Jakimi cechami charakteryzują się poszczególni producenci sprzętu wiatrówkowego?

‹‹ powrót do wiedzy

 

Tak jak w innych dziedzinach, tak samo wśród producentów wiatrówek i osprzętu do nich jest silna konkurencja i każdy producent dąży do zaoferowania dobrego produktu w atrakcyjnej cenie.


Do najbardziej znanych światowych producentów wiatrówek i osprzętu należą następujące firmy:

Umarex - Duży niemiecki koncern istniejący od 1972 r., zasłynął z rewelacyjnych replik na CO2; producent broni gazowej, osprzętu do wiatrówek, ASG, rac i amunicji.

Daystate - Angielska manufaktura, firma istniejąca od około 1973 roku, szczyci się najlepszymi na świecie wielostrzałowymi wiatrówkami PCP, które łączą tradycyjne umiejętności mistrzów rusznikarskich z możliwościami nowoczesnej technologii. Drogie, lecz bezkompromisowo najlepsze jakościowo i konstrukcyjnie karabinki PCP.

Theoben - Firma angielska, opatentowała rewelacyjny system Gas-Ram, czyli sprężynę gazową; najpopularniejszy model zasilany w ten sposób to Evolution. W ofercie, ten producent ma także znakomite karabinki PCP (Rapid) oraz starannie dobrany osprzęt.

Walther - Pod tą marką są oferowane pistolety na CO2, lunety do wiatrówek, karabinki PCP (Dominator), a także precyzyjne śruty (np. Final Match), akcesoria oraz broń bojowa.

Ranger-Hatsan - Turecki producent wysokiej jakości karabinków PCP i karabinków sprężynowych. Dwie najważniejsze cechy wiatrówek tej firmy: antyodrzutowy system SAS i bardzo precyzyjnie regulowany spust.

Norica - Hiszpańskie wiatrówki sprężynowe o wysokiej jakości wykonania i ładnie wykończone.

Browning - Legendarna belgijska firma istniejąca od 1879 r., od niedługiego czasu zajmująca się także produkcją wiatrówek, w tym modelu sprężynowego z napędem elektrycznym Air Star.

Smith&Wesson - nadzwyczaj udane repliki z serii Military & Police - pistolety i rewolwery na CO2 - z których można wystrzeliwać kulki stalowe BB'S lub śrut diabolo.

Zoraki - Producent tureckich wiatrówek o różnych systemach zasilania, np. rewolwerów hukowych K-55 na śrut diabolo i pistoletów HP-01 zasilanych powietrzem z ręcznie sprężanego tłoka (PCA).

Heckler&Koch - Pierwszorzędne repliki niemieckich pistoletów i pistoletów maszynowych zasilane CO2.

IWI - Wiatrówki izraelskiego wytwórcy, który z ogromnym powodzeniem produkuje repliki pistoletu JERICHO i pistoletu maszynowego UZI osławione w popkulturze.

Logun - Angielska firma prezentująca nowatorskie podejście do tematu wiatrówek PCP, najciekawszy model to S-16, także szeroka gama osprzętu.

Bmk - Solidne karabinki sprężynowe i PCP ze znakomitym stosunkiem ceny do jakości, np. BMK-19.

Lider - Dobre karabinki sprężynowe dla początkujących w atrakcyjnej cenie, np. Lider-44.

Brocock - Angielski producent i dystrybutor; flagowy wyrób to rewolwer na specjalnie pompowane kartridże ze sprężonym powietrzem.

AirMaster - Pistolety i karabinki sprężynowe o przyzwoitej jakości, która zadowalająco sprawdzi się podczas rekreacyjnego strzelania.

Hammerli - Szwajcarskie pistolety olimpijskie (broń palna); marka przejęta przez koncern Umarex w 2006 roku.

Crosman - Amerykański importer chińskich wiatrówek i producent osprzętu.

Gamo - Hiszpański producent różnych wiatrówek miewających kłopoty jakościowe.

Air Arms - Angielskie wiatrówki sprężynowe i PCP.

Röhm - Niemiecki producent wiatrówek oraz broni hukowej i gazowej, np. pistolet PCP: Twinmaster.

Weihrauch - Niemiecki producent dobrych jakościowo wiatrówek sprężynowych.