Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP15012EQ3-2 (DO.SW-1206)

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP15012EQ3-2 (DO.SW-1206)

Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP15012EQ3-2 (DO.SW-1206)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: DO.SW-1206
EAN: 5902944114759
W magazynie
Wysyłka w ciągu 3 dni
2 079,00 zł
układ optyczny: Newton (reflektor)
średnica zwierciadła: 150 mm
długość ogniskowej: 1200 mm
światłosiła: f/7,8
zasięg: 13,6 mag
wyciąg okularowy: 1,25"
montaż: paralaktyczny EQ3-2
statyw: aluminiowy LT1
wymiary tuby optycznej: 18x110 cm
wysokość statywu: 71-123 cm
waga netto: 19 kg
waga brutto (spakowany): 19 kg + 13 kg
wymiary spakowanego teleskopu: 87x43x24 cm + 124x38x24

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP15012EQ3-2 posiada paraboliczne zwierciadło o średnicy 150 mm (6 cali) i ogniskowej 1200 mm.

Odpowiednia średnica daje możliwość stosowania już wielu ciekawych filtrów, a sama tuba optyczna jak i montaż umożliwiają uzyskiwanie sporych powiększeń.

Docelowym obiektem obserwacyjnym dla tego teleskopu są planety i Księżyc, jednak również w obserwacjach mgławic również sobie da radę.

Światłosiła f/8 jest dość uniwersalna i daje dość duże możliwości obserwacji, wielu obiektów.

System optyczny Teleskop zwierciadlany (system Newtona).

Ze względu na średnią jasność teleskop szczególnie polecamy do obserwacji Księżyca, planet.

 

Oczywiście model ten sprawdzi się także podczas obserwacji obiektów mgławicowych, przy czym nie będą tak wyraźne jak w dedykowanym to tego celu modelu BKP15075EQ3-2.

Główną zaletą tego teleskopu jest duże 150 mm paraboliczne zwierciadło, które jest najważniejszym elementem teleskopu, który decyduje o tym co i jak będziemy mogli obserwować.

Teleskop ten zbiera około 320 razy więcej światła niż ludzie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów do prawie 12-13 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej).

Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 0,9”.

Dodatkowo w teleskopie znajdziemy soczewkę Barlow'a, która w połączeniu z okularem o średnicy 1,25" da nam dwukrotny wzrost powiększania, kosztem jednak pola widzenia i jasności obrazu.

Wyposażenie teleskopu warto uzupełnić o dodatkowe okulary. Jeden okular o krótszej ogniskowej ok. 7-8 mm, do obserwacji planet .

 

Montaż EQ3-2 jest to najniższy model montażu, który posiada miejsce na lunetkę biegunową. Jest to montaż godny polecenia, w miarę stabilny, a jednak jeszcze na tyle lekki aby można było go przenosić.

Montaż ten otrzymuje doskonałe oceny wśród miłośników astronomii.

Charakteryzuje go solidność, precyzja i stabilność wraz z bogatą ofertą rozmaitych funkcji, przydatnych każdemu zaawansowanemu astronomowi.

Głowica montażu pewnie spoczywa na solidnym, regulowanym aluminiowym statywie wyposażonym w przydatny półkę na akcesoria.

Precyzyjne pokrętła mikroruchów pozwalają na dokładne, ręczne śledzenie obiektów na niebie.

 

Mechanika montażu EQ3-2 jest skonstruowana w oparciu o specjalne przekładnie-ślimacznice, umożliwiające dokładne kontrolowanie ruchu zarówno w osi rektascensji jak i deklinacji.

Do montażu można zastosować napędy w jednej lub w dwóch osiach lub możemy przerobić montaż na pełny system GoTo.

Wyciąg Teleskop wyposażony jest wyciąg okularowy, umożliwiający stosowanie okularów 1,25”.

Do zestawu dołączono dwa okulary o takiej średnicy. Astrofotografia Teleskop BKP15012EQ3-2 to pierwszy teleskop któy można z powodzeniem wykorzystywać w naukach astrofotografii, a to za sprawą bardzo udanego montażu EQ3 który posiada duże możliwości rozbudowy,

Tubie optycznej systemu Newtona i ogniskowej wynoszącej 1200mm.

Dzięki tym parametrom teleskopu możliwe staje się fotografowanie Księżyca i planet.

Obserwacje astronomiczne;

1. Układ Słoneczny obiekty na powierzchni księżyca o rozmiarach większych niż 1-2 km; plamy słoneczne i ich struktura, granulacja fotosfery widoczna; wszystkie planety Układu Słonecznego; fazy Merkurego i Wenus tarcza Marsa, czapy polarne w okresach opozycji kilka stref pasów Jowisza i księżyce Galileuszowe pierścienie Saturna z przerwoą Cassiniego, pas w atmosferze i kilka mniejszych księżyców planety Uran i Neptun widoczne jako gwiazdy o wyraźnie niebieskim zabarwieniu ruch planetoid na tle gwiazd obserwacje wielu słabszych komet, widoczna struktura jaśniejszych komet

2. Gwiazdy około 2,7 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12–13 magnitudo gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 0,9". barwy wielu gwiazd

3. Obiekty mgławicowe wszystkie obiekty katalogu Messiera dziesiątki, a nawet setki gromad kulistych, częściowo w wielu przypadkach rozbijanych na poszczególne gwiazdy setki gromad otwartych z wieloma widocznymi różnicami w budowie kilkadziesiąt mgławic, wraz z pierwszymi szczegółami, bogate szczegóły jasnych mgławic dziesiątki galaktyk wraz z widocznymi delikatnie szczegółami struktur, kształt i położenie kątowe dysków widoczna struktura i budowa wielu mgławic planetarnych widoczne pozostałości po supernowych Obserwacje naziemneTeleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych.

Do odwrócenia obrazu należy użyć tzw. soczewki prostującej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego). Wraz z soczewką prostująca i montażem na którym został zamieszczony można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych.

Więcej informacji
Kod SKUDO.SW-1206
ProducentSKY-WATCHER
EAN5902944114759
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com