Przysposobienie obronne - Pierwsza pomoc

Przysposobienie obronne – pierwsza pomoc

Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest ważna zawsze i wszędzie. Nigdy nie wiadomo, kiedy okaże się konieczna, dlatego jest podstawowym elementem różnych szkoleń. Na lekcjach Przysposobienia obronnego pierwsza pomoc to jeden z ważniejszych tematów. W tej kategorii znajdziesz wszystkie akcesoria niezbędne do tego, aby udzielić pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia osoby poszkodowanej.

Przysposobienie obronne – szkolenie z pierwszej pomocy

W szkole na lekcjach Przysposobienia obronnego uczniowie dowiadują się o sposobach niesienia pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Standardowe szkolenie z pierwszej pomocy składa się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas tego drugiego bloku zajęć uczestnicy nabywają praktycznych umiejętności takich jak: sprawdzenie parametrów życiowych, pierwsza pomoc wraz z resuscytacją krążeniowo-oddechową, opatrzenie ran. Do uczenia się tych rzeczy potrzebna jest odpowiednio wyposażona apteczka pierwszej pomocy. Ważne jest, aby uczniowie mieli okazję trenować sposób korzystania z poszczególnych elementów apteczki w bezpiecznych okolicznościach. Dzięki temu będą mogli prawidłowo ich użyć w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Apteczka wojskowa – co powinno się w niej znaleźć?

Kompletna apteczka wojskowa to gwarancja bezpieczeństwa i udzielenia skutecznej pomocy. Jej skład to minimum: waciki nasączone alkoholem, bandaże, opatrunki samoprzylepne, sterylne opatrunki, opaski uciskowe, trójkątny bandaż, rękawiczki winylowe, nożyce. Apteczką, która ma takie wyposażenie jest apteczka turystyczna z wyposażeniem Helbo. Znajduje się tam wszystko, co jest potrzebne do udzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia. Warto kupować gotowe zestawy, ponieważ wtedy zyskujesz pewność, że nie brakuje Ci jakiegoś produktu. Po pierwszym użyciu warto zacząć na bieżąco uzupełniać zawartość saszetki. Zawsze przed rozpoczęciem manewrów upewnij się, że jesteś odpowiednio przygotowany, czyli m.in. masz kompletną, dobrze uzupełnioną apteczkę.

Czym uzupełnić apteczkę ratunkową?

Podstawowa apteczka przydaje się wtedy, gdy trenujesz lub gdy jesteś na tyle blisko cywilizacji, że musisz na bieżąco zająć się obrażeniami i masz pewność, że profesjonalna pomoc przyjedzie szybko. Do udzielania pierwszej pomocy podczas ćwiczeń w terenie przyda się apteczka wojskowa taktyczna uzupełniona kocem ratunkowym srebrno-złotym. Folia NRC zabezpiecza organizm poszkodowanego przed przegrzaniem i przechłodzeniem. Dlatego jest idealna podczas wypraw lub po wypadkach. Jest też bardzo często wykorzystywana przez ratowników medycznych, wodnych i górskich. Zapamiętaj, że koc ratunkowy należy układać stroną złotą do ciała, gdy chcesz ograniczyć ryzyko płynące ze zwiększenia temperatury osoby poszkodowanej. W ten sposób udaje się zapewnić jej komfort termiczny w oczekiwaniu na przyjście pomocy. Umiejętnie używając folii NRC możesz zmniejszyć skutki szoku powypadkowego lub wychłodzenia organizmu.

Prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy jest łatwiejsze, gdy możesz posiłkować się profesjonalnymi i kompletnymi zestawami. Apteczki wojskowe i podobny sprzęt umożliwi sprawną reakcję, a odpowiednie przeszkolenie pozwoli automatycznie wykorzystać te zasoby do niesienia pomocy.

W kategorii tej kupisz produkty do pierwszej pomocy. Produkty które musisz poznać i nauczyć sią z nich korzystać aby wiedzieć jak z nich korzystać podczas zagrożenia zdrowia lub życia. Są to min.: apteczki, bandaże izraelskie, maty termiczne, opaski uciskowe - Stazy, maski gazowe, filtry itp.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

11 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

11 produkt(ów)