Nóż Cold Steel SURVIVAL EDGE BLACK (80PHB)

159,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły


Zupełnie nowa propozycja firmy Cold Steel na rok 2012. Pierwszy nóż survivalowy Cold Steel ze zintegrowanym w pochwie krzesiwem. Legendarna solidność i niezniszczalność połączona z typowo survivalowym zacięciem.


Od lat firma Cold Steel przygotowywała się do stworzenia noża typowo survivalowego z komorą na podpałkę w rękojeści. Większość tego typu noży dostępnych dotychczas w sprzedaży okazywała się zbyt mało wytrzymała, aby stanowić prawdziwie przydatne i trwałe narzędzie.

Wiele lat doświadczeń z super-wytrzymałymi tworzywami sztucznymi i metodami wtryskiwania pod ciśnieniem, dało firmie Cold Steel przewagę nad produktami konkurencji.

Survival Egde jest niesamowicie lekkim nożem ale też bardzo wytrzymałym. Głownia typu clip-point z niemieckiej stali Krupp 4116 jest wystarczająco mocna i wszechstronna aby poradzić sobie z każdą sytuacją survivalową.

Rękojeść wykonana jest z najlepszego polipropylenu dostępnego na rynku surowców. Obustronny jelec chroni rękę przed ześlizgnięciem sie na ostrze. Jelec posiada otwory, które można wykorzystać do nawleczenia linki w celu przytroczenia noża do kija aby stworzyć improwizowaną włócznię.  

Powierzchnia rękojeści jest odpowiednio teksturowana i wyposażona w 5 gumowych pierścieni, które poprawiają przyczepność gdy dłonie są mokre.

We wnętrzu rekojeści można ukryć podpałkę. Schowek jest całkowicie wodoszczelny, więc podpałka napewno nie zamoknie. 

Pochwa Secur-Ex pasuje praktycznie do wszystkich pasków, można ją także nosić na szyi, po uprzednim przewleczeniu linki. Pochwa jest lekka i trwała. Dodatkowo w pochwie jest krzesiwo, którym bez problemu rozpalimy ognisko. Wystarczy potrzeć grzbietem głowni o pręt krzesiwa, aby wykrzesać gorące iskry.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- producent: Cold Steel
- stal: Krupp 4116
- ostrze typu Clip-Point
- rękojeść z kratonu
- długość całkowita: 235 mm
- długość głowni: 127 mm
- grubość głowni: ok. 2,5 mm
- waga: 85 g
- pochwa z materiału Secure-ex
Opinie
zamawiam Zamknij