Wiatrówka pistolet Gletcher USA CLT 1911 kal. 4,46BB Ekp<17J

Special Price 599,00 zł

Normalna cena: 649,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

CLT 1911

Opis marki GLETCHER

GLETCHER to amerykańska marka z wieloletnią tradycją pod którą produkowane są obecnie repliki broni palnej w wersji wiatrówkowej i ASG. Produkty sprzedawane pod marką Gletcher cechuje wyjątkowa jakość wykonania i dbałość o wszystkie szczegóły. Są one wiernymi replikami prawdziwej broni palnej. Większość mechanizmów jest ruchoma imitując działanie broni palnej.

Historia oryginału

Pistolet CLT 1911 to replika broni palnej COLT M1911 A1

Colt M1911A1 (starsza desygnata Automatic Pistol, Caliber.45, M1911A1) – amerykański pistolet samopowtarzalny kalibru .45. Wywodzi się z konstrukcji zaprojektowanej przez Johna Browninga w 1900 roku. W roku 1911 Colt M1911 wszedł do wyposażenia armii amerykańskiej, a w 1926, po kolejnych niewielkich zmianach wynikających z doświadczeń I wojny światowej, opracowano wersję: M1911A1 którą można rozpoznać po podfrezowaniu w okolicy spustu, które ma ułatwiać strzelanie z tego pistoletu osobom o krótszych palcach, oraz tylnej części chwytu (poniżej bezpiecznika) z frezowanymi podłużnymi nacięciami zmniejszającymi obracanie się broni na boki.
Oprócz wersji kaliber 0,45 używanych w armii amerykańskiej, wyprodukowano również egzemplarze w brytyjskim kalibrze .455 Auto dla Wielkiej Brytanii i Kanady, oraz egzemplarze licencyjne w Norwegii i Argentynie.
Pistolet ten w okresie II wojny światowej był etatowym wyposażeniem oficerów i podoficerów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie (m.in. żołnierzy 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej oraz niektórych oddziałów partyzanckich działających na terenie okupowanej Polski. Ze względu w trudności w zaopatrzeniu w amunicję.45 ACP pistolety dla oddziałów partyzanckich były produkowane w wersji strzelającej używanym przez Niemców nabojem 9x19 Parabellum. Umożliwiało to używanie zdobycznej amunicji.
Pistolety bazujące na pierwotnej konstrukcji są nadal produkowane, choć obecne modele mogą różnić się od oryginału. Najczęściej spotykane modyfikacje to przekalibrowanie broni na słabszą amunicję oraz zmiana magazynków z jednorzędowych na dwurzędowe.

Opis wersji wiatrówkowej Gletcher CLT 1911

Wiatrówkowa replika tej broni, model Gletcher CLT1911 to bardzo udana i bezawaryjna konstrukcja wiernie odwzorowująca oryginalną broń palną. Wszystkie elementy są w niej precyzyjnie wykonane.

Rozpoznawalny profil, wytrzymała konstrukcja mechaniczna i doskonała wydajność sprawiają, że ten pistolet jest gotowy do użycia w każdych warunkach. Tworząc liczne legendarne repliki, Gletcher nie mógł przegapić okazji do odtworzenia tego kultowego modelu. CLT 1911 został zaprojektowany tak, aby wiernie naśladował oryginał. System Blow-Back w tym modelu działa wyjątkowo realistycznie i perfekcyjnie.

Cały pistolet jest metalowy i posiada system BLOW-BACK – w pełni ruchomy wyjątkowo działający zamek przy każdym strzale. Nakładki na rękojeści są polimerowe, drewnopodobne.

Cały szkielet i korpus są metalowe.

Pistolet automatycznie ładuje kolejny pocisk z magazynka, bez konieczności każdorazowego ładowania. Magazynek pistoletu mieści aż 17 stalowych pocisków kulowych kalibru 4,46mm. Jedna kapsuła CO-2 wystarcza na wystrzelenie ok. 60 pocisków śrutowych.

Pistolet posiada zewnętrzny bezpiecznik zabezpieczający przed przypadkowym wystrzałem broni.

Spust działa w systemie SA – Single Action.

Wiatrówkowa replika pistoletu COLT M1911 A1 to wyjątkowa gratka dla kolekcjonerów broni typu Legends. Legenda tego modelu sięga roku 1900 i jest z pewnością jedną z ciekawszych w historii konstruowania i produkcji krótkiej broni palnej.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Opinie
zamawiam Zamknij