GF.OPT-37-032136_4.jpg

Teleskop OPTICON Orbiter (OPT-37-032136)

Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Teleskop OPTICON Orbiter (OPT-37-032136)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: GF.OPT-37-032136
EAN: 5902543967046
W magazynie
Wysyłka w ciągu 24H
1 739,99 zł

Teleskop Orbiter to docenione przez profesjonalistów urządzenie do obserwacji gwiazd, od uznanego producenta sprzętu optycznego - firmy Opticon. Jeśli interesuje Was Mars, Wenus, Saturn, a także inne planety i chcielibyście się im lepiej przyjrzeć, to Orbiter na pewno Wam to umożliwi. Nie zajmuje dużo miejsca, więc bez problemu będziecie mogli prowadzić fascynujące obserwacje, nawet z własnego domu.

Czym charakteryzuje się teleskop Opticon Orbiter?

Reflektor Orbiter to sprzęt optyczny zbudowany z okularu i lustra. Są one połączone 130-centymetrowym tubusem, a więc ogniskowa teleskopu wynosi 1300 mm. Jest to więc dość długi teleskop, ale umieszczono go na sprawdzonej dobrze znanej podstawie typu Dobson. Dzięki temu łatwo się nim operuje i teleskop zajmuje o wiele mniej miejsca, niż gdyby był umocowany na standardowym statywie. Taka podstawa jest też wytrzymała i stabilna, co znacznie ułatwia obserwacje. Jeśli nie macie w domu miejsca na standardowy teleskop, to warto wybrać Opticon Orbiter - z podstawą Dobson.

Teleskop zwierciadlany dla profesjonalistów

Teleskop zwierciadlany Orbiter posiada dobrej jakości układ optyczny, dzięki czemu jest w stanie wyłapać duże ilości światła, a następnie pokazać jasny i wyraźny obraz danego obiektu. Średnica teleskopu wynosi 160 mm - jest to więc dość duży sprzęt astronomiczny, który sprawdzi się w bardziej profesjonalnych obserwacjach. Zasięg gwiazdowy wynoszący 13,1 magnitudo oraz powiększenie 130 x, zapewniają ciekawe obrazy wielu obiektów kosmicznych. Z teleskopem Orbiter przyjrzycie się powierzchni Księżyca, a także będziecie mogli podziwiać pierścienie Saturna i księżyce należące do Jowisza. Jeśli interesują Was bardziej odległe obiekty, to ich obejrzenie będzie w tym przypadku również możliwe. Za pomocą teleskopu Orbiter dostrzeżecie też gromady gwiazd, mgławice i galaktyki.

Dodatkowe akcesoria do wykorzystania z teleskopem

Do teleskopu dołączone są wszystkie najważniejsze narzędzia, niezbędne do prowadzenia obserwacji kosmosu - znajdziecie w zestawie okular KF 25mm i PF 10mm. Producent dołączył do niego też dodatkowe akcesoria, a na szczególne wyróżnienie zasługuje soczewka Barlowa, ponieważ za jej pomocą możecie trzykrotnie zwiększyć powiększenie swojego teleskopu. To nie jedyny element, który możecie w teleskopie wymienić i w ten sposób wpłynąć na jego parametry. Urządzenie jest kompatybilne z podzespołami w standardzie 1,25", więc możecie dopasować do niego elementy z większych i droższych teleskopów. Wraz z teleskopem Opticon Orbiter otrzymujecie też mapy nieba, książkę " Szlakiem gwiazd" okulary 3D, poradniki, a także pełną, dwuletnią gwarancję producenta.

Więcej informacji
Kod SKUGF.OPT-37-032136
ProducentOPTICON
EAN5902543967046
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Więcej z OPTICON
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com