Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Kamizelka taktyczna, czym kierować się przy wyborze

‹‹ powrót do wiedzy

 

Wybierając kamizelkę taktyczną, trzeba pomyśleć o tym, jakie działania i jak długo chcemy w niej prowadzić.

Na treningu, np. przed rozgrywką airsoftową, nie musimy dźwigać sporego zestawu pełnych kieszeni. Długotrwałe bieganie z cięższym oporządzeniem będzie męczące. Co innego udział w zawodach. Kamizelka z niezwykle praktycznym systemem MOLLE i taśmami PALS pozwala na dopięcie tylu kieszeni i ładownic, ilu faktycznie potrzebujemy. Kieszenie dedykowane na boczną stronę kamizelki taktycznej ułatwiają sięganie po magazynek, kulki, czy baterię do replik ASG.

Na survival lub myśliwstwo możemy wybrać kamizelkę Chest Rig. Na wyprawy outdoorowe, które czasami trwają cały dzień lub dłużej, zabieramy zazwyczaj plecak. Trzeba liczyć się z tym, że założenie do tego kamizelki zakrywającej tors i plecy może spowodować przegrzanie organizmu. Chest Rig to pasoszelki z kieszeniami z przodu na najbardziej użyteczne akcesoria - mapę, telefon, manierkę. Jeśli jednak planujemy zejście do jaskini, wtedy warto pomyśleć o kamizelce bardziej zakrywającej ciało, pozbawionej pasa, kieszeni bocznych i tylnych dla wygody przemieszczania się.

Ochroniarze są narażeni na bezpośrednie ataki nożami i tępymi przedmiotami. Kamizelka taktyczna odpowiednia dla nich musi być trwała na ciosy i zniekształcenia. Musi też zawierać kieszenie na torsie na wyposażenie interwencyjne jak gaz pieprzowy, krótkofalówka, latarka. Dla tej grupy zawodowej właściwym typem będzie kamizelka ze szlufkami na pas taktyczny, aby móc dopinać do niego kaburę.

 

Komfortowe noszenie zapewniają także klamry i pasy regulacyjne, które ściągają kamizelkę taktyczną tak, że jest bardziej dopasowana do sylwetki podczas ruchu. Jednocześnie, plecy muszą być dobrze wentylowane. Oddychalność materiału kamizelki i wkładki hydracyjne mają w tym względzie zasadnicze znaczenie.

 

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com