Pistolet Derringer Philadelphia kal. 45 (BCPP/DERRINGER 45 PUDEŁKO)

2 250,00 zł Darmowa dostawa

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Pistolet Derringer Philadelphia  kal. 45

 

Jeden z klasyków historii broni, stał się prawdziwą ikoną z powodu swoich małych wymiarów i pełnienia funkcji obronnej. Kiedy John Henry Derringer otworzył swoją fabrykę broni palnej w 1806 roku w Filadelii, nie mógł przewidzieć, że jedno z jego dzieł osiągnie taki sukces i stanie się insiracja dla wielu producentów broni, aż do początku XX wieku.


Złą sławę tej broni przyniosły wydarzenia z końcowego okresu jej produkcji. Przyczyną było tragiczne wydarzenie z amerykańskiej historii. Podobny pistolet znaleziono w teatrze w Waszyngtonie, gdzie wieczorem, 14 kwietnia 1865 roku John Wilkes Booth śmiertelnie postrzelił prezydenta Stanów Zjednoczonych - Abrahama Lincolna.


Deringer produkował pistolety, karabiny na potrzeby wojska, włączając w to karabiny z zamkiem skałkowym, broń podróżną oraz pojedynkową.


Oferowany pistolet Deringer Philadelphia to wierna replika oryginalnej broni z XIX wieku. Elementy drewniane wykonano z drewna orzechowego. Pistolet posiada mosiężne okucia. Na zamku znajduje się orygilne oznaczenie Deringer / Philadelphia.


Pistolet oferowany jest wraz z drewnianym pudełku z małą buteleczką na proch (C.945).

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Opinie
zamawiam Zamknij