Nóż WALTHER ERC Rescue - czarny (5.0728)

129,00 zł
LUB
Opis

Szczegóły

Nóż Walther ERC Rescue Knife to wielofunkcyjne narzędzie ratownicze mogące z powodzeniem pełnić rolę noża EDC – codziennego użytku

Filozofia przyświecająca twórcom tego modelu noża polegała na stworzeniu produktu, który spełni wymagania ratowników, kierowców oraz każdej innej osoby potrzebującej pewnego i niezawodnego narzędzia ratowniczego.

Rękojeść tego modelu została wykonana z antypoślizgowego tworzywa sztucznego, które gwarantuje pewny chwyt zawsze kiedy jest taka potrzeba, nawet gdy dłoń lub nóż są mokre bądź tłuste. Ze względu na wygodne podcięcia pod palce nożem operuje się wygodnie nawet gdy pracujemy w rękawicach. Bardzo ważnym elementem znajdującym się w  tylnej części noża jest przecinak do pasów samochodowych lub lin. Dzięki swojej całkowicie zabudowanej konstrukcji ostrze się tam znajdujące jest całkowicie bezpieczne. Nawet osoba postronna nie nawykła do używania noża będzie w stanie sobie poradzić z obsługą – co tylko poprawia nasze bezpieczeństwo podczas podróży. Okładziny rękojeści posiadają również wbudowane odblaskowe wstawki, które działają na zasadzie fluorescencji. Po naświetleniu ich światłem (np. latarką) świecą w ciemności przez okres kilkudziesięciu sekund. Dzięki takiemu rozwiązaniu ryzyko zgubienia noża spada do absolutnego minimum. Kolejnym atutem tego modelu jest klips pozwalający na przenoszenie noża w kieszeni lub za pasem. Klips jest montowany za pomocą dwóch śrubek i możemy przełożyć go na drugą stronę noża. W komplecie znajdują się zamontowane dwie dodatkowe śrubki do jego montażu.
Następną zaletą tego modelu jest integralny zbijak do szyb, który pozwala na awaryjne zbicie szkła – na przykład gdy zaistnieje potrzeba uwolnienia osoby z samochodu.
Aby zapewnić niezawodność całość konstrukcji rękojeści została wzmocniona pełnymi stalowymi linersami. Jedna jej część pełni również rolę blokady – linner lock, która blokuje klingę w pozycji otwartej.

Głownia noża Walther ERC Rescue została wykonana ze znanej i popularnej w świecie nożowym stali typu 440. Jej optymalny skład chemiczny oraz profesjonalna obróbka cieplna gwarantują dobre trzymanie ostrości roboczej oraz możliwość szybkiego naostrzenia praktycznie w każdych warunkach. Stal 440 jest uznawana za nierdzewną lecz aby jeszcze bardziej ograniczyć prawdopodobieństwo zaistnienia korozji producent pokrył głownię czarną powłoką, która dodatkowo pełni funkcje antyrefleksyjne. Kształt głowni to spear point, który dzięki swojej symetryczności gwarantuje świetne właściwości penetrujące. Poprzez zastosowanie szlifu częściowego wklęsłego otrzymujemy również bardzo dobre parametry tnące. Ostrze nie blokuje się podczas pracy i pozwala na płynne cięcie praktycznie każdego materiału. Samo ostrze zostało podzielone na część gładką oraz ząbkowaną. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy bez obaw wykorzystywać nóż do cięcia zarówno materiałów włóknistych jak i innych, z którymi będziemy mieli do czynienia na co dzień. Jest to bardzo istotne ponieważ nóż ratowniczy ma być uniwersalny i sprawdzić się w każdych warunkach.
Do otwarcia głowni służy dysk umieszczony na grzbiecie głowni. Jego obsługa jest bezproblemowa zarówno dla osób prawo jak i leworęcznych.

W komplecie z nożem otrzymujemy sztywne nylonowe etui, które możemy zamocować przy pasie lub innym oporządzeniu zarówno w płaszczyźnie poziomej jak i pionowej.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

składany nóż ratunkowy
stal nierdzewna 440
głownia typu spear point
częściowo ząbkowane ostrze ułatwia cięcie materiałów lub lin
pokrycie antyrefleksyjne
blokada liner lock
dodatkowe oparcie dla kciuka
dwa sposoby szybkiego otwarcia: za pomocą kołka lub flippera
ergonomiczne okładziny z gumowymi panelami
wstawki fluorescencyjne w okładzinach ułatwiają lokalizację noża w ciemności
dodatkowe ostrze do cięcia pasów samochodowych
w tylnej części noża znajduje się awaryjny zbijak do szyb
stalowy klips do przenoszenia noża w kieszeni lub na pasie
w zestawie nylonowe etui
długość całkowita: 223 mm
długość głowni: 95 mm
masa: 162 g  
Opinie

Opinie o Nóż WALTHER ERC Rescue - czarny (5.0728)

Bardo fajny nożyk za normalne pieniądze
Bardo fajny nożyk za normalne pieniądze
Ocena
ZombieX (Dodano 02.06.2013)
Bardzo przyjemny nożyk, blokada może za bardzo
Bardzo przyjemny nożyk, blokada może za bardzo ukryta, ale szybko można się przyzwyczaić
Ocena
Marek (Dodano 02.06.2013)
Dodaj swoją opinię
zamawiam Zamknij