Teleskop OPTICON Constellation 80F900EQ (OPT-37-001843)

899,00 zł Darmowa dostawa

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Constellation to najnowszy i najbardziej zaawansowany technicznie teleskop w ofercie Opticona. Wysokiej klasy soczewki, wytrzymałe materiały, ergonomiczna budowa i precyzyjnie działające mechanizmy – wszystko to gwarantuje udane obserwacje. Maksymalne teoretyczne powiększenie wynosi aż 675x! Dedykowana soczewka Barlowa pozwala na potrojenie zakresu powiększeń uzyskiwanych dzięki trzem wymiennym okularom. W zasięgu tego sprzętu znajdują się wszystkie planety Układu Słonecznego, oraz dziesiątki asteroid, komet, mgławic i galaktyk.

Luneta ta dostarcza zapierających dech w piersi widoków Księżyca, ukazując mnóstwo fascynujących detali jego powierzchni – kraterów, mórz i łańcuchów górskich. Jest to sprzęt polecany zarówno początkującym, jak i zaawansowanym miłośnikom astronomii. Przeprowadzisz nim obserwacje gwiazd zmiennych, Marsa, pierścieni Saturna, oraz faz Wenus. Odkrywanie tajemnic wszechświata to świetna zabawa dla całej rodziny. W zestawie znajdują się trzy okulary astronomiczne, a także dedykowana soczewka Barlowa pozwalająca na potrojenie zakresu powiększeń. Instrument wyposażony jest w tzw. montaż niemiecki z głowicą paralaktyczną oraz pokrętłami ruchu precyzyjnego. W połączeniu z lunetą celowniczą ułatwiają one odnajdywanie i śledzenie obiektów na niebie.

Lunety tej serii wspaniale nadają się również do prowadzenia obserwacji celów naziemnych – podziwiania krajobrazu, podglądania ptaków, śledzenia samolotów na wysokościach przelotowych.

W odróżnieniu od wielu tańszych modeli, Constellation wyposażono w pełnowymiarowy stalowy statyw, zapewniający najlepszą stabilność zestawu, a co za tym idzie komfort obserwacji. Teleskop posiada uniwersalną szynę Dovetail – wszystkie podzespoły są kompatybilne z profesjonalnymi standardami. Możliwa jest więc rozbudowa instrumentu o dodatkowe akcesoria.

Wraz z teleskopem otrzymasz wszystko co niezbędne do wkroczenia w fascynujący świat astronomii: mapy nieba, programy komputerowe, poradniki praktyczne, film dokumentalny w HD na płycie DVD .

Do produkcji teleskopów Opticon wykorzystywane są wyłącznie materiały najwyższej jakości. Wszystkie teleskopy Opticon są testowane przez specjalistów oraz objęte pełną dwuletnią gwarancją producenta.

Nazwa: Constellation
Producent: Opticon
Układ optyczny: Refraktor (teleskop soczewkowy)
Maks. teoretyczne powiększenie: 675 x
Średnica: 80 mm
Ogniskowa:: 900 mm
Światłosiła: f/11,25
Zdolność rozdzielcza: 1,45''
Zasięg gwiazdowy (magnitudo): 13,6 mag
Wyciąg okularowy: 1,25"
Typ montażu: Paralaktyczny
Długość tubusu: 145 cm
Waga: 14500 g
Sugerowany do obserwacji: Księżyc i jego kratery, Mars, Wenus, Jowisz z księżycami, konstelacje gwiezdne
Załączone okulary: Kellner 4mm, Kellner 9mm, Kellner 20mm
Soczewka Barlowa: Barlow 3 x
Luneta celownicza: 6 x 25 mm

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Opinie
zamawiam Zamknij