Zaawansowany pilot Sky-Watcher do montażu EQ3

SKY-WATCHER
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com

W magazynie

  309,00 zł
Wysyłka w ciągu 3 dni
Darmowa dostawa od 300 zł
Odroczone płatności
Raty PayU

Opis

Zaawansowany kontroler do napędu w dwóch osiach montażu EQ3.

Niezbędny przy długoczasowej astrofotografii, a także pomocny w obserwacjach wizualnych. Kontroler zawiera interfejs ST-4 dla auto guidera.

Oferuje różne prędkości śledzenia:

  • gwiazdowa,
  • księżycowa
  • słoneczna,
  • 2 prędkości guidingu - 0,5x i 2x
  • prędkość 16x do dokładnego pozycjonowania obiektów w polu widzenia.

Kontroler ten gwarantuje bardzo precyzyjną kontrolę nad silnikami napędów montaży EQ3 i EQ5.

Za pomocą odpowiednich przełączników można wybrać zarówno północną jak i południową półkulę (odwrócenie kierunku śledzenia) jak i całkiem wyłączyć śledzenie.

Jeśli śledzenie jest włączone, wciśnięcie klawisza prawo / lewo (dla obrotu osi R.A.) spowoduje zmianę prędkości o krotność wybraną na przełączniku 0,5x / 2x / 16x.

Przykład: Jeśli wybrana jest prędkość 0,5x i śledzenie z prędkością gwiazdową, wciśnięcie jednego z klawiszy prawo / lewo spowoduje osiągnięcie prędkości 0,5x (1x - 0,5x), a wciśnięcie drugiego z klawiszy spowoduje osiągnięcie prędkości 1,5x (1x + 0,5x). Zaletą tego rozwiązania jest niewrażliwość na backlash (luzy) montażu. Natomiast wybranie przełącznikiem prędkości 2x spowoduje, odpowiednio, prędkości -1x (1x - 2x) oraz 3x (1x + 2x). Dzięki temu działanie guidingu, zarówno automatycznego jak i ręcznego można dostosować do zmiennych warunków sesji. Podczas silniejszego wiatru czy gorszej pracy przekładni należy używać 2x, natomiast dla lepszych warunków - 0,5x.

Kontroler posiada możliwość odwracania kierunków działania klawiszy zarówno góra/dół, jak i lewo/prawo, za pomocą odpowiednich przełączników na boku obudowy. Dzięki temu, kierunek działania kontrolera zawsze jest zgodne z tym, co widać w okularze lub na matrycy, bez względu na właściwości układu optycznego i ustawienie aparatu w wyciągu. Można dzięki temu komfortowo używać niniejszego kontrolera zarówno z nasadkami kątowymi, jak i teleskopami Maksutova i Newtona.

Pilot zasilany jest napięciem 6V DC o minimalnej wydajności prądowej 400 mA. Stosowanie wyższego napięcia, np. 9V czy 12V spowoduje uszkodzenie pilota.

Dane techniczne

Kod SKU DO.SW-4321
Producent SKY-WATCHER
Kod EAN 5902944153666

Producent

Nazwa Synta Technology Corporation

Importer

Nazwa Delta Optical
Kraj Polska
Adres Piękna 1, Nowe Osiny
Kod pocztowy 05-300
Miasto Mińsk Mazowiecki
E-mail [email protected]
Telefon 257592995
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Polecamy również:
Ostrzałka osełka LANSKY kamień Medium-Curved Blade Hone HR280 (HR280)
46,90 zł
Plecak komandosa wersja spadochronowa 8 Fostex-oliwkowy
199,00 zł
Pistolet ASG Heckler&Koch USP compact sprężynowy (2.5996)
149,00 zł
Torba zrzutowa Mil-Tec - Czarna - otwarta - 16156302
45,00 zł Cena promocyjna 39,15 zł
Zakrywka na okulary lornetki titanium ROH (DO-1810)
20,00 zł
Poncho HELIKON SWAGMAN ROLL Basic - Polyester - Coyote - One Size (PO-SRB-PO-11)
319,99 zł
2x Strzały drewniane Target Wooden 30" Poe Lang - zestaw 5 sztuk
57,00 zł Cena promocyjna 49,59 zł
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com