Maski antysmogowe i filtry

Maski antysmogowe i filtry

Przez wzgląd na coraz większe zanieczyszczenie środowiska, maski antysmogowe są coraz częściej wybieranym akcesorium. Wiele osób już codziennie używa tego rodzaju masek, część z kolei wkłada je tylko wówczas, gdy wybiera się na jogging czy uprawia inny sport. Nie da się ukryć, że tego rodzaju przedmioty będą z nami coraz częściej. Dlatego przedstawiamy Państwu całą gamę różnego rodzaju masek przeciwko smogowi oraz filtrów wymiennych do już zakupionych modeli.

Czym jest i jak działa maska antysmogowa?

W naszym asortymencie nie mogło zabraknąć różnego rodzaju masek antysmogowych oraz przeciwpyłowych. Są to produkty zaprojektowane z myślą o ochronie zdrowia ludzkiego. Maski te działają filtracyjnie na wdychane powietrze, co sprawia, że cząsteczki smogowe, pyły i rakotwórcze substancje nie dostają się do płuc i nie zatruwają ich.

Maska przeciw smogowa została zaprojektowana już jakiś czas temu, gdyż jest także wykorzystywana podczas masowych zarażeń grypą lub innymi chorobami. Jednak obecnie, w związku ze zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem powietrza, coraz więcej osób decyduje się na ich założenie.

Jak zbudowana jest maska antysmogowa?

Przede wszystkim jest to szczelny i wygodny materiał, który jest zakładany na twarz. Człowiek ma za zadanie oddychać poprzez maskę, która jest tak skonstruowana, aby zawarte w niej filtry w dużej mierze wyłapywały specjalne cząsteczki trucizn, a do płuc przedostawało się czyste, odfiltrowane powietrze.

Do czego potrzebny jest filtr antysmogowy i jak często go wymieniać?

Tego rodzaju maski są skuteczną barierą między ludzkim organizmem, a związkami chemicznymi, cząsteczkami stałymi oraz bakteriami różnych chorób. Często są one wykorzystywane przez osoby uprawiające sport. Istotą działania tego rodzaju maski jest filtr antysmogowy, który oferujemy Państwu także w ramach tej kategorii. Jest to specjalny rodzaj filtra, który zatrzymuje cząstki stałe związków organicznych oraz innych substancji, które znajdują się w zanieczyszczonym powietrzu, a które byłyby szkodliwe dla zdrowia.

Filtry te są rzecz jasna wymienne, mają za zadanie wyłapać określoną ilość szkodliwych substancji. Dzięki temu rozwiązaniu, eksploatacja maski jest prostsza i tańsza. Co ważne, są różne rodzaju filtrów do maski antysmogowej. Uzależnione są one nie tylko od jej rodzaju, ale także od rodzaju zanieczyszczeń oraz sposobu, w jaki sobie z nimi radzą. Warto więc zapoznać się z naszą ofertą, by dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach filtrów i masek.

Dla kogo przewidziane są maski antysmogowe?

Warto teraz zastanowić się, dla kogo przeznaczone są maski antysmogowe. Naszą ofertę kierujemy tak naprawdę do każdego, kto ma na uwadze własne zdrowie i jakość powietrza, jakie wpada do jego płuc. Większość ludzi, którzy poruszają się, zwłaszcza zimą, po miejskich aglomeracjach, powinni nosić podobne maski, które redukują zanieczyszczenie z powietrza.

Maski te są szczególnie polecane w miejscach najbardziej narażonych na zanieczyszczenie, a więc w dużych skupiskach miejskich, np. w zagłębiu śląsko-dąbrowskim. Z drugiej strony, po tego rodzaju produkty sięgają osoby uprawiające sport i w trakcie treningów wydolnościowych. Są to maski praktyczne, które ułatwiają trenowanie i oddychanie na świeżym powietrzu, zwłaszcza w trakcie zimy.

Różne modele masek i filtrów do masek antysmogowych

Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą masek antysmogowych oraz filtrów antysmogowych, które dostępne są w ramach tej kategorii.

Oto kilka produktów, na które warto zwrócić uwagę:

• Maska Safemask Sport Lion Kids – specjalny model dopasowany do potrzeb maluchów. Ich także można chronić przed szkodliwym działanie drobinek zawartych w powietrzu. Aby zapewnić komfort termiczny, została ona wykonana z neoprenu, który jest odporny na warunki pogodowe. 22 otwory wentylacyjne i 40 otworów szpilkowych gwarantują swobodę oddychania, nawet przy znacznym wysiłku fizycznym. Wygodna w noszeniu, zapinana na rzep typu SOFT.

• Maska Respro Cinqro – profesjonalna, całkowicie skuteczna maska przeciwko smogowi. Powstała przede wszystkim dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać czas w miejskich aglomeracjach. Wyposażona w zawory Powa Elite, które umożliwiają lepszy przepływ powietrza, a więc ułatwiają oddychanie. Poprawiają filtrację i zmniejszają poziom wilgotności pod maską. Jeden filtr jest w stanie wytrzymać w swojej skuteczności od 4 do 6 tygodni.

• Filtr Respro Techno W15 – zestaw dwóch sztuk filtrów do maski antysmogowej, które pasują do modeli, w których spotyka się tryb Sport z trybem City.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

13 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

13 produkt(ów)