Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP15075EQ3-2 (DO.SW-1205)

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP15075EQ3-2 (DO.SW-1205)

Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP15075EQ3-2 (DO.SW-1205)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: DO.SW-1205
EAN: 5902944114360
Brak w magazynie
Chwilowo niedostępne
1 879,00 zł
układ optyczny: Newton (reflektor)
średnica zwierciadła: 150 mm
długość ogniskowej: 750 mm
światłosiła: f/5
zasięg: 13,6 mag
wyciąg okularowy: 2" z redukcją 1,25"
montaż: paralaktyczny EQ3-2
statyw: aluminiowy LT1
wymiary tuby optycznej: 18x65 cm
wysokość statywu: 71-123 cm
waga netto: 18 kg
waga brutto (spakowany): 18,7 kg + 7,3 kg
wymiary spakowanego teleskopu: 87x43x24 cm + 78x36x25

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP15075EQ3-2 został wyposażony w paraboliczne zwierciadło o średnicy 150 mm (6 cali) i ogniskowej 750 mm.

W nowej wersji znajdziemy wyciąg o średnicy 2 cali z redukcją na 1,25" umożliwiający stosowanie w zasadzie wszystkich dostępnych okularów na rynku.

Dodatkowo na wyciągu znajdziemy gwint T-2, do którego dzięki dodatkowym redukcjom mamy możliwość zamontowania aparatu typu "lustrzanka".

Odpowiedni a średnica daje możliwość stosowania już wielu ciekawych filtrów, a sama tuba optyczna jak i montaż umożliwiają dokonywanie pierwszych prób w astrofotografii.

Kompaktowa budowa, niezbyt wielkie rozmiary, a zarazem duża średnica lustra głównego to niezaprzeczalne zalety tego teleskopu.

Łatwo go przenosić czy przewozić w ciemniejsze obserwacyjnie miejsca. System optyczny Teleskop zwierciadlany (system Newtona).

Ze względu na dużą jasność teleskop szczególnie polecamy do obserwacji obiektów mgławicowych.

Model ten sprawdzi się także podczas obserwacji obiektów planetarnych a także kraterów Księżyca.

 

Główną zaletą tego teleskopu jest duże 150 mm paraboliczne zwierciadło, które jest najważniejszym elementem teleskopu, który decyduje o tym co i jak będziemy mogli obserwować.

Teleskop ten zbiera około 320 razy więcej światła niż ludzie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów do prawie 12-13 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej).

Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 0,9”.

Dodatkowo w teleskopie znajdziemy soczewkę Barlow'a, która w połączeniu z okularem o średnicy 1,25" da nam dwukrotny wzrost powiększania, kosztem jednak pola widzenia i jasności obrazu.

Wyposażenie teleskopu warto uzupełnić o dodatkowe okulary. Jeden okular o krótszej ogniskowej ok. 5-6 mm, do obserwacji planet oraz jeden szerokokątny dwu calowy ok. 30 mm z dużym polem widzenia umożliwiający dokonywanie przeglądu nieba. Montaż EQ3-2 jest to najniższy model montażu, który posiada miejsce na lunetkę biegunową.

 

Jest to montaż godny polecenia, w miarę stabilny, a jednak jeszcze na tyle lekki aby można było go przenosić.

Montaż ten otrzymuje doskonałe oceny wśród miłośników astronomii.

Charakteryzuje go solidność, precyzja i stabilność wraz z bogatą ofertą rozmaitych funkcji, przydatnych każdemu zaawansowanemu astronomowi. 

Głowica montażu pewnie spoczywa na solidnym, regulowanym aluminiowym statywie wyposażonym w przydatny półkę na akcesoria.

Precyzyjne pokrętła mikroruchów pozwalają na dokładne, ręczne śledzenie obiektów na niebie.

Mechanika montażu EQ3-2 jest skonstruowana w oparciu o specjalne przekładnie-ślimacznice, umożliwiające dokładne kontrolowanie ruchu zarówno w osi rektascensji jak i deklinacji.

Do montażu można zastosować napędy w jednej lub w dwóch osiach lub możemy przerobić montaż na pełny system GoTo.

Wyciąg Teleskop wyposażony jest wyciąg okularowy, umożliwiający stosowanie okularów 2” i 1,25”.

Do zestawu dołączono dwa okulary o takiej średnicy. Astrofotografia Teleskop BKP15075EQ3-2 to pierwszy teleskop któy można z powodzeniem wykorzystywać w naukach astrofotografii, a to za sprawą bardzo udanego montażu EQ3 który posiada duże możliwości rozbudowy, Tubie optycznej systemu Newtona o światłosile f/5 i umiarkowanej ogniskowej wynoszącej 750mm.

Dodatkowym atutem tego teleskopu jest dwucalowy wyciąg okularowy.

Obserwacje astronomiczne;

1. Układ Słoneczny obiekty na powierzchni księżyca o rozmiarach większych niż 1-2 km; plamy słoneczne i ich struktura, granulacja fotosfery widoczna; wszystkie planety Układu Słonecznego; fazy Merkurego i Wenus tarcza Marsa, czapy polarne w okresach opozycji kilka stref pasów Jowisza i księżyce Galileuszowe pierścienie Saturna z przerwoą Cassiniego, pas w atmosferze i kilka mniejszych księżyców planety Uran i Neptun widoczne jako gwiazdy o wyraźnie niebieskim zabarwieniu ruch planetoid na tle gwiazd obserwacje wielu słabszych komet, widoczna struktura jaśniejszych komet

2. Gwiazdy około 2,7 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12–13 magnitudo gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 0,9". barwy wielu gwiazd

3. Obiekty mgławicowe wszystkie obiekty katalogu Messiera dziesiątki, a nawet setki gromad kulistych, częściowo w wielu przypadkach rozbijanych na poszczególne gwiazdy setki gromad otwartych z wieloma widocznymi różnicami w budowie kilkadziesiąt mgławic, wraz z pierwszymi szczegółami, bogate szczegóły jasnych mgławic dziesiątki galaktyk wraz z widocznymi delikatnie szczegółami struktur, kształt i położenie kątowe dysków widoczna struktura i budowa wielu mgławic planetarnych widoczne pozostałości po supernowych Obserwacje naziemneTeleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych. Do odwrócenia obrazu należy użyć tzw. soczewki prostującej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego). Wraz z soczewką prostująca i montażem na którym został zamieszczony można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych.

Więcej informacji
Kod SKUDO.SW-1205
ProducentSKY-WATCHER
EAN5902944114360
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com