Wenger

Wenger
 

Wenger - plecaki, torby i sprzęt turystyczny

Wenger to szwajcarska firma z ponad 100-letnią tradycją w produkcji noży i narzędzi codziennego użytku.

Były w kosmosie, na najwyższych górskich szczytach, okrążyły Ziemię i codziennie używają ich skauci – scyzoryki wyprodukowane przez szwajcarską firmę WENGER.

Historia firmy Wenger

Pierwszy raz nazwa ta pojawiła się w 1907 r., choć noże i narzędzia produkowano już od 1893 r. Na początku były to tylko sztućce i proste noże, a pierwszy scyzoryk przeznaczony dla armii szwajcarskiej pojawił się w 1901 r., wtedy też przyjęła się nazwa „oficjalny nóż armii szwajcarskiej”. Od tego czasu WENGER rósł w siłę nieprzerwanie tworząc nowe kolekcje i modele scyzoryków. W 1992 r. scyzoryk WENGER został oficjalnym nożem astronautów NASA i poszybował w przestrzeń kosmiczną. Wtedy też zyskał olbrzymią popularność na całym świecie. Firma praktycznie każdego roku wprowadza nowe serie, coraz nowocześniejsze i doskonalsze, powodując przyspieszone bicie serca każdego kolekcjonera. Z taśm montażowych, na których każdy scyzoryk jest składany ręcznie, schodzą dziennie tysiące noży o najwyższej światowej jakości, ciesząc podróżników, turystów, survivalowców i wszystkich mężczyzn, bo każdy znajdzie w tej ofercie coś dla siebie.

Współpraca

WENGER współpracuje ze Światową Organizacją Skautingu, produkując linię oficjalnych noży skautów i harcerzy; ze znakomitym wspinaczem światowej klasy Ueli Steckiem, tworząc nowe modele w oparciu o jego doświadczenia, zdobyte podczas wspinaczki na najwyższe i najtrudniejsze szczyty świata. WENGER jest również oficjalnym dostawcą noży dla kilku ekspedycji Mike'a Horna, w tym także dla ostatniej – podróży dookoła świata bez użycia pojazdów mechanicznych "Pangaea". Mike Horn był także jednym z pierwszych użytkowników, którzy w ekstremalnych warunkach testowali najnowszy scyzoryk wielofunkcyjny - NewRanger. WENGER od ponad 10 lat jest również oficjalnym partnerem najtrudniejszego wyścigu po lodowcu, organizowanego przez armię szwajcarską, o nazwie "Patrouille des Glaciers" (Patrol po Lodowcu), który odbywa się na wysokości 4000 nad poziomem morza i jest rozgrywany na dystansie 55 km.

Nie tylko scyzoryki

WENGER to także producent outdoorowego ekwipunku oraz wytrzymałych sportowo - turystycznych zegarków.

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.