Nóż WALTHER OSK I (5.0760)

159,00 zł
LUB

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Nóż Walther OSK I to wszechstronny nóż terenowo – survivalowy gwarantujący ponadprzeciętną wygodę oraz niezawodność.

OSK – Outdoor Survival Knife to profesjonalne narzędzie tnące przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników i pasjonatów sztuki przetrwania. Jego konstrukcja nawiązuje do bardzo charakterystycznych noży typu Tracker, których pierwowzór został wymyślony w latach 80 przez Toma Browna. Ze względu na swoją konstrukcję Trackery okazały się w wielu przypadkach bezkonkurencyjne w kategorii ekstremalnie mocnych noży terenowych.

Głownia modelu Walther OSK I została wykonana z dobrej stali nierdzewnej typu 440. Jej parametry gwarantują długie trzymanie ostrości oraz praktycznie całkowitą nierdzewność podczas codziennego użytkowania. Celem zabezpieczenia klingi przed korozją producent zastosował czarną powłokę spełniającą również rolę antyrefleksyjną.
Największym atutem tego modelu jest jednak kształt głowni. Został on podzielony na dwie, dość wyraźne części. Fragment bliżej czubka nadaje się idealnie do ciężkich prac – rąbania, batonowania czy podważania. Natomiast odcinek bliżej rękojeści świetnie sprawdzi się podczas lżejszych prac takich jak struganie, korowanie i im podobne. Dzięki takiemu podziałowi po wykonaniu ciężkiej pracy jednym fragmentem zawsze mamy ostry i gotowy do użytku drugi odcinek krawędzi tnącej.
Nóż posiada również mocny czubek o dobrych właściwościach penetrujących. Wygodę i jednocześnie bezpieczeństwo poprawia szczątkowy jelec chroniący przed zsunięciem się ręki na ostrze. Na grzbiecie noża znajduje się specjalnie ponacinana rampa, na której możemy oprzeć kciuk podczas pracy.

Rękojeść modelu OSK I została wykonana z ergonomicznie ukształtowanego tworzywa sztucznego. Dzięki zastosowaniu odpowiednich nacięć chwyt jest pewny praktycznie w każdej sytuacji. Jest to bardzo ważne w sytuacjach survivalowych kiedy pada deszcz lub pracujemy na podmokłym terenie. Na końcu rękojeści znajduje się otwór do przewleczenia linki survivalowej (np. paracord) służącej do jeszcze większego zabezpieczenia naszej dłoni podczas ciężkiej pracy – np. rąbania.

W komplecie z nożem Walther OSK I otrzymujemy pochewkę wykonaną z wytrzymałego materiału – cordury. Dodatkowo została ona wzmocniona poprzez umieszczenie kydeksowej wkładki zabezpieczającej przez przypadkowym przecięciem.

Cały komplet został zapakowany w eleganckie tekturowe pudełko, dzięki czemu jest to idealny nóż na prezent.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- producent: Umarex
- stal: 440
- długość całkowita: 280 mm
- długość głowni: 147 mm
- grubość głowni: 4,5 mm
- masa: 290 g
Opinie
zamawiam Zamknij