Nóż Cold Steel Recon 1 Tanto Point 50/50 Edge XHP Super Steel

Nóż Cold Steel Recon 1 Tanto Point 50/50 Edge XHP Super Steel

Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Nóż Cold Steel Recon 1 Tanto Point 50/50 Edge XHP Super Steel

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: 27TLCTH
EAN: 5908262153814
Brak w magazynie
Chwilowo niedostępne
419,00 zł


Nóż Cold Steel Recon 1 Tanto Point 50/50 Edge XHP Super Steel to nowoczesny i bardzo wytrzymały nóż taktyczny, który z powodzeniem może pełnić rolę profesjonalnego noża EDC – codziennego użytku.

Głownia modelu Recon 1 została wykonana z nowej, lepszej stali CTS XHP. Materiał ten różni się od poprzedniczki (AUS-8A) praktycznie w każdym aspekcie. Nowy materiał powstał metodą spiekania proszków, jest hartowany do większej twardości przez co zapewnia dużo dłuższe trzymanie ostrości. Dzięki zastosowaniu relatywnie dużej ilości chromu w składzie chemicznym stali jest ona również  odporna na korozję podczas normalnego użytkowania. Głownia posiada charakterystyczny kształt tanto, który wywodzi się z klasycznych japońskich mieczy i noży. Posiada on wyraźne przejście kąta nachylenia krawędzi tnącej dzięki czemu otrzymujemy mocny czubek ze świetnymi właściwościami penetracyjnymi. Głownia posiada długość 10 centymetrów co klasyfikuje model Recon 1 jako duży, pełnowymiarowy nóż.  Aby zapewnić dobre parametry tnące klinga posiada dość wysoki, wklęsły szlif, który wpływa na płynność cięcia i powoduje że nóż nie klinuje się w materiale ciętym. Celem zapewnienia jak największej użyteczności krawędź tnąca została podzielona na dwie części (tak zwane combo):
- część ząbkowana umieszczona bliżej rękojeści umożliwia szybkie cięcie materiałów włóknistych oraz lin a do tego długo zachowuje ostrość roboczą,
- część gładka (plain) znajdująca się od strony czubka.
Cała głownia została pokryta powłoką DLC (Diamond Loke Coated), która charakteryzuje się wysokim współczynnikiem odporności na zniszczenie podczas codziennej pracy. Do otwarcia noża za pomocą jednej ręki służy obustronny kołek. Jego obsługa jest prosta i intuicyjna zarówno dla osób prawo jak i lewo ręcznych.

Rękojeść modelu Cold Steel Recon 1 Tanto Point 50/50 Edge XHP Super Steel to wyjątkowo wytrzymała konstrukcja składająca się jedynie z dwóch okładzin wykonanych z tworzywa G-10 pomiędzy którymi został umieszczony mechanizm blokujący. Wieloletnie doświadczenie projektantów i konstruktorów doprowadziło do konkluzji, że takie połączenie jest w zupełności wystarczające aby stworzyć ponadprzeciętnie wytrzymały nóż taktyczny. Okładziny z tworzywa G-10 są wystarczająco grube aby zapewnić sztywność całej konstrukcji. Ich faktura została dobrana tak, aby nóż nie ślizgał się podczas pracy i pewnie leżał w dłoni przy każdym chwycie. Profil rękojeści został ergonomicznie zaprojektowany czego widocznymi elementami są wyraźne podcięcia pod palce zapewniające im wygodne oparcie. Pomiędzy okładzinami znajduje się blokada Triad-Lock. Jest to mechanizm wymyślony i opatentowany przez firmę Cold Steel, który aktualnie uznawany jest za najpewniejszą blokadę na świecie. Liczne testy potwierdzają, że aspiracie do bycia najlepszym w tym zakresie są w pełni uzasadnione. Do przenoszenia noża w kieszeni służy profilowany, czerniony klips, który jest przymocowany za pomocą trzech śrub typu torx. W komplecie otrzymujemy również drugi klips do zamontowania na drugiej stronie. W tylnej części chwytu znajduje się również otwór (lanyard hole) do przewleczenia linki zabezpieczającej. Cała konstrukcja rękojeści została skręcona za pomocą śrub typu torx.

Nóż otrzymujemy zapakowany w tekturowe pudełko producenta.

Więcej informacji
Kod SKU27TLCTH
ProducentCOLD STEEL
EAN5908262153814
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com