Karabinek wiatrówka Umarex Syrix z lunetą 4x32 kal.4,5 mm ekp<17J (2.4377)

Karabinek wiatrówka Umarex Syrix z lunetą 4x32 kal.4,5 mm ekp<17J (2.4377)

Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Karabinek wiatrówka Umarex Syrix z lunetą 4x32 kal.4,5 mm ekp<17J (2.4377)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: 2.4376
EAN: 4000844738073
W magazynie
Wysyłka w ciągu 24H
499,00 zł

Wiatrówka karabin Umarex Syrix z lunetą 4x32 kal.4,5 mm

Umarex Syrix 4,5 mm z lunetą 4x32 to rekreacyjny karabinek pneumatyczny z łamaną lufą, wyposażony w sprężynę gazową TNT, światłowodowe przyrządy celownicze oraz ergonomiczne łoże z polimeru.

Nowoczesne polimerowe łoże
Osadę karabinka wykonano z wytrzymałego polimeru o matowym wykończeniu, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne oraz działanie wilgoci.

Konserwacja i czyszczenie łoża z tworzywa ogranicza się jedynie do utrzymania w ogólnej czystości oraz sporadycznego używania olejku silikonowego.

Kolba z symetryczną baką typu Monte Carlo pozwala na wygodne złożenie do strzału strzelcom prawo i leworęcznym oraz użytkowanie optyki z wyższym montażem. Gumowa stopka zamocowana na kolbie niweluje odrzut po strzale oraz zapewnia stabilny punkt oparcia.

Na wydzielonym chwycie pistoletowym oraz przedniej części łoża wykonano szerokie ryflowanie, która poprawia przyczepność oraz nadaje karabinkowi nowoczesnego wyglądu.

Ponadczasowa klasyka
Sprężyna naciągana jest poprzez „złamanie lufy”, metody najczęściej wykorzystywanej w wiatrówkach sprężynowych z uwagi wygodną i przyjazną obsługę. Umarex Syrix 4,5 mm strzela śrutem diabolo w kalibrze 4,5 mm, ładowanym bezpośrednio do lufy.

System Turbo-Nitrogen Technology
W karabinku zastosowano system tłoka gazowego (potocznie sprężyna gazowa), który zwiększa kulturę pracy, redukuje odrzut oraz korzystnie wpływa na celność. System opiera się na cylindrze pneumatycznym, w którym zamiast mechanicznej sprężyny zastosowano mieszankę gazową.

W chwili naciśnięcia spustu sprężony gaz wprawia w ruch tłok, czego efektem jest kompresja powietrza i wystrzelenie śrutu.

Sprężyna gazowa Turbo-Nitrogen Technology w odróżnieniu od standardowej układu tłokowo-sprężynowego, zapewnia wyrównaną prędkość początkową śrutu oraz znacznie dłuższą żywotność podzespołów.

Do głównych zalet tego systemu należą: mały odrzut, obniżenie drgań i odgłosu wystrzału oraz mniejszy wysiłek związany z naciąganiem lufy.

Dzięki takim właściwościom Umarex Syrix 4,5 mm świetnie sprawdzi się w roli rodzinnego karabinka do strzelania rekreacyjnego.

Zalety Turbo-Nitrogen Technology:
- zmniejszenie drgań,
- łatwiejsza kompresja powietrza,
- wyższa precyzja strzałów,
- wyrównana prędkość wystrzałów,
- dłuższa żywotność układu pneumatycznego,
- wysoka efektywność w niskich temperaturach.

Precyzja i duży zasięg
Za celność oraz powtarzalność strzałów odpowiada bruzdowana lufa o długości 476 mm, dzięki której już po krótkim treningu możemy uzyskać powtarzalne skupienie.

Wystrzelony śrut osiąga energię poniżej ~ 16 J, dlatego z karabinka możemy także strzelać na większych dystansach.

Automatyczny bezpiecznik
W strzelectwie najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego po naciągnięciu sprężyny („złamaniu lufy”) następuje automatyczne włączenie bezpiecznika, który uniemożliwia oddanie niekontrolowanego strzału.

Przed oddaniem strzału należy każdorazowo wyłączyć bezpiecznik, który został dogodnie umiejscowiony przed językiem spustowym. Wpływa to na wyjątkowo łatwe odbezpieczenia karabinka, które może odbywać się nawet bez zakłócania procesu celowania.

Łatwe celowanie
Karabinek został wyposażony w dobrej klasy światłowodowe przyrządy celownicze tj. tunelową muszkę oraz regulowaną w pionie i poziomie szczerbinkę. Światłowody pręciki o kontrastowej (zielono-czerwonej) kolorystyce, znacznie przyspieszają zgrywanie muszki i szczerbinki.

Zmierz się z większym dystansem
Jeśli chcemy spróbować swoich sił w strzelaniu na większym dystansie, na 11 mm szynie możemy zamontować znajdujący się w zestawie celownik optyczny 4×32 (pierścienie w komplecie).

W zestawie:
- montaż lunety
- luneta

- Ilość szyn montażowych: 1
- Kaliber: 4,5 mm
- Klasa celności: rekreacyjna
- Możliwość zamontowania: celownik optyczny
- Odrzut: mały (do 10 J)
- Typ naciągu: klasyczny - łamany
- Typ śrutu: diabolo
- Typ szyny: 11 mm (dovetail)
- Wykończenie kolby/osady: tworzywo sztuczne
- Ilość bezpieczników: 1
- Typ zabezpieczenia: bezpiecznik automatyczny
- Typ zasilania: GAS RAM (sprężyna gazowa)
- Kolor: czarny
- Długość całkowita: 1160 mm
- Długość lufy: 476 mm
- Masa: 4010 g

Więcej informacji
Kod SKU2.4376
ProducentUMAREX
EAN4000844738073
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Więcej z UMAREX
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com