Nóż ELITE FORCE EF708 (5.0952)

89,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Nóż ELITE FORCE EF708 to nowoczesny, taktyczny nóż z głownią stałą, który charakteryzuje się nowatorskim kształtem oraz wysoką wytrzymałością niezbędną na polu walki.

Głownia noża Elite Force EF708 posiada ciekawy, nietuzinkowy kształt, który wymyka się utartym schematom nazewnictwa stosowanego w świecie nożowym. Projektant zadbał, aby nóż był niepowtarzalną pozycją w kolekcji i przyznać trzeba, że zrealizował to zadanie w pełni. Głownia  posiada kształt przypominający nieco pazur drapieżnego ptaka, jednak została dodatkowo wyposażona w wystający ząb pośrodku krawędzi tnącej. Takie rozwiązanie powoduje, że klinga została podzielona na dwie części robocze. Ta bliżej rękojeści świetnie sprawdzi się podczas strugania czy obierania. Łukowaty fragment zlokalizowany bliżej czubka może być wykorzystywany do innych czynności taktycznych.

Głownia została w całości wykonana ze stali nierdzewnej 440SS, która dobrze trzyma ostrość oraz umożliwia szybkie ostrzenie zarówno na ostrzałkach ceramicznych jak i diamentowych. Klinga posiada grubość aż 5 milimetrów, co przy długości 95 milimetrów powoduje, że jest ona praktycznie niezniszczalna. Dużą zaletą tego noża jest wyraźne, łukowate wcięcie na grzbiecie, które umożliwia wygodne oparcie kciuka podczas precyzyjnej pracy nożem. Tuż za tym wcięciem znajduje się klasyczna rampa, na której również można ułożyć palec. Powierzchnia głowni została wykończona metodą acid stonewash. Oznacza to, że najpierw nóż został wytrawiony odpowiednim środkiem nadającym mu charakterystyczną szaro czarną barwę a następnie został on poddany zabiegowi piaskowania.

Nóż Elite Force EF708 posiada rękojeść wykonaną w technologii full tang. Do trzpienia o grubości 5 milimetrów za pomocą śrub typu torx  zostały przykręcone okładziny wykonane z tworzywa G-10. Jest to materiał bardzo wytrzymały a jednocześnie dzięki lekko chropowatej fakturze gwarantuje pewny i stabilny chwyt. Profil rękojeści został dostosowany do kształtu dłoni poprzez zastosowanie wyraźnego podcięcia pod palec wskazujący oraz znajdującego się tuż za nim długiego łuku, na którym opierają się pozostałe palce naszej dłoni. W tylnej części rękojeści znajduje się odsłonięty fragment tanga (trzpienia), który może w sytuacji awaryjnej służyć do podważania czy otwierania kapslowanych butelek. Dodatkowo znajduje się w nim podłużny otwór do przewleczenia linki zabezpieczającej.

W komplecie z nożem otrzymujemy pochewkę wykonaną z nylonu balistycznego. Posiada ona dodatkowe zapięcie na nap zabezpieczające nóż przed wypadnięciem. Pochewka posiada szlufkę do zamocowania przy pasie.

Nóż otrzymujemy zapakowany w kartonowe pudełko producenta.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- producent: Umarex/ Elite Force
- stal nierdzewna 440A
- materiał rękojeści: G10
- długość całkowita: 212 mm
- długość głowni: 95 mm
- masa: 220 g
Opinie
zamawiam Zamknij