Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Wiatrówka Air Arms S410 4,5 mm Walnut Thumbhole

Kod SKU: TM.2043
Kod EAN: 5902944117774
Brak w magazynie
Chwilowo niedostępne
3 999,00 zł Darmowa dostawa
Pasjonuje Cię strzelectwo? Postaw na wiatrówki i akcesoria. Wiatrówki karabinki wyróżniają się dużą celnością oraz łatwością obsługi. Sprawdź, czym zaskoczy Cię Strzelectwo – wiatrówka karabinek AIR ARMS Wiatrówka karabinek Air Arms S410 4,5 mm Walnut Thumbhole. Zamów ją już teraz bez zezwolenia z darmową dostawą.

Wiatrówka gwintowana kaliber 4,5 mm, należąca do kategorii najbardziej zaawansowanych technologicznie karabinków pneumatycznych PCP (Pre-Charged Pneumatic). Wyprodukowana przez renomowaną angielską firmę Air Arms.

Śrut jest wystrzeliwany za pomocą sprężonego powietrza, znajdującego się we wbudowanym na stałe zbiorniku ciśnieniowym o pojemności 180 ml, umieszczonym pod lufą. Maksymalne naładowanie zbiornika pozwala na oddanie nawet 100 strzałów.
Uzupełnienie zbiornika odbywa się za pomocą specjalnej ręcznej lub elektrycznej pompki czy też z butli nurkowej. W komplecie znajduje się specjalna końcówka umożliwiająca ładowanie powietrza na oba sposoby. Wiatrówka jest wyposażona w ciśnieniomierz, umieszczony na spodzie kolby, dzięki któremu nie możliwe jest kontrolowanie stanu napełnienia zbiornika.

UWAGA!!!
Do ładowania wiatrówek PCP konieczne jest źródło zasilania w sprężone powietrze:
- butla, z której można przetoczyć za pomocą zestawu ładującego PCP 
- naładować za pomocą pompki 

Powietrze wtłaczane lub przetaczane do zbiornika wiatrówki powinno być osuszone, co ma zapobiec korodowaniu. Zbiornik powinien być stale naładowany do poziomu ok. 30 BAR, dzięki będzie się on samouszczelniał.
Dla bezpieczeństwa zarówno wiatrówki, jak i użytkownika kartusz po przekroczeniu maksymalnej wartości napełnienia 250 BAR ulega trwałemu rozszczelnieniu pozwalając na bezpieczne ujście nadmiarowi sprężonego powietrza. Należy zatem pamiętać, że przekroczenie maksymalnego dopuszczalnego ciśnienia w kartuszu może w skrajnych przypadkach skutkować nieodwracalnym jego uszkodzeniem.

S-410 jest jednym z nielicznych modeli wiatrówek posiadającym magazynek o pojemności 10 śrutów! Dzięki takiemu unikalnemu rozwiązaniu nie trzeba po każdym strzale ładować śrutu. Śrut podawany jest bezpośrednio do lufy wprost z obrotowego magazynka, co pozwala uzyskać dużą szybkostrzelność praktyczną. Optymalny wybór dla zaawansowanych strzelców.

Ładowanie śrutu odbywa się w łatwy sposób poprzez odciągnięcie rygla zamka, wzorowanego na kbks, do tyłu - moduł magazynka obróci go o 1/10 (36 stopni). Następnie rygiel musi wrócić do pierwotnej pozycji, co spowoduje wprowadzenie śruciny do lufy.

Gwintowana lufa została wykonana w niemieckich zakładach Lothar Walther. Lufa posiada 12-polowy gwint o prawym skręcie 1:450 mm - optymalnym dla wiatrówek strzelających śrutem 4,5 mm z energią poniżej limitu 17 Jouli.

Największą zaletą wiatrówki jest brak zjawiska odrzutu, przy opuszczaniu lufy przez śrut jest on niewyczuwalny. Brak odrzutu korzystnie wpływa na celność wiatrówki, którą śmiało można określić jako perfekcyjną. W tym elemencie S-410 przewyższa najlepsze wiatrówki sprężynowe.

Ręcznie wykonane łoże z drewna orzechowego zapewnia pewny chwyt. Doskonale wyprofilowana kolba przypominająca "Monte Carlo" z wysoko wyprofilowaną baką (poduszką policzkową) oraz gumowa stopka pozwalają wygodnie złożyć się do strzału. Sama kolba jest szeroko wyprowadzona znad chwytu pistoletowego, który jest słabo zaznaczony ze względu na otwór na kciuk - tzw. thumbhole to profesjonalne rozwiązanie poprawiające stabilność celowania i strzelania.

Regulacja spustu pozwala na dowolne ustawienie długości drogi, a także siły spustu. Na uwagę zasługuje również wyjątkowo mała waga, co umożliwia precyzyjne celowanie bez konieczności użycia sporej siły. Spust oczywiście posiada przetykową blokadę.

Montowanie celowników optycznych umożliwia dwudzielna szyna montażowa w standardzie 11 mm. Sama szyna jest nieznacznie podwyższona względem lufy, dzięki czemu na średnim montażu zmieści się bez problemu nawet celownik z obiektywem 50 mm!

Doskonała jakość wykonania, siła, brak odrzutu i perfekcyjna celność - strzelanie z tej wiatrówki to więcej niż sama przyjemność!

Więcej informacji
Kod SKUTM.2043
ProducentAIR ARMS
Kod EAN5902944117774
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Wiatrówka Air Arms S410 4,5 mm Walnut Thumbhole