Colt

Colt - kultowy amerykański producent broni: pistoletów, karabinów i wiatrówek

COLT to amerykańska firma produkująca broń palną od roku 1836. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska jej założyciela Samuela Colta, konstruktora rewolweru, który miał spory wpływ na historię USA. Niemiecka firma Walther przy współpracy z COLT-em stworzyła kilka bardzo udanych modeli broni bocznego zapłonu. Są to wersje broni bojowej o identycznych wymiarach i wadze, lecz w kalibrze .22LR, czyli na amunicję sportową bocznego zapłonu. Strzelanie z tej broni pozwala na skuteczne trenowanie oraz rekreacyjne strzelanie przy użyciu relatywnie taniej amunicji. Dostępne modele to pistolety COLT 1911 oraz karabinki COLT M4. Jest to broń, na której posiadanie w Polsce jest konieczne zezwolenie. „Abraham Lincoln uczynił ludzi wolnymi, a Samuel Colt uczynił ich równymi” - ten slogan wojny secesyjnej świadczy o ogromnym wpływie tego człowieka - założyciela firmy Colt - na bieg historii Stanów Zjednoczonych. Wynalezienie i produkowanie na dużą skalę działającej broni powtarzalnej (nie wymagającej przeładowania) było krokiem milowym w historii obronności. Jego rewolucyjny na tamte czasy koncept obracającego się bębna, mieszczącego 5 lub 6 pocisków przyczynił się do rychłego podbicia Dzikiego Zachodu. Od czasów legendarnego modelu rewolweru Single Action Army Model 1873 znanego także pod nazwą PEACEMAKER przez ponad 163 lata istnienia firmy sprzedano ponad 30 milionów sztuk różnej broni firmy COLT. Do najważniejszych sukcesów firmy COLT zaliczyć należy także owocną współpracę z dr. Gatlingiem, który opatentował wielolufowy karabin automatyczny produkowany w zakładach COLTA oraz współpracę z Browningiem czego efektem był karabin automatyczny Browninga używany przez piechotę amerykańską podczas II wojny światowej oraz legendarny pistolet samopowtarzalny 1911 A1 na silną amunicję kalibru 45 ACP, który jest na wyposażeniu armii amerykańskiej do dzisiaj. Model ten był pierwszym pistoletem samopowtarzalnym, który zdetronizował rewolwery, gdyż charakteryzował się niespotykaną dotąd zdolnością rażenia celów i sprawdził się na polu walki. Kaliber .45 ACP zdetronizował relatywnie słabą amunicję rewolwerową .38 i .44. Colt 1911 został wprowadzony na początku XX wieku jako główny pistolet w armii amerykańskiej, pokonując 5 konkurentów. Dzięki swojej bezawaryjności, dużemu kalibrowi, dużej szybkostrzelności i wygodzie użytkowania stał się ulubionym pistoletem personelu wojskowego. Począwszy od I wojny światowej Colt 1911 A1 był używany we wszystkich konfliktach zbrojnych armii amerykańskiej aż po dzień dzisiejszy. W formacji Recon Marine Colt 1911 jest wciąż przydziałowym modelem i jest w użyciu w misji w Iraku i Afganistanie. Nie tylko sukces inżynierski, lecz także bardzo przemyślana strategia marketingowa były kluczem do sukcesu firmy COLT i uczyniły z jego założyciela oraz jego spadkobierców jednych z najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych.

Colt

Jest kilka firm, których dźwięk nazwy porusza każdego miłośnika militariów. Jedna z takich firm, a właściwie jej produkty są głównym asortymentem tej kategorii w naszym sklepie internetowym. Warto więc wybrać jeden z nich i cieszyć się elitarnością.

Znany przez wszystkich, posiadany przez elitę – Colt

Ta amerykańska firma produkująca początkowo tylko broń palną powstała w 1836 roku. Najbardziej zasłynęła z produkcji używanego przez cały XIX wieku i część XX rewolwer Colt. Dziś ta firma produkuje już nie tylko broń ostrą, ale także różnego rodzaju broń obronną i repliki swoich najpiękniejszych produkcji. Sprawdzamy wszystkie nasze produkty i wiemy, że te pochodzące od amerykańskiego producenta są najwyższej jakości i z pewnością przysporzą wiele przyjemności każdemu, kto zdecyduje się je zakupić.

Jakie są wiatrówki Colt i inne produkty z tej kategorii?

W tej kategorii mamy zebrane wiele broni sprzed kilku dekad. Są tu różne pistolety, rewolwery, wiatrówki Colt oraz karabinki. Wszystko wykonane doskonale, jeden do jednego, z idealną precyzją. To nawet nie są prawdziwe repliki, bo ich powstawanie w fabrykach tego amerykańskiego producenta jest zaprogramowane jako broń niezabijająca. Kupując jeden z produktów poniżej, wybierasz zatem jakość, precyzję wykonania oraz dokładność odwzorowania wszystkich elementów, z których większość jest realistycznie ruchoma.

Poznaj podkategorie broni Colt w naszym asortymencie

Produkty zebrane w ramach kategorii broń Colt można podzielić na podkategorie:

  • Rewolwery: wysokiej klasy różne rewolwery z epoki, między innymi słynny Colt Single Action Army.

  • Pistolety: niezwykłe repliki nieco bardziej współczesnych wiatrówek pistoletów od amerykańskiej legendy, na przykład Colt 1911.

  • Karabinki: specjalistyczny, niemalże współczesny sprzęt, na przykład karabinek szturmowy AEG M4 Silent Ops.

  • Akcesoria do broni: a więc kabury, magazynki i inne.

Wybierz już teraz najlepszą broń niezabijającą

Zdecyduj się na legendę! Wybierz jedną z najbardziej znanych firm z branży przemysłu wojennego i ciesz się doskonałym odwzorowaniem kultowych modeli broni.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

30 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

30 produkt(ów)