Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

EXPLORER

EXPLORER
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Wyruszasz ku przygodzie? Twoim nieodłącznym towarzyszem bez wątpienia musi być dobrej jakości kompas! Explorer oferuje szereg wysokiej jakości kompasów, dostosowanych swoimi parametrami do potrzeb wszystkich podróżników. Sprawdź, jaki będzie pasował najlepiej do ciebie! Nie oddawaj swojego bezpieczeństwa jedynie w ręce cyfrowej technologii.

Rozwijaj się jako odkrywca tego świata

Korzystając z produktów Explorer, dasz sobie najlepsze możliwości do rozwoju jako podróżnik. Dzięki wysokiej jakości sprzętowi będziesz mógł bezpiecznie uczyć się technik survivalowych oraz poznawać otaczający cię świat. Skieruj swoje kroki w dobrą stronę wraz z niezawodnym kompasem.

Tego typu urządzenia są w użytku ludzi od ponad 2000 lat i wciąż są niezawodne w wielu sytuacjach. Dlatego pamiętaj, że w trakcie górskiej wyprawy koniecznie musisz mieć w swojej torbie mapę najbliższego terenu oraz przedmioty, które pomogą zorientować się w terenie. Zwykle to właśnie kompasy sprawdzają się w tym zadaniu najlepiej. Z tego powodu nie warto z nich rezygnować.

Kompas i… gwizdek? Unikatowe i użytkowe połączenie

Czy pomyślałeś, co się stanie, jeśli przypadkiem zgubisz się w lesie? Gdy braknie zasięgu oraz nie będziesz w stanie się z jakiegoś powodu poruszyć, kluczowe może okazać się poinformowanie poszukujących osób, w jakim miejscu się znajdujesz. Wtedy wykorzystanie gwizdka może być bardzo dobrym pomysłem. Warto postawić na kompas Explorer Adventure Whistle, dzięki któremu będziesz miał pod ręką zarówno urządzenie służące do nawigacji jak i coś, co może okazać się ratunkiem w nagłej sytuacji.

Skąd wziął się kompas magnetyczny?

Kompas magnetyczny, czyli urządzenie tak często używane do dziś, wziął się prawdopodobnie z Chin. Już w XI wieku opisywał go w swojej książce Shen Kuo. W Europie pierwsze znane wzmianki pochodzą z 1190 roku z Paryża, jednak igła magnetyczna, nazywana także Busolą, prawdopodobnie została wprowadzona do użytku około 1300 roku. Urządzenie to więc towarzyszy ludzkości od setek lat i wciąż jest tak samo niezawodne.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com