Siekiera Gerber Freescape Camp Hatchet

249,00 zł Darmowa dostawa

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły


Siekiera Gerber Freescape Camp Hatchet to wielozadaniowa, profesjonalna siekiera, która stanowi idealne uzupełnienie podczas wyjazdów terenowo – survivalowych.


Siekiera Gerber Freescape Camp Hatchet posiada głownię wykonaną z wysokojakościowej, kutej stali, która zapewnia wyjątkową wytrzymałość oraz skuteczność rąbania. Hartowanie do poziomu twardości 55 HRC stanowi świetny kompromis pomiędzy wytrzymałością a trzymaniem ostrości podczas pracy. Waga na poziomie ok. 900 gramów pozwala na bezproblemowe rąbanie nawet dużych polan czy kawałków drewna. Krawędź tnąca posiada długość 7,9 centymetra i jest fabrycznie naostrzona. Po przeciwległej stronie znajduje się obuch, który z powodzeniem może posłużyć jako młotek.

Wszystkie elementy stalowe zostały pokryte charakterystyczną powłoką antykorozyjną, która nadaje ładny, szary kolor. Charakteryzuje się ona niskim współczynnikiem tarcia, co dodatkowo pozytywnie wpływa na sprawność rąbania siekierą. Trzonek został wykonany z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się wysoką udarnością i odpornością na zniszczenia. Zapewnia wygodny chwyt i powoduje, że ręka nie męczy się nawet po długotrwałej pracy.


Dzięki zastosowaniu jaskrawego zielonego koloru siekiera Gerber Freescape Camp Hatchet zostanie bez problemu zlokalizowana praktycznie w każdym miejscu. W profilowanym zakończeniu chwytu znajduje się również otwór na linkę zabezpieczającą. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i polecamy stosować je jako dodatkowe zabezpieczenie przed wypadnięciem narzędzia z ręki i zranieniem.


W komplecie z siekierą otrzymujemy profesjonalne etui wyposażone w innowacyjną blokadę. Jej obsługa jest banalnie prosta i w pozycji zamkniętej pewnie trzyma głownię zabezpieczając przed wypadnięciem. Aby zwolnić uchwyt, wystarczy przesunąć dookoła własnej osi czarny suwak blokujący siekierę od strony obucha.


Siekiera została wykonana w Finlandii.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Długość całkowita: 439 mm
Waga: 924 g
Materiał głowni: stal kuta
Materiał rękojeści: nylon wypełniony szkłem
wyprodukowano w Finlandii
Opinie
zamawiam Zamknij