KOL.053-416_0.jpg

Karabinek wiatrówka PCP Hatsan AT44-10 Tact QE 5.5 mm (053-416) seria Optima

Koszyk 0
0,00 zł

Karabinek wiatrówka PCP Hatsan AT44-10 Tact QE 5.5 mm (053-416) seria Optima

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: KOL.053-416
EAN: 3435610807607
W magazynie
Wysyłka w ciągu 48H
1 819,00 zł

Optima by Hatsan AT44-10 Tact QE 5,5 mm to wiatrówka PCP wyposażona w lekkie polimerowe łoże oraz szereg rozwiązań konstrukcyjnych zapożyczonych z amerykańskiego karabinka szturmowego AR15.

Posiada profilowany chwyt pistoletowy, teleskopową kolbę z regulowaną baką policzkową oraz grzbietową szynę 11/22 mm do montażu optyki.

Rozsuwaną kolbę można błyskawicznie dostosować do budowy i preferencji strzelca, a regulowana baca policzkowa pozwala idealnie dopasować złożenie do strzału.

Na łożu znajdują się dodatkowo 2 gniazda do przenoszenia zapasowych magazynków oraz 3 szyny Picatinny, które umożliwiają instalację bipodu, latarki lub laserowego znacznika celu.

W karabinku zastosowano precyzyjnie bruzdowaną lufę o długości 495 mm zakończoną czokiem (zwężeniem), który zapewnia lepsze prowadzenie i uszczelnienie śrutu w przewodzie lufy.

Pływająca lufa QE (QuietEnergy) posiada zintegrowany tłumik dźwięku, redukujący o połowę dźwięk wystrzału bez zmniejszania energii strzału.

Zewnętrzny gwint 1/2” UNF na lufie pozwala na montaż dodatkowych urządzeń wylotowych.

Do zasilania Optima by Hatsan AT44-10 Tact QE wykorzystano stalowy kartusz (z opcją wymiany) o pojemności 180 cc, który po pełnym napełnieniu powietrzem pozwala na oddanie ok. 110 strzałów, w zależności od kalibru oraz wykorzystywanego śrutu. Dzięki wbudowanemu manometrowi użytkownik może w łatwy sposób kontrolować ciśnienie i pozostały zapas powietrza.

Wiatrówka PCP wykorzystuje aluminiowe 10-strzałowe magazynki. Przeładowanie i wprowadzenie śrutu do komory odbywa się za pomocą bocznej dźwigni przeładowania (side-lever action) o płynnej charakterystyce pracy.

W trakcie tej czynności magazynek ulega obróceniu, co pozwala na oddanie kolejnego strzału.

Wysoką celność wiatrówki zapewnia m.in. dwustopniowy spust Quattro Trigger z regulacją w 3 zakresach.

Użytkownik może samodzielnie zdefiniować długość pierwszej i drugiej drogi oraz ciężar spustu, co pozwala uzyskać precyzyjne skupienie na tarczy.

Karabinek posiada 2 mechanizmy zapewniające bezpieczeństwo użytkowania: Anti-Knock System, który zapobiega niekontrolowanemu wystrzałowi w przypadku upadku lub dużego wstrząsu karabinka, oraz bezpiecznik automatyczny umieszczony z tyłu komory zamkowej.

W zestawie wraz z karabinkiem otrzymuje się zestaw akcesoriów: 3 magazynki 10-strzałowe, wtyk ładowania Quick-Fill, korek do spuszczania powietrza z kartusza, pas i bączki do mocowania pasa nośnego, komplet uszczelek oraz bipod.

Śrut wystrzelony z karabinka osiąga prędkość do 200 m/s.

 

Optima by Hatsan AT44-10 Tact QE 5,5 mm to popularny karabinek PCP o dużych możliwościach tuningu.

Zasilany jest wymiennym stalowym kartuszem PCP o pojemności 180 cc. Wiatrówka strzela śrutem diabolo o kalibrze 5,5 mm, charakteryzując się dużą mocą obalającą.

Osada wiatrówki wykonana jest z lekkiego polimeru, co gwarantuje wysoką ergonomię.

Karabinek wyposażony jest w taktyczną teleskopową kolbę z możliwością demontażu oraz bakiem policzkowym o regulowanej wysokości.

Teksturowane panele na osadzie poprawiają chwyt karabinka, zapewniając komfort podczas strzelania.

Do montażu celownika optycznego służy aluminiowa szyna 11/22 mm. Przeładowanie odbywa się za pomocą dwutaktowej dźwigni side-lever action.

Wiatrówka posiada pływającą, czokowaną lufę o długości 495 mm oraz zintegrowany tłumik dźwięku QE (Quiet Energy), który redukuje dźwięk wystrzału bez zmniejszania energii.

Karabinek wyposażony jest w trzy szyny Picatinny do montażu akcesoriów strzeleckich.

Mechanizm spustowy Quattro Trigger jest dwustopniowy i regulowany w trzech zakresach, co pozwala dostosować jego działanie do indywidualnych preferencji strzelca.

System Anti-Knock zapewnia zabezpieczenie przed przypadkowym wystrzałem w razie upadku wiatrówki, a mechanizm Anti-Double-Pellet Feed zapobiega załadowaniu do lufy więcej niż jednego śrutu.

Karabinek posiada także bezpiecznik manualny i automatyczny umieszczony z tyłu komory zamkowej.

W zestawie znajdują się trzy magazynki 10-strzałowe, bączki do mocowania pasa nośnego oraz dwa gniazda do przenoszenia zapasowych magazynków.

Stylowy spust został ozdobiony złotem, nadając wiatrówce elegancki wygląd.

DANE TECHNICZNE;

Regulowany spust
Dane podstawowe:

Ilość szyn montażowych: 5
Kaliber: 5,50 mm
Klasa celności: precyzyjna
Magazynek: jest
Odrzut: brak
Pojemność magazynka: 10 sztuk
Prędkość początkowa: 200 m/s
Typ śrutu: diabolo
Typ szyny: 22 mm (picatinny), 11 mm (dovetail)
Wykończenie kolby/osady: polimer
Wymagane zezwolenie: nie

Zabezpieczenia:

Typ zabezpieczenia: bezpiecznik manualny
Ilość strzałów z jednostki zasilania: 110
Typ zasilania: PCP

Dane dodatkowe:

Kolor: czarny

Wymiary:

Długość całkowita: 1045-1145 mm
Długość lufy: 495 mm
Masa: 4300 g
Producent: Optima by Hatsan, Turcja
EAN: 3435610807607

Więcej informacji
Kod SKUKOL.053-416
ProducentHATSAN
EAN3435610807607
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Więcej z HATSAN
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com