. Tę moc zawdzięcza oczywiście dużej 88 gramowej kapsule, jak i bardzo przemyślanej konstrukcji. Tak naprawdę, największą zaletą tego sprzętu jest niezawodność. Z wiatrówki możemy oddać tysiące strzałów. Karabinek zużywa też dziesiątki dużych kapsuł (ok. 250 strzałów z jednej takiej kapsuły) bez żadnej awarii. Trzeba jedynie pamiętać o pewnych zasadach podczas dokręcania kapsuły i przeładowywania karabinka. W przeciwnym razie, możemy spowodować awarię. Sam sprzęt nas nie zawiedzie. Warto jeszcze wspomnieć o dwóch kwestiach. Mianowicie, tę wiatrówkę można zostawić z wkręconą kapsułą na dłuższy czas bez obaw o uszczelkę. W wiatrówkach zasilanych małymi 12 gramowymi kapsułami nie możemy tego zrobić.

850 AirMagnum nie jest nową konstrukcją. Od wypuszczenia tego karabinka na rynek minęło już chyba 7 lat. Taki czas to aż nadto, aby stwierdzić, czy sprzęt jest wart polecenia. Dzisiaj mogę świadomie zapewnić, że wiatrówka Hammerli o nazwie 850 AirMagnum, zasilana CO2 i wyprodukowana przez Umarexa to bardzo udany produkt.

Zobacz produkt w ofercie sklepu broń.pl

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com