Multitool Gerber Center-Drive z nylonowym etui (30-001193)

549,00 zł Darmowa dostawa

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Multitool Gerber Center-Drive to nowy "koń pociągowy" amerykańskiego producenta, który po blisko dwóch latach testów stworzył niezwykle wytrzymałe narzędzie do ciężkiej pracy, wyposażone w niespotykane dotąd w multitoolach rozwiązania.

Gerber Center-Drive to pełnowymiarowe narzędzie (długość po złożeniu 119 mm) wykonane na bazie stalowego szkieletu, w którym chowane są wysuwane kleszcze oraz najbardziej potrzebne do pracy narzędzia.

Główną ideą towarzyszącą projektowaniu nowego multitoola Gerber, było stworzenie prawdziwego narzędzia do pracy. Nie miał to być kolejny kieszonkowy wielofunkcyjny tool z dużą ilością funkcji, tylko solidnie zaprojektowane, bezkompromisowe narzędzie do wykorzystania na budowie, w warsztacie lub wszędzie tam, gdzie liczy się wytrzymałość i funkcjonalność.

Powiększony śrubokręt

Pierwszą innowacją jest wydłużony (do 81 mm) i centralnie osadzony wkrętak magnetyczny na wymienne, standardowe bity (znajdują się w zestawie). Ramię wkrętaka otwiera się wzdłuż centralnej osi narzędzia, co zapewnia pełny ruch obrotowy z maksymalną siłą, tak jak w standardowym śrubokręcie. W przeciwieństwie do innych multitooli na rynku, wydłużony wkrętak Gerber Center-Drive pozwala również wkręcać głębiej osadzone lub trudniej dostępne śruby, pełniąc tym samym rolę pełnowartościowego narzędzia, a nie tylko backupu. Producent nie zapomniał również o wygodzie i bezpieczeństwie obsługi śrubokręta, można go wygodnie rozłożyć jedną ręką, a po otwarciu jest pewnie blokowany za pomocą blokady typu liner-lock.

Wymienne bity

Drugą cechą wyróżniającą nowy multitool Gerbera jest pełna kompatybilność końcówek wkrętaka. Dzięki magnetycznej końcówce na standardowe bity, można je po prostu wymienić na inne - powszechnie dostępne na rynku, a skład zestawu dostosować do specyfiki naszej pracy. W zestawie znajdują się dwa, najczęściej wykorzystywane bity magnetyczne, tj. płaski i krzyżakowy.

Kombinerki wysuwane kciukiem

Kolejną innowacją Gerber Center-Drive jest błyskawiczny dostęp do kombinerek, wystarczy kciukiem wcisnąć i przesunąć do góry dedykowany przycisk, który wysuwa głowicę kleszczy.

W multitoolach o klasycznej konstrukcji, dostęp do kombinerek uzyskujemy dopiero po rozłożeniu całego narzędzia, co wymaga zwykle użycia dwóch rąk oraz przerwania wykonywanej czynności. Dzięki systemowi prowadnic X-Channel kombinerki wysuwają się niezwykle płynnie i łatwo bez potrzeby absorbowania dwóch rąk.

Oprócz możliwości wygodnej obsługi jedną ręką, sprężynujące kombinerki wyposażone są w wymienne (obrotowe) ostrze karbidowe do cięcia drutu oraz funkcję ściągania izolacji.

Pełnowymiarowe ostrze noża

Powiększone o 30% ostrze noża to kolejna zaleta multitoola. Głownia jest wygodnie rozkładana jedną ręką dzięki otworowi na kciuk. Pełnowymiarowe ostrze o długości 82 mm, wykonano ze stali nierdzewnej 420 C, co pozwala wykorzystywać multitool jak standardowy nóż codziennego użytku.

Pewne prowadzenie ostrza podczas cięcia, zapewnia montowany na szkielecie polimerowy zaczep, pełniący rolę rampy do podparcia kciuka. Otwór w rampie umożliwia wplecenie paracordu lub wpięcie kółka do kluczy.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkownika, ostrze noża jest blokowane po otwarciu (podobnie jak wkrętak) za pośrednictwem systemu typu liner-lock.

Z uwagi na fakt, że Gerber Center-Drive to narzędzie robocze, na jego pokładzie znalazło się zaledwie kilka, ale najbardziej przydatnych w pracy dodatków, tj. wzmocniony mini łom z narzędziem do wyciągania gwoździ i otwieraczem do butelek, ząbkowane ostrze, powiększony pilnik do metalu oraz agresywny szpikulec, który może pełnić rolę ostrza do otwierania paczek. Narzędzia po rozłożeniu są blokowane (odblokowanie poprzez przesunięcie rampy kciuka), dostęp do nich wymaga rozłożenia multitoola.

Gerber Center-Drive to prawdziwy wół roboczy wśród multitooli, dedykowany do ciężkiej pracy, w której nie ma miejsca na kompromisy i półśrodki. Stworzony przez profesjonalistów dla profesjonalistów!

W zestawie: nylonowa pochewka, 2 bity: płaski i krzyżakowy, multitool Gerber Center-Drive.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Opinie

Możesz być takżezainteresowany produktami

zamawiam Zamknij