Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Ostrzałka Work Sharp Guided Sharpening System (WSGSS-I)

Kod SKU: KOL.009-013
Kod EAN: 662949039147
W magazynie
Wysyłka w ciągu 48H
339,00 zł Darmowa dostawa
Jaki jest najlepszy nóż? Ostry! Dlatego zadbaj o to, aby w Twoim wyposażeniu znalazły się osełki i ostrzałki do noży. Wykorzystasz je nie tylko w terenie, ale i w domu. Osełki i ostrzałki do noży WORK SHARP Ostrzałka Work Sharp Guided Sharpening System (009-013) to sprawdzone rozwiązanie wykonane z najlepszych surowców, dzięki czemu pozwoli Ci łatwo i szybko naostrzyć większość noży. Zamów teraz z darmową dostawą.

Work Sharp Guided Sharpening System to kompleksowy system ostrzący dla początkujących i zaawansowanych posiadaczy noży, umożliwiający naostrzenia każdego rodzaju ostrza oraz większości narzędzi domowych i outdoorowych. Work Sharp Guided Sharpening System to ostrzałka zaprojektowana przez specjalistów, która w przeciwieństwie do podobnych produktów na rynku, nie wymaga od użytkownika fachowej wiedzy i doświadczenia w ostrzeniu.

W tej jednej ostrzałce zawarto funkcje kilku osełek, co w oczywisty sposób pozwala zaoszczędzić nasze pieniądze oraz wyostrzyć niemal każdy rodzaj noża i narzędzia. W ostrzałce zastosowano innowacyjny system Pivot-Response, zapewniający precyzyjne ostrzenie od nasady aż po czubek ostrza. Wszystko za sprawą obrotowej platformy z płytką ostrzącą, która pod naciskiem noża podąża za krzywizną ostrza (obraca się), w efekcie czego krawędź tnąca jest automatycznie ostrzona na całej długości. Cały proces odbywa bez dodatkowych akcesoriów i czynności, do nas należy jedynie równomierne przesuwanie noża po ostrzałce pod tym samym kątem.

Jednym z najtrudniejszych aspektów ostrzenia za pomocą płaskich kamieni jest uzyskanie jednolitej ostrości na całej długości klingi. Niezbędne jest również zachowanie stałego kąta ostrzenia w trakcie trwania całego procesu. Podczas gdy proste ostrza wymagają łatwego przeciągania wzdłuż kamienia (od nasady po czubek), zakrzywione ostrza należy obracać wzdłuż profilu głowni z jednoczesnym zachowaniem właściwego kąta. Nauka tej techniki jest dosyć czasochłonna i dla większości trudna do opanowania. System Pivot-Respons implementuję tę technikę do ostrzałki, pozwalając ostrzyć noża zakrzywione tym samym prostym sposobem co noże o głowniach prostych.

Ostrzenie można przeprowadzać na dwa sposoby, w zależności od poziomu umiejętności i rodzaju ostrza. Ruch obrotowy platformy można zablokować, tworząc w ten sposób tradycyjną, płaską powierzchnię do ostrzenia prostych lub zakrzywionych ostrzy (bez zmiany pozycji głowni). Dla osób początkujących zaleca się korzystanie z ruchomej platformy ostrzącej, która wykona najtrudniejszą pracę za nas. Zalety i przemyślane funkcje systemu docenią doświadczeni nożownicy, a osoby nie mające wprawy w ostrzeniu z ręki, mogą w prawidłowy i ławy sposób doskonalić tę umiejętność.

Ostrzałka jest wyposażona w prowadnice kątowe (mocowane na magnes) o nachyleniu 17° i 20°. Po przyłożeniu głowni noża do prowadnicy, wystarczy jedynie równomiernie przeciągnąć klingę po płytce ostrzącej pod tym samym kątem. Ta proste i przydatne ułatwienie, powoduje, że już po krótkim czasie, technika ostrzenia z ręki nie będzie nam sprawiać żadnego kłopotu.

Do ostrzenia otrzymujemy dwie, wyjmowane płytki diamentowe o gradacjach 320 i 600 oraz 3 pręciki ceramiczne o różnej wielkości, gradacji i przeznaczeniu.

Ostrzałka Work Sharp Guided Sharpening System eliminuje konieczność opanowywania wielu technik ostrzenia oraz używania skomplikowanych i drogich ostrzałek zaciskowych, dzięki czemu możemy cieszyć się ostrymi narzędziami oszczędzając jednocześnie nasz czas i pieniądze.

Cechy:

dwie płytki diamentowe (31 x 152 mm) o gradacji 320 (zgrubna) i 600 (drobna)
magnetyczne prowadnice kątowe o dwóch nastawach 17° i 20°
3 kamienie ceramiczne o różnych gradacjach i wielkościach (stałe prowadnice)
technologia Pivot-Response
wyjmowane płytki diamentowe do ostrzenia narządzi
Możliwość ostrzenia:

ostrzy prostych
ostrzy zakrzywionych ((za pomocą pręcików ceramicznych)
ostrzy ząbkowanych (za pomocą pręcików ceramicznych)
dużych noży kuchennych
narzędzi (siekier, maczet, nożyk, sekatorów itp.)
haczyków wędkarskich (za pomocą pręcików ceramicznych)
 

Work Sharp Outdoor to amerykańska marka innowacyjnych ostrzałek do noży i narzędzi, należąca do rodzinnego przedsiębiorstwa Darex, którego początki sięgają 1973 roku. Do firmy należą także marki: Drill Doctor obejmująca profesjonalne ostrzałki do wierteł oraz Work Sharp Culinary specjalizującą się w ostrzałkach do noży kuchennych.

DANE TECHNICZNE
Dane podstawowe
Co chcesz naostrzyć?
nóż ,
nożyczki ,
tasak
Kąt pochylenia noża [°] 17
Rodzaje gradacji
coarse / 320 ,
fine / 600
Typ ostrza
ząbkowany ,
gładki
Typ ostrzałki system ostrzący
Typ ostrzenia profesjonalny system ostrzący
Dane dodatkowe
Materiał ścierny
ceramika (syntetyk) / alumina ,
diament
Informacje producenta
Producent Work Sharp, USA
Symbol dostawcy WSGSS

Więcej informacji
Kod SKUKOL.009-013
SymbolProducentaWSGSS-I
ProducentWORK SHARP
Kod EAN662949039147
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Ostrzałka Work Sharp Guided Sharpening System (WSGSS-I)
Więcej z WORK SHARP