Nóż WALTHER TACTICAL P-99 (5.2179)

189,99 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Nóż WALTHER TACTICAL P-99 to taktyczny nóż bojowy, który dzięki przemyślanemu projektowi oraz bardzo dobremu wykonaniu będzie świetnym wyborem dla żołnierzy, policjantów, ochroniarzy, ale także tych, którzy lubią duże i wytrzymałe noże.

Głownia o kształcie spear point przypominająca nieco włócznię została wykonana z bardzo dobrej nierdzewnej stali typu 440. Materiał ten w swoim składzie chemicznym posiada dużą zawartość chromu, który determinuje nierdzwewność stali podczas normalnego użytkowania. Odpowiedni proces obróbki cieplnej gwarantuje długie trzymanie ostrości roboczej oraz łatwe ostrzenie na większości dostępnych ostrzałek. Ze względu na fakt, że jest to nóż militarny, posiada on obosieczną głownię z bardzo mocnym i ostrym czubkiem. Takie połączenie powoduje, że model Walther P-99 posiada świetne parametry penetrujące. Na grzbiecie klingi znajduje się również piła, która w sytuacji awaryjnej może służyć do cięcia drewna lub nawet kości upolowanej zwierzyny. Głownia posiada optymalną długość 150 milimetrów co w połączeniu z grubością 4,5 milimetrów daje bardzo udaną i wytrzymałą konstrukcję.

Rękojeść modelu Walther P-99 została wykonana ze sztywnego i bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Kształt jest uniwersalny a dzięki zastosowaniu nacięć i wypustek nóż trzyma się pewnie w każdym chwycie (zwykłym, odwrotnym, szablowym itp.). Bardzo ważnym aspektem przy wyborze noża bojowego jest bezpieczeństwo. W opisywanym modelu zastosowano podwójny (górny i dolny) jelec, który zabezpiecza dłoń przed  zsunięciem się na ostrze. Może on również pełnić rolę blokady przed ostrzem przeciwnika podczas walki.
W tylnej części rękojeści znajduje się otwór służący do przeciągnięcia linki zabezpieczającej naszą dłoń podczas użytkowania.
Poza walorami bojowymi nóż Walther P99 może również z powodzeniem pełnić rolę narzędzia survivalowego. Bez żadnego problemu przygotujemy nim ognisko, czy posiłek.

W komplecie z nożem otrzymujemy wielofunkcyjną cordurową pochwę wraz z szelkami. Pochewka w standardzie posiada stalowy klips, który umożliwia przytroczenie noża do pasa bądź oporządzenia taktycznego. Szelki pozwolą na bezproblemowe i dyskretne przenoszenie noża pod pachą – [podobnie jak ma to miejsce w przypadku broni palnej).

Nóż Walther P-99 to niestandardowe narzędzie tnące, idealne dla każdego świadomego funkcjonariusza, żołnierza i każdej innej osoby poszukującej profesjonalnego noża bojowego.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- nóż bojowy z głownią stałą
- głownia o kształcie Spear Point ze stali 440C
- obustronny jelec ze stali
- pochwa z cordury
- szelki do przenoszenia noża pod pachą
- długość głowni: 150 mm
- długość całkowita: 272 mm
- waga: 265 gr
Opinie
zamawiam Zamknij