SZKOŁY MUNDUROWE

Szkoły mundurowe

Aby sprostać wymaganiom szkoły mundurowej, konieczne jest skompletowanie profesjonalnego wyposażenia taktycznego. Podczas zajęć nauczysz się wykonywać zadania w terenie, obsługiwać sprzęt nawigacyjny, a także broń. Sprawność fizyczna zestawiona z odpowiednim przeszkoleniem oraz oporządzeniem zapewni Ci sukces! Sprawdź najważniejsze elementy odzieży dla klas mundurowych!

Jaka odzież dla klas mundurowych jest wymagana?

Kompletne wyposażenie dla szkół mundurowych jest określane przez przepisy placówek szkolnych oraz regulamin mundurowy kadetów klas wojskowych. Pełny zestaw oporządzenia dla kandydata do szkoły potrzebny jest już pierwszego dnia, więc konieczne jest skompletowanie go dużo przed rozpoczęciem zajęć. Do najważniejszych części wyposażenia zaliczają się:

 • umundurowanie wyjściowe dwuczęściowe (spodnie i bluza);

 • buty taktyczne;

 • mundur polowy;

 • polar;

 • T-shirt;

 • pas brezentowy;

 • beret.

Pełne wyposażenie taktyczne może też obejmować:

 • plecak wojskowy;

 • zestaw przetrwania.

Wyposażenie dla szkół mundurowych – obuwie

Kandydat do szkoły mundurowej musi być przygotowany tak, by sprostać trudom zajęć teoretycznych i praktycznych. Dlatego odzież dla klas mundurowych powinna być przede wszystkim wysokiej jakości. Trudy letnich i zimowych ćwiczeń w terenie są łatwiejsze do przetrwania właśnie dzięki znakomitemu wyposażeniu osobistemu.

Jedną z najważniejszych części oporządzenia są buty taktyczne. W odmianie wojskowej, policyjnej lub dla służb specjalnych charakteryzują się najwyższym poziomem dopasowania do stopy kadeta. Zastosowanie ich w ciężkich warunkach terenowych pozwala na wielogodzinne marsze i treningi, które nie odbiją się na zdrowiu ucznia. Obuwie dla klas wojskowych, pożarniczych czy policyjnych umiejętnie dostosowuje się do twardości podłoża, co czyni je wygodnym bez względu na warunki użytkowania.

Inną cechą charakterystyczną butów dla kadetów klas mundurowych jest ich wodoszczelność. Osiąga się ją na wiele sposobów, a kluczem jest wykorzystanie naturalnej skóry. Zajęcia praktyczne w porze letniej i zimowej odbywają się w przeróżnych warunkach pogodowych. Konstrukcja obuwia musi więc szczelnie chronić przed wodą i zapewniać wysoki poziom wentylacji dla stopy. Najwyższej jakości obuwie taktyczne znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Mundury dla klas mundurowych oraz reszta wyposażenia

Równie istotne co buty jest również umundurowanie dla uczniów szkół mundurowych. MON nakreśla, że kadetów obowiązują mundury dla klas mundurowych na wzór polowych mundurów Wojska Polskiego 2010. Natomiast obowiązującym kamuflażem jest wariant wz. 93 „Pantera”. Mundur musi zostać wyposażony w stójkę, a w jego dolnej części nie może być ściągacza. Odzież dla uczniów szkół wojskowych, policyjnych, czy pożarniczych bazuje również na oczekiwaniach konkretnych placówek. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zapoznać się z regulaminem szkoły.

Kolejne miesiące nauki nakładają na kadetów obowiązek dodatkowego doposażenia ekwipunku. Po odbyciu zajęć zapoznawczych nadchodzi czas na szkolenie zasadnicze oraz obóz szkoleniowy. W tym czasie młodemu uczniowi przydadzą się również przedmioty umożliwiające przetrwanie w terenie. Zaliczają się do nich:

 • kompletny zestaw survivalowy (można stworzyć go samodzielnie lub skorzystać z wcześniej przygotowanych);

 • menażki;

 • sprzęt nawigacyjny;

 • kuchnie polowe;

 • namiot;

 • śpiwór;

 • brezent.

Przysposobienie obronne i zasady pierwszej pomocy

Od września 2022 roku znowu pojawi się Przysposobienie Obronne w szkołach. Kładzie ono nacisk na szkolenie teoretyczne oraz praktyczne dla uczniów szkół niemundurowych. Obejmuje m.in. zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczeń powinien nie tylko umieć udzielić wsparcia osobom poszkodowanym na skutek wypadków, ale też być do tego przygotowanym. Dlatego w naszym sklepie przygotowaliśmy kompletne zestawy pierwszej pomocy, które przydadzą się nie tylko na zajęciach, ale przede wszystkim na co dzień.

Jeśli chcesz wyposażyć siebie przed rozpoczęciem zajęć w szkole mundurowej, skorzystaj z produktów zamieszczonych w naszym sklepie internetowym. Najwyższa jakość w połączeniu z ogromnym wyborem dadzą Ci możliwość skompletowania pełnego oporządzenia przed pierwszym dniem!

W kategorii Szkoły mundurowe przedstawiamy produkty skierowane dla absolwentów wszelkiego rodzaju szkół mundurowych, czyli dla uczniów szkół wojskowych, policyjnych, strażackich itd.  Oferujemy odzież, obuwie oraz wszelkiego rodzaju akcesoria typu: plecaki, scyzoryki, multitoole, saperki, lornetki, latarki, wiatrówki, repliki ASG itd. Realizujemy także zamówienia grupowe z indywidualnie dopasowanymi rabatami. 

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.