Nóż Cold Steel Mini AK-47 XHP (58TMCAK)

489,00 zł Darmowa dostawa

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Nóż Cold Steel Mini AK-47 XHP to średniej wielkości mocny nóż taktyczny, który dzięki kompaktowym rozmiarom idealnie nadaje się jako nóż zapasowy lub EDC.

Zaprojektowany przez znanego knifemakera Andrewa Demko nóż  AK-47 okazał się niezwykle popularny wśród personelu wojskowego i pracowników organów ścigania. Skłoniło to projektanta i firmę Cold Steel do stworzenia mniejszego brata czyli wersji mini AK-47
 
Głownia w modelu Mini AK-47 została wykonana ze stali CTS XHP, która należy do najlepszych materiałów do produkcji głowni noży. Stal ta dzięki wysokiej twardości oraz prawidłowej obróbce cieplnej bardzo długo trzyma ostrość i nie wymaga częstego ostrzenia. Warto również zaznaczyć, że jest to stal nierdzewna w codziennym użytkowaniu więc nie będziemy musieli przesadnie dbać o nasz nóż. Głownia została pokryta czarną powłoką DLC (Diamond Like Ceoated), która nie tylko zabezpiecza przed refleksami świetlnymi ale dodatkowo chroni przed korozją i zwiększa wydajność cięcia poprzez ograniczenie przyklejania się materiałów ciętych do płazów głowni. Świetne parametry tnące zapewnia nie tylko dobra stal ale również geometria szlifu. W modelu AK 47 głownia posiada bardzo wysoki, wklęsły szlif, który wpływa na komfort i wydajność pracy. Do otwarcia głowni jedną ręką służy podłużny dysk umieszczony na grzbiecie głowni. Jest on symetryczny więc z jego obsługą nie będą miały problemu również osoby leworęczne. Dodatkowo dysk ten może zostać użyty w sposób przypominający Wave. Podczas wyjmowania noża z kieszeni możemy zaczepić dyskiem o jej krawędź co spowoduje automatyczne otwarcie głowni.

Rękojeść w modelu Mini AK-47 została wykonana z dwóch solidnych kawałków bardzo wytrzymałego tworzywa G-10. Na podstawie wieloletnich doświadczeń firma Cold Steel doszła do wniosku, że takie rozwiązanie jest w zupełności wystarczające aby zapewnić dużą wytrzymałość również dla noży taktycznych. Rękojeść jest mocno wyprofilowana tak, aby zapewnić wygodny chwyt podczas pracy. Służą temu wydatne podcięcia pod palce oraz nacięcia znajdujące się na grzbiecie. Dodatkowo okładziny posiadają dość szorstką fakturę dzięki czemu nóż nie ślizga się podczas pracy nawet wtedy gdy dłoń jest brudna bądź mokra. W rękojeści znajduje się również bardzo wytrzymały mechanizm blokujący Triad Lock. Jest to blokada aktualnie uznawana za jedną z najmocniejszych na rynku. Nie dziwi więc zastosowanie jej w większości noży firmy Cold Steel. W tylnej części chwytu znajduje się przedłużenie ze wzmacnianego aluminium, zaprojektowane jako awaryjny zbijak do szyb lub do zadawania ciosów w samoobronie. Do wygodnego przenoszenia noża w kieszeni służy profilowany , stalowy klips. W komplecie otrzymujemy dwa – na każdą stronę noża w zależności od upodobań użytkownika.

Noż otrzymujemy zapakowany w klasyczne, kartonowe pudełko producenta.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe


- producent: Cold Steel
- nóż składany
- stal nierdzewna CTS XHP
- materiał rękojeści: G-10
- długość całkowita: 201 mm
- długość głowni: 70 mm
- grubość głowni: 3 mm
- masa: 82 g

Opinie
zamawiam Zamknij