Maczeta Cold Steel Kukri z pochwą nylonową

Maczeta Cold Steel Kukri z pochwą nylonową

Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Maczeta Cold Steel Kukri z pochwą nylonową

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: 97KMSZ
EAN: 5908262166852
Brak w magazynie
Chwilowo niedostępne
219,00 zł
producent: Cold Steel
długość całkowita: 457 mm
długość głowni: 330 mm
grubość głowni: 2 mm
stal: węglowa 1055
materiał rękojeści: polipropylen
waga: 454 g

pochwa nylonowa


Maczeta Cold Steel Kukri to niedroga i w pełni użytkowa maczeta, która swoim wyglądem nawiązuje do charakterystycznych nepalskich dużych noży typu Kurki.


Kukri jest nepalskim nożem z charakterystycznym ostrzem zakrzywionym do wewnątrz. Zarówno w przeszłości, jak i w czasach teraźniejszych jest on używany zarówno jako broń, jak i jako zwykłe narzędzie podczas codziennych prac. W wielu przypadkach noże tego typu zajmują ważne miejsce podczas rytuałów takich, jak chociażby uroczystości weselne. Firma Cold Steel wykorzystując wieloletnie doświadczenie stworzyła użytkową maczetę, która z powodzeniem sprawdzi się jako kompan podczas wypraw terenowych.


Głownia maczety Cold Steel Kukri została wykonana z węglowej stali sprężynowej 1055. Jest to materiał o bardzo wysokiej wytrzymałości na złamanie. Jest sprężysty, co uniemożliwia zniszczenie spowodowane przez drgania podczas pracy. Dużą zaletą tej stali jest długo utrzymująca się agresywna ostrość robocza. Warto też wspomnieć, że stal nie sprawia problemów podczas ostrzenia, dzięki czemu praktycznie na każdej ostrzałce będziemy w stanie przywrócić ostrość roboczą. Charakterystyczna zakrzywiona do dołu głownia posiada długość 33 centymetrów. Takie wymiary pozwalają na bezproblemowe rąbanie czy nawet batonowanie. Dzięki temu, że środek ciężkości jest przesunięty do przodu maczeta świetnie wgryza się w drewno podczas uderzenia. Krawędź tnąca została wstępnie naostrzona, dzięki czemu praca możliwa jest zaraz po wyjęciu z blistra. Zalecamy jednak własnoręczne wyrównanie ostrza, co pozwoli na otrzymanie jeszcze lepszych efektów tnących.

Głownia posiada grubość 2,8 milimetra, dzięki czemu całość nie jest przesadnie ciężka, zapewniając jednocześnie wytrzymałość podczas pracy. Powierzchnia głowni została pokryta czarną, matową powłoką, która zabezpiecza przed korozją oraz chroni przed refleksami świetlnymi.


Rękojeść składa się ze stalowego trzpienia, który przechodzi przez całą długość chwytu (full tang), do którego została przytwierdzona okładzina z polipropylenu. Zewnętrzna warstwa rękojeści została uformowana metodą wtryskową. Tworzywo sztuczne jest twarde, wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Praktycznie nie istnieje możliwość jego przypadkowego uszkodzenia. Rękojeść posiada charakterystyczny dla nepalskich kukri kształt charakteryzujący się zgrubieniem w centralnej części oraz owalnym zakończeniem. Powierzchnia chwytu posiada antypoślizgową fakturę zapewniającą komfort pracy, również gdy dłoń jest mokra bądź ubrana w rękawicę.


W komplecie z maczetą znajduje się pochwa wykonana z nylonu. Posiada ona dwa zapięcia na nap chroniące przed przypadkowym wypadnięciem narzędzia. Miejsce, w którym znajduje się czubek maczety zostało dodatkowo wzmocnione poprzez zastosowanie polimerowej wkładki skutecznie chroniącej przed przecięciem. Pochwę możemy przytroczyć do pasa za pomocą szlufki znajdującej się w zestawie.

Więcej informacji
Kod SKU97KMSZ
ProducentCOLD STEEL
EAN5908262166852
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com