Kod produktu: DW7

Czas wysyłki: 24 godziny

Test diagnostyczny-Sprawdź kleszcza - 1 sztuka (zestaw)

39,00 zł
LUB

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Test diagnostyczny Acerbi do wykrywania boreliozy u kleszcza „Sprawdź kleszcza" 1 sztuka (zestaw)

Test diagnostyczny Acerbi do wykrywania boreliozy u kleszcza „Sprawdź kleszcza” to skuteczny i prosty sposób na sprawdzenie, czy znaleziony na naszym ciele kleszcz był nosicielem boreliozy.

Podstawą diagnozowania boreliozy jest wystąpienie objawów choroby. Jedną z pierwszych oznak jest wystąpienie rumienia wędrującego, gdyż objaw ten nie występuje w innych formach chorobowych. Szybkie rozpoznanie oraz właściwe leczenie daje większe szanse na uniknięcie poważnych komplikacji zdrowotnych.

Znalazłeś kleszcza? Upewnij się, że jesteś bezpieczny.
#Sprawdźkleszcza to domowy test, który pozwala w zaledwie 10 minut wykryć krętki boreliozy u kleszcza.

Jeśli na swoim ciele znalazłeś kleszcza, po jego usunięciu warto sprawdzić, czy pajęczak był nosicielem boreliozy. Test diagnostyczny Acerbi opiera się na reakcji PCR, której wysoka czułość gwarantuje nam rzetelność i dokładność przeprowadzonej analizy.

Test płytkowy #sprawdźkleszcza szybko wykrywa bakterie wszystkich typów boreliozy: B. garinii, B. afzelii, B. burgdorferi sensu stricto oraz B. spielmanii.

Szybko, wiarygodnie, bezpiecznie
Przeprowadzenie testu nie wymaga fachowej wiedzy, wykonanie ogranicza się zaledwie do 5 kroków:

1. Umieszczeniu kleszcza w próbówce i dodaniu 3 kropel odczynnika
2. Rozgnieceniu kleszcze drewnianą szpatułką (do momentu odbarwienia płynu)
3. Pobraniu płynu z próbówki za pomocą pipety
4. Naniesieniu 3 kropki płynu na wskazany obszar testera
5. Odczekaniu 10 minut do zakończenia testu

W zależności do wielkości znalezionego kleszcza test przeprowadza się według 2 procedur: "małe i średnie kleszcze" lub „duże kleszcze” (pasożyt o wielkości powyżej 8 mm).

Wynik i interpretacja testu
Jeżeli na polu testera (kasety testowej) pojawią się 2 czerwone linie, oznacza to, że wynik jest pozytywny. Linia czerwona w rejonie T (test) informuje o tym, że kleszcz był nosicielem bakterii boreliozy (wykryto antygen Borrelia).

Jeżeli poziom antygenów Borrelia jest niewielki, linia T jest słabsza, nadal jednak informuje o pozytywnym wyniku na boreliozę. Druga czerwona linia w obszarze C (check) informuje o prawidłowości testu.

Pozytywny wyniku testu, oznacza, że kleszcz był nosicielem jednego z 4 genotypów krętków boreliozy i konieczny jest kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu. Negatywny wynik testu informuje, że kleszcz nie był zarażony boreliozy.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Opinie
zamawiam Zamknij