Ostrzałka Lansky Turn Box 4 cer/diam TB-2D2C (TB-2D2C)

Ostrzałka Lansky Turn Box 4 cer/diam TB-2D2C (TB-2D2C)

Koszyk 0
0,00 zł

Ostrzałka Lansky Turn Box 4 cer/diam TB-2D2C (TB-2D2C)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: KOL.071-049
W magazynie
Wysyłka w ciągu 48H
209,00 zł
Jaki jest najlepszy nóż? Ostry! Dlatego zadbaj o to, aby w Twoim wyposażeniu znalazły się osełki i ostrzałki do noży. Wykorzystasz je nie tylko w terenie, ale i w domu. Osełki i ostrzałki do noży LANSKY Ostrzałka Lansky Turn Box 4 cer/diam TB-2D2C (071-049) to sprawdzone rozwiązanie wykonane z najlepszych surowców, dzięki czemu pozwoli Ci łatwo i szybko naostrzyć większość noży. Zamów teraz z darmową dostawą.

Lansky - amerykański producent ostrzałek i akcesoriów do ostrzenia noży.
Firma powstała w 1979 roku. Założona została przez Arthura Lansky’iego Levine’a.

Od samego początku firma produkuje innowacyjne i proste w obsłudze ostrzałki cieszące się dużą popularnością na całym świecie.

Ostrzałki LANSKY dostępne są w aż siedmiu konfiguracjach i zawierają od 3 do 7 kamieni ostrzących.

Do ostrzenia wykorzystywane są takie materiały jak:

  • kamienie ostrzące wykonane z tlenku glinu,
  • płytki diamentowe - z nasypem diamentowym,
  • osełki wolframowe - z węglikiem wolframu,
  • pręty ceramiczne oraz naturalne kamienie Arkansas.

W ofercie firmy znajdziemy:

  • Ostrzałki turystyczne i kieszonkowe, które z powodzeniem można stosować także w terenie,
  • Ostrzałki kuchenne, służące do ostrzenia noży kuchennych,
  • Osełki i ostrzałki do ostrzenia narzędzi ogrodniczych i warsztatowych

Lansky to połączenie wysokiej jakości z przystępną ceną.

Firma zwana także - Specjaliści od ostrości - zdobyli uznanie zarówno wśród osób ostrzących okazjonalnie swoje domowe noże i narzędzia jak również u profesjonalistów.

Dzięki ostrzałką firmy LANSKY Twoje noże, nożyczki oraz narzędzie warsztatowe i ogrodowe będą zawsze perfekcyjnie ostre.

 

Lansky Turn Box 4 cer/diam TB-2D2C to prosty system ostrzący z prętami ceramicznymi i diamentowymi, umożliwiający ostrzenie noży kuchennych, codziennego użytku oraz narzędzi survivalowych.

Tradycyjne ostrzenie z ręki uważane przez wielu pasjonatów noży za najlepszą metodę nadawania ostrości wymaga doświadczenia, wprawy oraz cierpliwości, na co większość z nas nie znajduje czasu lub chęci.

Z myślą o osobach szukających prostszych i równie skutecznych metod ostrzenia, firma Lansky zaprojektowała ostrzałkę Lansky Turn Box.

Budowa

Konstrukcja ostrzałki jest bardzo prosta, składa się z drewnianej podstawy, z otworami o różnych kątach nachylenia oraz kompletu ceramicznych i diamentowych prętów ostrzących.

Użytkownik może samodzielnie zdecydować o wyborze kąta ostrzenia, na podstawie własnych preferencji, przeznaczeniu noża lub specyfikacji podanej przez producenta.

Po umieszczeniu prętów tej samej gradacji w otworach powstaje system typu V (dwustronny) o stałym kącie ostrzenia. Pozwala to na zachowanie kontroli nad procesem szlifowania, wpływając tym samym na jego prawidłowość oraz jakość ostrzenia.

Drewniana podstawa pełni także rolę pojemnika transportowego, umożliwiając bezpieczne przenoszenie elementów zestawu w jednym miejscu.

Po spakowaniu zestaw waży 210 g i zajmuje niewiele miejsca, dlatego pasjonaci survivalu i bushcraftu mogą go również używać w warunkach polowych.

Kąty ostrzenia

W zależności od typu i przeznaczenia noża, krawędź tnąca może mieć różny kąt, wpływający na wytrzymałość oraz parametry cięcia. Ostrzałka Lansky Turn Box oferuje 2 ustawienia kątów najczęściej stosowane przez producentów noży.

20° - noże kuchenne, scyzoryki, małe foldery edc.,
25° - duże foldery edc, noże myśliwskie, outdoorowe, survivalowe
Pręty

W zestawie znajdują się dwa rodzaje prętów ostrzących: ceramiczne oraz diamentowe. Pręciki ceramiczne o gradacji 1000 wykonano z twardej aluminy, pozwalającej na polerowanie oraz ostrzenie popularnych gatunków stali np. 440C, N690, 14C28N, AUS8.

Pręty z nasypem diamentowym o gradacji 600, przeznaczone są do ostrzenia wysoko hartowanej stali o dużej twardości np. CPM-S30V, M390, Elmax, a także szybszego ostrzenia stali o mniejszej twardości.

W zestawie:

2 pręty diamentowe o gradacji 600 medium do nadawania ostrości roboczej,
2 pręty ceramiczne o gradacji 1000 extra fine do polerowania lub szybkiego podostrzania
Do czyszczenia prętów ceramicznych warto zakupić blok Lansky Eraser Block LERAS, który pozwala w łatwy i szybki sposób usunąć powierzchniowy nalot stali, osadzający się na ceramice podczas ostrzenia.

DANE TECHNICZNE
Dane podstawowe
Co chcesz naostrzyć? nóż
Rodzaje gradacji
extra fine / 1000 ,
fine / 600
Typ ostrza gładki
Typ ostrzałki płaska duża diamentowa
Typ ostrzenia profesjonalny system ostrzący
Dane dodatkowe
Materiał ścierny
ceramika (syntetyk) ,
diament
Wymiary
Długość całkowita [mm] 150
Szerokość [mm] 50
Informacje producenta
Symbol dostawcy TB-2D2C 

 

 

nóż

Więcej informacji
Kod SKUKOL.071-049
SymbolProducentaTB-2D2C
ProducentLANSKY
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Więcej z LANSKY
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com