BERETTA

Beretta -  wiatrówki krótkie i karabiny zasilane CO2

Beretta to włoskie przedsiębiorstwo produkujące broń palną, o korzeniach sięgających aż 1526 roku.

Wtedy to bowiem odnotowano pierwszą wzmiankę o rusznikarzu z miasta Brescia - Bartholomeo Beretta, dostarczającym lufy do weneckich arkebuzów.

Oficjalna data powstania przedsiębiorstwa to rok 1680, od którego rodzinne przedsiębiorstwo Pietro Beretta produkowało broń wojskową i myśliwską sygnowaną inicjałami PB. Kolejną cezurą w dziejach tej historycznej firmy, jest wybuch pierwszej wojny światowej i związany z nią kontrakt na pistolet dla armii Beretta M1915. Od tego momentu nastąpił dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa, w którym firma wzbogaciła swoją ofertę o pistolety M1934 i M1935. Wspomniany model M1934 był m.in. elementem wyposażenia kultowego agenta Jamesa Bonda w czwartej części serii opowieści o angielskim agencie.

We współczesnych dziejach firmy, przełomowym momentem było wygranie konkursu na pistolet dla sił zbrojnych USA. Zwycięski włoski pistolet otrzymał wojskowe oznaczenie M9 i błyskawicznie stał się synonimem niezawodnej, nowoczesnej broni.

W 1995 roku utworzono Beretta Holding Group, w skład którego weszły Fabbrica d’Armi Pietro Beretta S.p.A., Beretta USA oraz Luigi Franchi. Od tego momentu holding Beretta nieustannie zajmuje się produkcją pistoletów, karabinków oraz broni myśliwskiej.

W wyniku współpracy niemieckiego koncernu Umarex oraz holdingu Beretta, powstała wysokiej jakości linia replik asg z licencjonowanymi oznaczeniami PB, oferująca klasyczne pistolety sprężynowe, repliki na CO2 oraz modele o napędzie elektrycznym. W naszej ofercie dostępne są niemal wszystkie licencjonowane repliki Beretta, począwszy od modeli M9/M92 w wielu wersjach, współczesnych pistoletów 90TWO i PX4 oraz karabinków Beretta ARX160.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

17 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

17 produkt(ów)