Filtr Safemask Sport / Cross N99

Filtr Safemask Sport / Cross N99

Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Filtr Safemask Sport / Cross N99

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: ot.5204386120191
EAN: 5204386120191
W magazynie
Wysyłka w ciągu 24H
Cena promocyjna 1,00 zł Normalna cena 2,00 zł

MASKA SPORT – DEDYKOWANY FILTR N99
Filtr przeznaczony do masek typu SPORT. Ścięcie widoczne z prawej strony należy umieścić u nasady filtra czyli w części nosowej maski.

FILTR 99
Pięcio-warstwowy filtr z węglem aktywowanym (Activated carbon) N99 zatrzymuje 99% szkodliwych zanieczyszczeń w postaci pyłów PM10 i PM2.5, spalin, dwutlenku siarki SO2, dwutlenku azotu NO2, ozonu O3, metali ciężkich, dioksyn, węglowodorów rakotwórczych w tym benzo-a-piernu, dymów także papierosowych, przykrych zapachów, alergenów, pyłków, kurzu, pleśni, virusów i bakterii.

Warstwa wykonana z włókniny zatrzymuje kurz, roztocza i alergeny.
Warstwa to flanela poliestrowa z nano-włóknami stanowiąca barierę dla pyłów o średnicy większej od 10 µm.
Warstwa to węgiel aktywowany– najważniejsza broń filtra, którego porowata budowa i siła grawitacyjna Van der Waalsa przyciąga i zatrzymuje molekuły otaczających gazów i cieczy o średnicy większej od  2,5 µm.
Warstwa wykonana jedwabnej watoliny pełni rolę bariery termicznej.
Warstwę tworzy delikatna, oddychająca i pochłaniająca wilgoć flanela bawełniana.  
Czas pracy filtra zależy od stężenia zanieczyszczeń i waha się od 24 do 48 godzin.

UWAGA filtr N99 nie jest filtrem HEPA, gdyż takie filtry usuwają jedynie zanieczyszczenia fizyczne. Zanieczyszczenia chemiczne są w stanie zatrzymać jedynie filtry z węglem aktywowany takie jak zastosowany w maskach ACTIVE i SPORT filtr N99.

 

WYMIANA FILTRA | 
Rozchyl wewnętrzną stronę maski. Zobaczysz zaworki, które są charakterystycznymi okrągłymi pierścieniami z napisami OPEN i strzałką obrotu niezgodną z obrotem wskazówek zegara oraz CLOSE i strzałką obrotu zgodną z obrotem wskazówek zegara. Kierunek strzałki dla OPEN odpowiada odkręcaniu zaworów. Kierunek strzałki dla CLOSE odpowiada zakręcaniu zaworów. Po odkręceniu każdy z zaworów dzieli się na dwie części. Wszystkie części odkładamy w bezpieczne i czyste miejsce. Następnie zapamiętujemy ułożenie filtra i usuwamy go z maski. Na jego miejsce wkładamy nowy filtr, który układamy w masce w ten sposób aby nałożyły się otwory maski i filtra. W otwory wkładamy najpierw wewnętrzną część filtra tak aby przeszła przez oba. Następnie nakładamy zewnętrzną cześć filtra i po z licowaniu przekręcamy w prawo czyli zgodnie z ruchami wskazówek zegara, aż do charakterystycznego kliknięcia.

ZAWORY |
Zawory membranowe otwieramy w sposób opisany w procedurze wymiany filtra. Następnie sprawdzamy czy w obu częściach a w szczególności pod membraną nie znajdują się ciała obce i zanieczyszczenia. Po usunięciu zanieczyszczeń płuczemy obie części zaworka pod silnym strumieniem letniej bieżącej wody. Wszystkie części odkładamy na uprzedni przygotowaną czysta ściereczkę lub ręcznik. Po wyschnięciu zaworki montujemy zgodnie z opisem z procedury wymiany filtra.

CERTYFIKATY
PFE – Efektywność filtracji cząstek
BFE – Efektywność filtracji bakterii
VFE – Efektywność filtracji wirusów
CE   – Certyfiat Nr IT031229AD17041

Więcej informacji
Kod SKUot.5204386120191
ProducentSAFEMASK
EAN5204386120191
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com