Nóż Cold Steel Voyager Vaquero XL Plain Edge BD1

Nóż Cold Steel Voyager Vaquero XL Plain Edge BD1

Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Nóż Cold Steel Voyager Vaquero XL Plain Edge BD1

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: 29TXCV
EAN: 5908262167118
Brak w magazynie
Chwilowo niedostępne
289,00 zł


Nóż Cold Steel Voyager Vaquero XL to bardzo ciekawy nóż składany, który charakteryzuje się finezyjnymi liniami ostrza oraz ponadprzeciętnymi rozmiarami użytkowymi.


Głownia modelu Cold Steel Voyager Extra Large Vaquero to bardzo ciekawy projekt opierający się na popularnym kształcie clip point. Został on jednak poważnie zmodyfikowany poprzez poprowadzenie ciekawej i estetycznie przyjemnej dla oka pofalowanej krawędzi tnącej. Dodatkowo grzbiet głowni posiada ciekawe, łukowate zejście wzorowane na fałszywe ostrze. Klinga została wykonana z bardzo dobrej stali stopowej CTS BD1, która pochodzi w całości z amerykańskiej huty Carpenter. Materiał ten posiada właściwości przewyższające inne popularne stale, takie jak AUS8A czy te z rodzaju 440. Głownia posiada bardzo dużą użytkową długość na poziomie aż 14 centymetrów. Taka długość pozwala na wykonanie praktycznie wszystkich czynności – od precyzyjnych prac kuchennych po cięższe prace terenowo – obozowe.

Dzięki krawędzi tnącej posiadającej wyraźny brzuch oraz tak zwaną „recurvę” (łukowaty fragment ostrza bliżej rękojeści) nóż świetnie nadaje się zarówno do pracy z mięsem, jak i do strugania drewna. Należy więc jasno stwierdzić, że uniwersalność zastosowań tego modelu jest wyjątkowa. Głownia posiada grubość na poziomie 4 milimetrów, co w połączeniu z pełnym płaskim szlifem daje świetny kompromis pomiędzy wytrzymałością a parametrami tnącymi. Powierzchnia klingi została wykończona metodą piaskowania. Takie rozwiązanie umożliwia zamaskowanie drobnych rysek powstałych podczas eksploatacji narzędzia.

Do jednoręcznego otwierania noża służy obustronny, symetryczny, stalowy kołek. Posiada on delikatne wykończenie sprawiające, że palec nie męczy się i nie boli podczas wielokrotnego otwierania.


Rękojeść modelu Cold Steel Voyager Extra Large Vaquero jest długa i wygodna. Została ona wykonana na bazie pełnych stalowych linersów, do których zostały przykręcone okładziny wykonane z tworzywa Griv-Ex™. Dobór materiału nie jest przypadkowy. Jest on formowany metodą wtryskową i pozwala na osiągnięcie optymalnej, antypoślizgowej faktury. Dzięki temu mamy zapewniony pewny i stabilny chwyt, który umożliwia nawet długotrwałą pracę narzędziem. Rękojeść została wyprofilowana tak, aby zapewnić wygodne oparcie. Służą temu podcięcia pod palce oraz wyraźne zabezpieczenia przed zsunięciem się dłoni zarówno na ostrze, jak i w tył.

Bardzo ważną zaleta jest zastosowanie blokady głowni – Tri-Ad Lock. Jest to wyjątkowo wytrzymały mechanizm, który został opatentowany przez firmę Cold Steel. Liczne testy potwierdzają, że jest ona nawet kilkukrotnie bardziej wytrzymała od rozwiązań stosowanych przez konkurencję.


Do przenoszenia noża służy stalowy klips umożliwiający zaczepienie o krawędź kieszeni. W komplecie z nożem jest również drugi, zapasowy do zamontowania po przeciwnej stronie. W tylnej części rękojeści znajduje się również otwór na linkę zabezpieczająca lub ozdobę – lanyard hole.

Więcej informacji
Kod SKU29TXCV
ProducentCOLD STEEL
EAN5908262167118
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com