Wiatrówka pistolet Heckler & Koch HK P30 (402.00.00) 4,5

689,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

LUB
Opis

Szczegóły


Wiatrówka pistolet Heckler & Koch HK P30 to wierna replika niemieckiego pistoletu bojowego, wykonana na najwyższym poziomie dbałości o odzwierciedlenie szczegółów i z materiałów wysokiej jakości. Dzięki zastosowaniu metalowego zamka waga HK P30 jest identyczna jak oryginału, co daje wrażenie obcowania z prawdziwą bronią.

Pistolet HK P30 jako jeden z nielicznych na rynku może strzelać zarówno śrutem ołowianym, jak i kulkami stalowymi. Wybór stosowanej amunicji zależy od strzelca. Magazynek znajdujący się w chwycie może pomieścić 15 kulek stalowych, zapewniających dużą przebijalność i efektowne trafienia celów miękkich, takich jak butelki, puszki z wodą lub owoce. Jeżeli zdecydujemy się na strzelanie śrutem ołowianym, należy rozsunąć zamek wiatrówki i umieścić w odpowiednim miejscu ośmiostrzałowy magazynek. Dzięki gwintowanej lufie śrut diabolo będzie bardzo precyzyjny.

Wiatrówka jest zasilana 12-gramową kapsułą CO2, sprężony gaz wypycha śrut z prędkością początkową około 120 m/sek. co pozwala prowadzić celny ogień na odległość do kilkunastu metrów. Mechanizm spustowy może działać w trybie Single Action (po odciągnięciu kurka) albo Double Action (z użyciem samonapinacza spustu). Ten pierwszy tryb skraca drogę języka spustowego. Jego ściągnięcie wymaga mniejszej siły, a to przekłada się na precyzję strzału. Natomiast w trybie Double Action pracujemy, kiedy chcemy oddawać strzały jeden po drugim, bez uprzedniego odwodzenia kurka.

Chwyt HK P30 jest głęboko teksturowany i posiada ergonomiczne wyżłobienia na palce, co pozwala trzymać wiatrówkę stabilnie i pewnie. Ponadto w konstrukcji zastosowano bezpiecznik przetykowy. Strzelanie jest możliwe tylko, kiedy widzimy pomalowany na czerwono kontur bezpiecznika. Dzięki temu rozwiązaniu możemy wyeliminować ryzyko oddania przypadkowego strzału, wystarczy tylko pamiętać o tym, by przełączać bezpiecznik w tryb ognia dopiero, kiedy zdecydujemy się oddać strzał, a przyrządy celownicze skierowane są na cel.

Na szkielecie pod lufą umieszczona jest szyna 22 mm umożliwiająca montaż dodatkowych elementów wyposażenia strzeleckiego, np. latarki taktycznej, czy celownika laserowego, które dodatkowo uatrakcyjnią zabawę i poszerzą zakres możliwości treningowych o działania w warunkach słabego oświetlenia i strzelanie bez użycia przyrządów mechanicznych.

P30 to także gratka dla każdego kolekcjonera replik broni palnej, wierne odwzorowanie oryginału uzupełniają znajdujące się na wiatrówce licencjonowane oznaczenia producenta broni palnej, dzięki czemu pistolet będzie wspaniale prezentował się w kolekcji.

P30, jak wszystkie produkty marki HK, to przede wszystkim doskonałe wykonanie i zastosowanie wytrzymałych materiałów, co daje każdemu nabywcy gwarancję niezawodności, celności oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne spowodowane upuszczeniem lub uderzeniem bronią o przeszkodę. Możliwość stosowania dwóch rodzajów amunicji pozwala zmieniać charakter naszego treningu strzeleckiego, od strzelania precyzyjnego po bardziej rekreacyjne. Niezależnie od tego, na które się zdecydujemy, HK P30 dostarczy nam niesamowitych wrażeń i wiele satysfakcji.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- kapsuła CO2 i magazynek na kulki BB w rękojeści
- magazynek 8-strzałowy w zamku (podobnie jak CP-88, CP-99, Beretta 92 itp)
- metalowy zamek
- lufa gwintowana
- bezpiecznik manualny
- szyna akcesoryjna 22mm pod lufą
- system SA/DA
- prędkość początkowa: 110 - 120 m/s (w zalezności od użytego śrutu)
- pojemność magazynka: 15/8 szt.
- kaliber: 4,5mm
- typ śrutu: kulka stalowa lub śrut ołowiany diabolo
- zasilanie: kapsuła CO2 w rękojeści 12g
- waga: 770g
- długość całkowita: 180mm
- długośc lufy: 85
- model nie posiada systemu blow-back - dzięki temu 100% energii CO2 jest wykorzystywane do wystrzelenia śrutu z maksymalna prędkością


Energia wylotowa śrutu poniżej 17 J. Wiatrówka dostępna bez zezwolenia.
Opinie