Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Z czego są robione rękojeści noży?

‹‹ powrót do wiedzy

 

Stal 410 – stal używana na okładki wewnętrzne (linersy), nierdzewna.


Zytel – materiał wykorzystywany w nożach typu lightweight. Składa się z mikrowłókien szklanych, zatopionych w nylonie. Formowany jest metodą wtryskową. Odporny jest na czynniki mechaniczne, chemiczne i termiczne.


Noryl – odmiana zytelu. Zamiast włókien szklanych, zastosowano włókna kevlarowe. Dzięki temu, noryl jest bardziej odporny na udary mechaniczne.


Kraton – tworzywo gumopodobne (syntetyczna termoguma) stosowane na rękojeści noży z głownią stałą, jak i na wkładki w nożach składanych. Ma znakomite właściwości przyczepne, nawet do dłoni mokrej, czy zabrudzonej. Formowany jest metodą wtryskową.


G-10 – jest to prasowane pod wysokim ciśnieniem włókno szklane z żywicami epoksydowymi. Jest to materiał odporny na wszelkie udary mechaniczne, działanie kwasów i wysokiej czy niskiej temperatury.


Stopy aluminium – bardzo wytrzymały i jednocześnie lekki materiał na rękojeści noży składanych.


6061 T-6 – stop aluminium lotniczego, hartowany oraz pokrywany specjalnymi powłokami chroniącymi przed zarysowaniem, niezwykle wytrzymały i lekki materiał na rękojeści noży składanych.


Carbon Fiber – włókno węglowe prasowane pod wysokim ciśnieniem z domieszką żywic epoksydowych. Jeden z najmocniejszych materiałów na rękojeści.


Stabilized Wood – są to specjalnie wyselekcjonowane gatunki drewna impregnowane żywicami epidianowymi. Po takim zabiegu, drewno jest zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi, wilgocią czy temperaturą; nie pęcznieje, nie luzuje się, np. na nitach.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com