Teleskop OPTICON ProWatcher 70F900EQ (OPT-37-001842)

Special Price 479,00 zł Darmowa dostawa

Normalna cena: 489,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Wygoda, jakość, przybliżenie – tymi priorytetami kierowano się przy projektowaniu  znakomitego teleskopu ProWatcher. Doświadczeni miłośnicy astronomii z pewnością docenią jego zaawansowaną optykę, opartą o wysokiej klasy soczewki achromatyczne, początkujący będą natomiast zachwyceni łatwością obsługi lunety. Wystarczy kilka minut aby złożyć zestaw i zacząć oglądać świat w ogromnym powiększeniu.

To idealny sprzęt do astronomii i obserwacji naziemnych na ogromne odległości: podziwiania krajobrazu, podglądania ptaków, rozpoznawania odległych budowli i samolotów na wysokościach przelotowych. Nocą teleskop ukaże nam w całej okazałości tysiące gwiazd (w tym gwiazdy zmienne i podwójne),  galaktyki i mgławice. Doskonale nadaje się także do obserwacji planet – obejrzymy nim pierścienie Saturna, księżyce Jowisza i pasy chmur w jego atmosferze, czapy polarne na Marsie oraz fazy Wenus. ProWatcher ukazuje mnóstwo zachwycających detali na powierzchni Księżyca: gór, mórz, wąwozów oraz setek kraterów.

Teleskop wyposażono standardowo w aż trzy wymienne okulary oraz soczewkę Barlowa o dużej mocy. Dzięki temu maksymalne teoretyczne powiększenie wynosi aż 675x!

Pełnowymiarowy statyw wyposażony w głowicę z pokrętłami ruchu precyzyjnego, ułatwiającą dokładne namierzanie i śledzenie celu. Wyposażenie standardowe obejmuje dodatkową lunetkę z krzyżem oraz uniwersalną szynę Dovetail – wszystkie podzespoły są kompatybilne z profesjonalnymi standardami. Rozbudowa instrumentu o dodatkowe akcesoria nie powinna nastręczać problemu.

Wraz z teleskopem otrzymasz wszystko co niezbędne do wkroczenia w fascynujący świat astronomii: mapy nieba, programy komputerowe, poradniki praktyczne, film dokumentalny w HD na płycie DVD .

Do produkcji teleskopów Opticon wykorzystywane są wyłącznie materiały najwyższej jakości. Wszystkie teleskopy Opticon są testowane przez specjalistów oraz objęte pełną dwuletnią gwarancją producenta.


Długość tubusu [cm]: 140 cm
Luneta celownicza:6 x 25 mm
Maks. teoretyczne powiększenie:675 x
Ogniskowa [mm]:900 mm
Producent:Opticon
Soczewka Barlowa: Barlow 3 x
Sugerowany do obserwacji: Księżyc i jego kratery, Mars, Wenus, Jowisz z księżycami, konstelacje gwiezdne
Średnica [mm]: 70 mm
Światłosiła:f/12,9
Typ montażu: Azymutalny
Układ optyczny: Refraktor (teleskop soczewkowy)
Waga [g]:7000 g
Wyciąg okularowy:1,25"
Załączone okulary: Kellner 4mm|Kellner 9mm|Kellner 20mm
Zasięg gwiazdowy (magnitudo):13,5 mag
Zdolność rozdzielcza: 1,65

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Opinie
zamawiam Zamknij