KOL.009-013_0.jpg

Ostrzałka osełka Work Sharp Guided Sharpening System (WSGSS-I)

Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Ostrzałka osełka Work Sharp Guided Sharpening System (WSGSS-I)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: KOL.009-013
EAN: 662949039147
W magazynie
Wysyłka w ciągu 48H
379,00 zł

 

Work Sharp Guided Sharpening System to kompleksowy system ostrzący dla początkujących i zaawansowanych posiadaczy noży, umożliwiający naostrzenia każdego rodzaju ostrza oraz większości narzędzi domowych i outdoorowych. Work Sharp Guided Sharpening System to ostrzałka zaprojektowana przez specjalistów, która w przeciwieństwie do podobnych produktów na rynku, nie wymaga od użytkownika fachowej wiedzy i doświadczenia w ostrzeniu.

W tej jednej ostrzałce zawarto funkcje kilku osełek, co w oczywisty sposób pozwala zaoszczędzić nasze pieniądze oraz wyostrzyć niemal każdy rodzaj noża i narzędzia.

W ostrzałce zastosowano innowacyjny system Pivot-Response, zapewniający precyzyjne ostrzenie od nasady aż po czubek ostrza.

Wszystko za sprawą obrotowej platformy z płytką ostrzącą, która pod naciskiem noża podąża za krzywizną ostrza (obraca się), w efekcie czego krawędź tnąca jest automatycznie ostrzona na całej długości.

Cały proces odbywa bez dodatkowych akcesoriów i czynności, do nas należy jedynie równomierne przesuwanie noża po ostrzałce pod tym samym kątem.

Jednym z najtrudniejszych aspektów ostrzenia za pomocą płaskich kamieni jest uzyskanie jednolitej ostrości na całej długości klingi.

Niezbędne jest również zachowanie stałego kąta ostrzenia w trakcie trwania całego procesu.

 

Podczas gdy proste ostrza wymagają łatwego przeciągania wzdłuż kamienia (od nasady po czubek), zakrzywione ostrza należy obracać wzdłuż profilu głowni z jednoczesnym zachowaniem właściwego kąta.

Nauka tej techniki jest dosyć czasochłonna i dla większości trudna do opanowania.

System Pivot-Respons implementuję tę technikę do ostrzałki, pozwalając ostrzyć noża zakrzywione tym samym prostym sposobem co noże o głowniach prostych.

Ostrzenie można przeprowadzać na dwa sposoby, w zależności od poziomu umiejętności i rodzaju ostrza.

 

Ruch obrotowy platformy można zablokować, tworząc w ten sposób tradycyjną, płaską powierzchnię do ostrzenia prostych lub zakrzywionych ostrzy (bez zmiany pozycji głowni).

Dla osób początkujących zaleca się korzystanie z ruchomej platformy ostrzącej, która wykona najtrudniejszą pracę za nas.

Zalety i przemyślane funkcje systemu docenią doświadczeni nożownicy, a osoby nie mające wprawy w ostrzeniu z ręki, mogą w prawidłowy i ławy sposób doskonalić tę umiejętność.

Ostrzałka jest wyposażona w prowadnice kątowe (mocowane na magnes) o nachyleniu 17° i 20°.

 

Po przyłożeniu głowni noża do prowadnicy, wystarczy jedynie równomiernie przeciągnąć klingę po płytce ostrzącej pod tym samym kątem.

Ta proste i przydatne ułatwienie, powoduje, że już po krótkim czasie, technika ostrzenia z ręki nie będzie nam sprawiać żadnego kłopotu.

Do ostrzenia otrzymujemy dwie, wyjmowane płytki diamentowe o gradacjach 320 i 600 oraz 3 pręciki ceramiczne o różnej wielkości, gradacji i przeznaczeniu.

Ostrzałka Work Sharp Guided Sharpening System eliminuje konieczność opanowywania wielu technik ostrzenia oraz używania skomplikowanych i drogich ostrzałek zaciskowych, dzięki czemu możemy cieszyć się ostrymi narzędziami oszczędzając jednocześnie nasz czas i pieniądze.

Cechy:

-dwie płytki diamentowe (31 x 152 mm) o gradacji 320 (zgrubna) i 600 (drobna)
-magnetyczne prowadnice kątowe o dwóch nastawach 17° i 20°
-3 kamienie ceramiczne o różnych gradacjach i wielkościach (stałe prowadnice)
-technologia Pivot-Response
-wyjmowane płytki diamentowe do ostrzenia narządzi

Możliwość ostrzenia:

-ostrzy prostych
-ostrzy zakrzywionych ((za pomocą pręcików ceramicznych)
-ostrzy ząbkowanych (za pomocą pręcików ceramicznych)
-dużych noży kuchennych
-narzędzi (siekier, maczet, nożyk, sekatorów itp.)
-haczyków wędkarskich (za pomocą pręcików ceramicznych)
 

Work Sharp Outdoor to amerykańska marka innowacyjnych ostrzałek do noży i narzędzi, należąca do rodzinnego przedsiębiorstwa Darex, którego początki sięgają 1973 roku.

Do firmy należą także marki: Drill Doctor obejmująca profesjonalne ostrzałki do wierteł oraz Work Sharp Culinary specjalizującą się w ostrzałkach do noży kuchennych.

DANE TECHNICZNE;

Co chcesz naostrzyć?
nóż ,
nożyczki ,
tasak
Kąt pochylenia noża [°] 17
Rodzaje gradacji
coarse / 320 ,
fine / 600
Typ ostrza
ząbkowany ,
gładki
Typ ostrzałki system ostrzący
Typ ostrzenia profesjonalny system ostrzący
Dane dodatkowe
Materiał ścierny
ceramika (syntetyk) / alumina ,
diament
Informacje producenta
Producent Work Sharp, USA
Symbol dostawcy WSGSS

Więcej informacji
Kod SKUKOL.009-013
SymbolProducentaWSGSS-I
ProducentWORK SHARP
EAN662949039147
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Więcej z WORK SHARP
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com