Środek na komary i kleszcze Foresta spray 100ml, 30% DEET FORESTA.100

Środek na komary i kleszcze Foresta spray 100ml, 30% DEET FORESTA.100

Koszyk 0
0,00 zł

Środek na komary i kleszcze Foresta spray 100ml, 30% DEET FORESTA.100

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: FORESTA.100
EAN: 5908262152046
Brak w magazynie
Chwilowo niedostępne
29,90 zł
Nie pozwól, aby nieproszeni goście zakłócali odpoczynek Tobie, albo… Twoim czworonogom. Wybierz sprawdzone środki na owady – skuteczne i bezpieczne dla organizmu. Środki na owady FORESTA Środek na komary i kleszcze Foresta spray 100ml, 30% DEET FORESTA.100 nie tylko skutecznie chroni przed ukąszeniami, ale także jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Zamów już teraz.


Foresta to renomowana marka preparatów przeciwko kleszczom, komarom i innym insektom, stworzona przez polską firmę Lefrosch. O dokuczliwości i niebezpieczeństwach związanych z owadami przekonał się chyba każdy turysta, outdoorowiec oraz osoby pracujące na świeżym powietrzu.


Co wyróżnia preparat Foresta od innych dostępnych na rynku?

Przede wszystkim Foresta posiada w pełni bezpieczną dla zdrowia Użytkownika recepturę!

Długotrwale działający preparat odstraszający komary i kleszcze. Przeznaczony do stosowania przez osoby wymagające skutecznej ochrony przed komarami i kleszczami w trudnych warunkach zewnętrznych. Lekka konsystencja pozwala na bardzo komfortowe stosowanie a jednocześnie stopniowe uwalnianie się substancji aktywnych.

Zawiera trzy substancje aktywne o wysokim stężeniu, bardzo silnie odstraszające insekty, tj. DEET 30%, IR 3535 20% oraz GERANIOL 0,1%.

Skuteczność działania została potwierdzona rzetelnymi badaniami naukowymi prowadzonymi w Katedrze Medycyny Tropikalnej i Parazytologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Ponadto Foresta jako jeden z niewielu tego typu produktów dostępnych na rynku, przeszedł pozytywnie badania dermatologiczne wykonane przez POZLAB Sp.z.o.o.

Warty podkreślenia jest również fakt, że wysoka skuteczność preparatu Foresta Insect Repellent została również potwierdzona przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny w Warszawie. Foresta gwarantuje aktywną i niezawodną ochronę przed niebezpiecznymi dla zdrowia insektami przez pełne 4 godziny!

Jednak wyjątkowa receptura Foresty zapewnia osłonę nie tylko przed komarami, odstrasza także kleszcze, muszki oraz dużą liczbę gatunków owadów występujących w miejscach tropikalnych i podmokłych.

Co to jest DEET, IR 3535 i Graniol?

DEET (N, N-Dietylometatoluamid) najczęściej stosowany środek odstraszający owady, np. komary, meszki, muchy końskie, kleszcze lub muchy tse-tse. Został opracowany przez chemików armii USA, po doświadczeniu zdobytym w walkach w wilgotnych lasach zwrotnikowych podczas II wojny światowej. Pierwsze wojskowe zastosowanie miało miejsce w 1946, a cywilne w 1957.

Czas ochrony po naniesieniu DEET na skórę lub ubranie wynosi od 2 do 12 godzin, w zależności od stężenia związku w preparacie. Amerykańska agencja rządowa ds. badania chorób i zapobiegania zarazom, CDC, zaleca stężenie DEET-u w przedziale 20-50% jako skutecznie zapobiegające przenoszeniu się rozmaitych patogenów rozprzestrzenianych przez gryzące owady. Wyższe stężenie nie polepszają skuteczności preparatu).

IR3535 (ang. Insect Repellent 3535; ester etylowy kwasu (N-n-butylo)- N-acetylo-propionowego) środek odstraszający komary, kleszcze, muchy końskie i zwykłe: potencjalnie także może odstraszać wszy, pszczoły i osy. Używany w USA od 1999. Zarejestrowany jako biopestycyd z EPA, co oznacza, że można go postrzegać jako produkt pochodzenia naturalnego, pomimo że jest on zrobiony z syntetycznych substancji strukturalnie bazujących na naturalnie występujących aminokwasach (B-alanina). Wykazuje niższą toksyczność niż inne składniki aktywne.

Geraniol - (trans-3,7-dimetylkookta-2,6-dien-1-ol)-acykliczny alcohol monoterpenowy, związek o słodkim kwiatowym zapachu z nutą owoców cytrusowych. W pełni naturalny olejek wykazuje skuteczność w działaniu odstraszającym owady. Jak wykazały amerykańskie badania, przeprowadzone przez Uniwersity of Florida, zmniejsza on szanse na ugryzienie przez kleszcze, pchły czy komary nawet o 90-99%.

Dlaczego połączono trzy substancje aktywne?

Połączenie trzech substancji odstraszających komary i kleszcze stanowi o wyższej skuteczności w porównaniu do produktów zawierających tylko jeden składnik aktywny.


Dla kogo przeznaczony jest preparat Foresta?

Ten profesjonalny i niezawodny w działaniu produkt skierowany jest głownie do myśliwych, leśników, wędkarzy, żołnierzy, survivalowców i podróżników, a także dla każdego, kto chce się skutecznie zabezpieczyć przed groźnymi chorobami przenoszonymi przez komary, kleszcze, muszki i inne owady.


STOP KLESZCZOM!

W Polsce borykamy się z prawdziwą plagą kleszczy, pasożytujących na ludziach i zwierzętach.

Blisko 100 gatunków kleszcza to nosiciele pierwotniaków, bakterii oraz wirusów, wywołujących niezwykle groźne dla życia ludzkiego choroby, m.in. kleszczowe zapalenie mózgu, boreliozę, tularemię, ehrlichiozę, babezjozę oraz mykoplazmozę.


STOP KOMAROM!

Drugą najbardziej uciążliwą grupą insektów są komary, których w Polsce wyróżnia się aż 47 gatunków. Po wkłuciu w skórę, komar wstrzykuje ślinę, zawierającą białka i alergeny, które są źródłem reakcji alergicznych, a nawet wstrząsów anafilaktycznych.

Komary przenoszą także na człowieka psią chorobę - dirofilariozę (dilofilaria repens), pasożyta, który może gnieździć się pod naszą skórą przed długi okres, a jego usunięcie wymaga zabiegu chirurgicznego.

Więcej informacji
Kod SKUFORESTA.100
ProducentFORESTA
EAN5908262152046
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com