Termos Esbit Food Jug 0,75 l oliwkowy (FJ750ML-OG)

Termos Esbit Food Jug 0,75 l oliwkowy (FJ750ML-OG)

Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Termos Esbit Food Jug 0,75 l oliwkowy (FJ750ML-OG)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: KOL.159-065
EAN: 4260149871008
W magazynie
Wysyłka w ciągu 48H
179,00 zł

 

Termos Esbit Food Jug 0,75 l oliwkowy

Termos obiadowy ESBIT Food Jug 0,75 l wykonany jest z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Termos w gaszonej militarnej kolorystyce.

Dla zabezpieczenia przed przypadkowym upuszczeniem termosu, co zdarzyć mogłoby się gdy trzymamy go w zmarzniętej dłoni lub rękawiczce, pokryty został od zewnątrz specjalną zieloną, matową powłoką antypoślizgową.

Również wymiary termosu zostały tak dobrane, aby manipulacja nim nie nastręczała żadnych trudności. Niezależnie od pojemności ma on także tę samą średnicę – różni się tylko wysokością.

Jak w praktycznie wszystkich termosach za utrzymanie temperatury odpowiada jego dwuwarstwowa konstrukcja.  

Aby maksymalnie wykorzystać właściwości oferowane przez swój termos na żywność, firma Esbit proponuje „formatowanie” termosu przed użyciem.

Jeżeli planujemy transportować rzeczy gorące – przed ich umieszczeniem w termosie należy wypełnić go gorącą wodą na około 4 minuty, następnie wylać wodę i umieścić żywność.

Analogicznie należy postąpić w przypadku rzeczy chłodnych (wypełnić termos bardzo zimną wodą).

Niezaprzeczalnym atutem termosu Food Jug jest też na pewno umieszczenie na zakrętce zaworu bezpieczeństwa.

Po jego naciśnięciu (przed otwarciem termosu!) możemy usunąć nadmiar ciśnienia zgromadzony wewnątrz (co często zdarza się po umieszczeniu gorącej potrawy w środku).

Z jednej strony ułatwia to otwarcie termosu, a z drugiej eliminuje praktycznie do zera ryzyko poparzenia się gorącą parą czy też przypadkowego „wybuchu” nakrętki w trakcie transportu.

Sama zakrętka z powodzeniem służy jako miseczka.

Esbit – niemiecka firma istniejąca od 1936 roku. Od samego początku głównym i sztandarowym produktem Esbit'a było paliwo stałe, w produkcji którego firma stała się światowym liderem.

Naturalną konsekwencją było poszerzenie oferty najpierw o same kuchenki, a później o garnki, menażki, naczynia, termosy i podobne akcesoria biwakowe.

Dziś Esbit rozpoznawany i ceniony jest głównie ze względu na wysoką jakość i niezawodność oferowanych produktów, a jego pozycja na rynku producenta paliwa stałego jest tak wysoka, że często określa się je mianem „paliwa Esbit”.

Z oferty firmy korzystają jednostki wojskowe, służby ratownicze, międzynarodowe organizacje niosące pomoc w krajach trzeciego świata, a także „zwykli” turyści, wspinacze i entuzjaści outdoor'u.

- Pojemność: 750 ml
- Kolor: oliwkowy
- Materiał obudowy: stal nierdzewna
- Typ materiału: stal nierdzewna
- Szerokość: 108 mm
- Wysokość całkowita: 160 mm

Więcej informacji
Kod SKUKOL.159-065
SymbolProducentaFJ750ML-OG
ProducentESBIT
EAN4260149871008
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com