Wiatrówka karabinek Air Arms S410F Classic (S410M17SX12RBO) 4,5 mm

3 099,00 zł Darmowa dostawa

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Klasyczna angielskia wiatrówka PCP marki Air Arms z gwintowaną lufą, cechująca się znakomitymi walorami estetycznymi oraz użytkowymi. Karabinek ten jest zasilany sprężonym powietrzem. Model szczególnie lubiany przez strzelców Hunting Field Target.

Lufa o długości 494 mm zapewnia dobre skupienie, szczególnie na dłuższych dystansach, w okolicach i powyżej 50 metrów. Przy maksymalnym naładowaniu zbiornika sprężonego powietrza możemy oddać nawet 100 strzałów, co daje aż 10 magazynków!

Napełnianie zasobnika odbywa się za pomocą specjalnej ręcznej pompki czy też z butli nurkowej. W komplecie znajduje się specjalna końcówka umożliwiająca ładowanie powietrza na oba te sposoby.

UWAGA!!!
Aby napełniać zasobnik sprężonym powietrzem konieczne jest źródło zasilania w postaci pompki lub butli. Są one dostępne w dziale akcesoria, oraz powyżej w module "Stwórz własny zestaw i oszczędzaj"

Dla bezpieczeństwa zarówno wiatrówki, jak i użytkownika kartusz po przekroczeniu maksymalnej wartości napełnienia 250 BAR ulega trwałemu rozszczelnieniu pozwalając na bezpieczne ujście nadmiarowi sprężonego powietrza. Należy zatem pamiętać, że przekroczenie maksymalnego dopuszczalnego ciśnienia w kartuszu może w skrajnych przypadkach skutkować nieodwracalnym jego uszkodzeniem.

Wiatrówka jest wyposażona w manometr, umieszczony na spodzie kolby, dzięki któremu możemy na bieżąco kontrolować stan ciśnienia w zbiorniku.

S-410 Classic jest jednym z modeli wiatrówek posiadającym magazynek o pojemności 10 śrutów. Śrut podawany jest bezpośrednio do lufy wprost z obrotowego magazynka, co pozytywnie wpływa na szybkostrzelność oraz wrażenia ze strzelania. Ładowanie śrutu odbywa się w łatwy sposób poprzez odciągnięcie rygla zamka, podobnego, jak w kbks, do tyłu - magazynek wykona 1/10 pełnego obrotu. Następnie rygiel musi wrócić do pierwotnej pozycji, co powoduje wprowadzenie śrutu do lufy i już można oddać strzał.

Wiatrówka nie posiada mechanicznych przyrządów celowniczych, ale dzięki 2-częściowej szynie montażowej standardu 11 mm możliwy jest montaż celownika optycznego. Celownik taki pozwoli na pełne wykorzystanie osiągów tej wiatrówki.

Największą zaletą wiatrówki jest brak zjawiska odrzutu, co korzystnie wpływa na celność wiatrówki, którą śmiało można określić jako perfekcyjną. W tym elemencie S-410 przewyższa najlepsze wiatrówki sprężynowe.

Gwintowana lufa została wykonana w niemieckich zakładach Lothar Walther. Posiada ona 12-bruzdowy gwint o skoku 450 mm i na końcu jest czokowana (przewężona) w celu zapewnienia dobrego skupienia.
Lufa jest głęboko osadzona w bloku oraz ma poprawione mocowanie ósemki, co zapobiega mikroprzekoszeniu jej względem przewidywanej osi lufy - co zdarzając się wprowadzało strzelca w błąd podczas obliczania opadu i zniesienia ze względu na wiatr na najdłuższych dystansach.

Ręcznie wykonane łoże zapewnia pewny chwyt, a gumowa stopka kolby poprawia komfort złożenia do strzału. Doskonale wyprofilowana kolba typu Monte Carlo idealnie pasuje do policzka strzelca.

Spust w tym karabinie jest lekki i doskonale wyczuwalny, a dziękij regulacji długości drogi i oporu może zostać dostosowany do indywidualnych wymagań strzelca. Prosty mechanizm blokowania języka spustowego zapewnia bezpieczeństwo użytkowania karabinu.  Na uwagę zasługuje również mała waga (2,72 kg), co umożliwia precyzyjne celowanie bez konieczności użycia sporej siły.

Doskonała jakość wykonania, siła, brak odrzutu i perfekcyjna celność - strzelanie z tej wiatrówki to więcej niż sama przyjemność!

Okres gwarancji: 24 miesiące
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Producent: Air Arms, Wlk. Brytania
Opinie

Możesz być takżezainteresowany produktami

zamawiam Zamknij