Nóż składany Ganzo Firebird FH11S-CF (FH11S-CF)

Nóż składany Ganzo Firebird FH11S-CF (FH11S-CF)

Koszyk 0
0,00 zł

Nóż składany Ganzo Firebird FH11S-CF (FH11S-CF)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: KOL.265-286
EAN: 6972591190146
W magazynie
Wysyłka w ciągu 48H
169,00 zł

Ganzo Firebird FH11S-CF to składany nóż codziennego użytku wyposażony w głownię ze stali narzędziowej D2, popularną blokadę liner-lock oraz okładziny z lekkiego i wytrzymałego laminatu G10.

Głownia o typowo roboczym profilu drop-point (szlif płaski) ma optymalną długość 87 mm, dzięki czemu nóż poradzi sobie z większością zadań, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć na co dzień. Klingę wykonano z twardej i wytrzymałej stali narzędziowej D2 hartowanej do 58-60 HRC.

D2 to najbardziej odporna na korozję stal węglowa, która cechuje się wysoką odpornością na ścieranie, długie utrzymywanie ostrości roboczej oraz agresywne cięcie. Podczas ostrzenia zaleca się stosowanie ostrzałek diamentowych, które znacząca przyspieszają cały proces.

Do rozkładania ostrza jedną ręką służy frezowany flipper, wygodny dla osób prawo i leworęcznych. Poprzeczne frezy odpowiedzialne za stabilne prowadzenia ostrza oraz solidny chwyt, zastosowano także na grzbiecie głowni (rampa kciuka) oraz przekładce okładzin (backspacer).

Po rozłożeniu klingi jest ona blokowana za pomocą popularnej blokady liner-lock, mechanizmu cenionego na wytrzymałość i komfort użytkowania.

Rękojeść noża tworzą proste okładziny z lekkiego laminatu G10, materiału odpornego na udar mechaniczny, wysoką temperaturę oraz działanie niektórych aktywnych substancji chemicznych. Nóż waży zaledwie 82 g, nie obciąża zatem naszej kieszeni i nie powoduje dyskomfortu podczas codziennego przenoszenia.

Profilowany klips z możliwością przełożenia na drugą stronę ułatwia codzienne użytkowanie.

Marka Ganzo / Firebird
Producent Ganzo/Firebird, Chiny

Więcej informacji
Kod SKUKOL.265-286
SymbolProducentaFH11S-CF
ProducentGANZO
EAN6972591190146
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com