Maska antysmogowa Respro Techno, czarna, rozmiar L

199,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Maska antysmogowa Respro Techno to doskonałe rozwiązanie ochronne dla mieszkańców dużych miast, w których powietrze jest wyjątkowo zanieczyszczone. Maska antysmogowa chroni przed smogiem, zanieczyszczeniami komunikacyjnymi, a także wirusami.


Respro Techno to maska ogólnego zastosowania dla mieszkańców dużych miast. Zastosowany filtr TECHNO działa w podwójny sposób, łączy filtrację mikro zanieczyszczeń (filtr Hepa-Type) oraz filtrację chemiczną DACC™ szkodliwych gazów, oparów i uciążliwych zapachów.

Takie połączenie w istotny sposób zwiększa wydajność maski i chroni przed szeroką grupą zanieczyszczeń występujących w dużych aglomeracjach.


Maska RESPRO TECHNO oprócz funkcjonalności i ochrony posiada również klasyczny, nie przyciągający uwagi design oraz stonowaną czarną kolorystykę.

Filtry zastosowane w masce, są w pełni kompatybilne z nowymi zaworami Techno™, których specjalna konstrukcja zapewnia większy przepływ powietrza podczas oddychania.


Czas wykorzystania filtra wynosi od 4-6 tygodni. Maska (bez filtrów) nadaje się do prania.


Zastosowanie masek antysmogowych:

jogging i jazda jednośladami w miejscach o dużym zanieczyszczeniu powietrza
w okresach zachorowalności na grypę
podczas podróży w środkach komunikacji miejskiej
podczas spacerów, wyprowadzania zwierząt oraz dłuższego przebywania na świeżym powietrzu


Technologie i systemy zastosowane w masce:

O2 Neopren - trwały, neoprenowy materiał, został specjalnie wyprofilowany, dzięki czemu maska jest bardzo komfortowa podczas noszenia

Max Hole Pattern - duża powierzchnia otworów w masce zapewnia bardzo wydajny przepływ powietrza

Velcro™ Fastener  - maska zapinana jest za pomocą wygodnego rzepa, który nie krępuje ruchów i przylega do głowy

S-2 Aluminium Clip - trwały nosek, wykonany z odpornego na pękanie aluminium idealnie dopasowuje się do twarzy i zapewnia szczelność maski

Reinforce Sewing - w newralgicznych miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne zastosowano wzmocnione szwy

Anatomic Shell Shape  - anatomiczny kształt maski dopasowuje się i szczelnie przylega do twarzy

2Valves - dwa zawory wydechowe szybciej odprowadzają parę wodną oraz dwutlenek węgla

Inter-change Mounting - system szybkiej i prostej wymiany filtrów

Comfort Filter - profilowany filtr szczelnie przylega do maski i nie ogranicza ruchów twarzy

Silicon Membrane - silikonowa membrana jest odporna na działanie niskich i wysokich temperatur


Właściwości filtra:

Sub-micron -  filtr submikronowy Hepa Type hamuje cząsteczki pyłów do 0,3 mikrona. Filtry tego typu wyłapują ok. 99,7% zanieczyszczeń o rozmiarze powyżej 0,3 mikrona, większość wirusów, bakterii, komórek grzybów i pierwotniaków.

PM2.5 - filtr pyłu o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometra, który według WHO jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka (spośród zanieczyszczeń atmosferycznych)

PM10 - filtr pyłu zawieszonego PM10, który jest frakcją pyłu o bardzo małych rozmiarach średnicy ziaren - do 10 mikrometrów. Cząsteczki są wystarczająco małe, by przenikać i osadzać się głęboko w płucach.

DACC - filtr wykorzystujący materiał dynamicznego węgla aktywnego (DACC™) z 95% czystym splotem węglowym, substancji opracowanej do ochrony przed substancjami chemicznymi i bakteriami w czasie wojny.


Uwaga! Maska nie nadaje się do zastosowań przemysłowych, gdzie konieczne jest spełnianie wymogów dyrektyw Unii Europejskiej 89/68 i 89/656.
Tabela rozmiarów nie jest w 100% dokładna dla każdej budowy twarzy. Powyższe tabele są jedynie wskazówką pomagającą ustalić przybliżony rozmiar.


Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

producent: RESPRO
rozmiar: L

Opinie
zamawiam Zamknij