Nóż Cold Steel Mini American Lawman XHP (58ALCM)

399,00 zł Darmowa dostawa

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły


Nóż Cold Steel American Mini Lawman to średniej wielkości nóż składany, który został stworzony z myślą o policjantach i pracownikach służb mundurowych.


Głownia modelu Cold Steel American Mini Lawman została wykonana z wysokojakościowej stali CTS XHP. Materiał ten został wyprodukowany przez amerykańską hutę Carpenter. Proces produkcji polegał na wykorzystaniu technologii spiekania proszków (a nie klasycznego stopu), co ma zdecydowanie pozytywny wpływ na parametry użytkowe gotowego produktu jakim jest nóż. Podstawowymi zaletami są bardzo długie trzymanie ostrości roboczej (ponad czterokrotnie dłużej niż AUS8A) oraz nierdzewność, którą zawdzięczamy dużej ilości chromu w składzie chemicznym.

Głownia posiada użytkowy kształt drop point, który sprawdza się podczas codziennych, zwykłych prac. Długość na poziomie 6,35 centymetra  pozwala na wygodne wykonywanie czynności dnia codziennego, czyniąc z American Mini Lawman świetny nóż EDC. Niezbyt długa głownia nie wzbudza niezdrowego zainteresowania osób postronnych, pozwalając jednocześnie na skuteczną pracę. Głownia posiada grubość 3 milimetrów, co powoduje, że jest ona wytrzymała i odporna nawet na lekkie nadużycia. Zastosowanie wklęsłego szlifu wpływa na bardzo dobre parametry tnące, dzięki czemu możemy w pełni wykorzystać potencjał noża. Krawędź tnąca jest fabrycznie naostrzona do bardzo wysokiego poziomu, dzięki czemu nóż jest gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka. Powierzchnia głowni została pokryta bardzo trwałą czarną powłoką DLC (Diamond Like Coating), która zabezpiecza przed korozją oraz refleksami świetlnymi.

Do jednoręcznego otwierania służy kołek umieszczony u nasady noża. Nie jest on symetryczny i fabrycznie dłuższa część jest umieszczona po lewej stronie (dla osób praworęcznych). Nie jest natomiast żadnym problemem przekręcenie go na drugą stronę.


Rękojeść modelu Cold Steel Americam Mini Lawman została zaprojektowana z myślą o jak największej ergonomii przy zachowaniu optymalnej wytrzymałości. Rękojeść składa się jedynie z dwóch solidnych kawałków tworzywa G-10, które zostały połączone i skręcone za pomocą śrub typu torx. Lata doświadczeń producenta pokazały, że w tego typu konstrukcjach nie są wymagane stalowe wzmocnienia, ponieważ odpowiednio przygotowane tworzywo daje wystarczającą wytrzymałość. Okładziny zostały wyraźnie wyprofilowane, zapewniając użytkownikowi maksymalny komfort podczas pracy. Na uwagę zasługują charakterystyczne podcięcia pod palce (pod każdy z osobna), które umożliwiają pewny i stabilny chwyt. Powierzchnia okładzin została wykończona w optymalny sposób, tworząc lekko chropowatą fakturę. Nie niszczy ona krawędzi kieszeni podczas wielokrotnego wyjmowania noża, a jednocześnie zapewnia wystarczające właściwości antypoślizgowe.

Bardzo dużą zaletą jest rodzaj zastosowanej blokady głowni – Tri-Ad Lock. Jest to mechanizm, z którego firma Cold Steel jest dumna. Duma ta nie jest jedynie przesadnym zachwytem, lecz wywodzi się z realnie ponadprzeciętnej wytrzymałości. Dzięki zastosowaniu stop pina pochłaniającego naprężenia mechanizm Tri-Ad Lock wytrzymuje kilkukrotnie większe obciążenie niż konkurencja na rynku.


Do przenoszenia noża w kieszeni służy stalowy klips, który w razie potrzeby możemy przekręcić na drugą stronę. Zakończenie rękojeści zostało wyposażone w bardzo popularne rozwiązanie, jakim jest otwór na linkę zabezpieczającą – Lanyard Hole.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

producent: Cold Steel
długość całkowita: 165 mm
długość głowni: 63,5 mm
grubość głowni: 3 mm
stal: CTS XHP
materiał rękojeści: G-10
waga: 79 g
Opinie
zamawiam Zamknij