Latarka Olight S2 baton XM-L2

159,99 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Latarka Olight S2 baton XM-L2 to powiększona wersja popularnego modelu S1 baton, zasilana wydajnym akumulatorem 18650 lub dwoma bateriami CR123, co pozwala uzyskać imponujący strumień światła aż 950 lumenów!


Latarka LED Olight S2 baton to latarka diodowa o szerokim zastosowaniu. Z uwagi na swój niewielki gabaryt oraz ciężar może codziennie towarzyszyć nam w kieszeni lub torbie, a dzięki sprężystemu klipsowi możemy w łatwy sposób stworzyć improwizowaną czołówkę. Zalety S2, oprócz miłośników militariów i turystyki, docenili również funkcjonariusze wielu służb mundurowych, wykorzystując ten model latarki jako backup dla oświetlenia taktycznego lub podręczną latarkę np. do przeszukań zatrzymanego pojazdu.


W latarce zastosowano popularny emiter Cree XM-L2 oraz optykę PMMA TIR pełniącą rolę soczewki/ kolimatora odpowiedzialnego za równomierne skupianie światła. Korpus wykonany z wytrzymałego, anodowanego aluminium HA-III, cechuje się nowoczesną i przyciągającą oko konstrukcją, wytrzymałą na upadek z wysokości 1,5 m. Drobne, precyzyjne gwintowanie z uszczelką silikonową, zapewnia wodoodporność klasy IPX8, czyli niewrażliwość na czasowe zanurzenie w wodzie, deszcze, śnieg etc. Anodyzacja HA-III utwardza powierzchnię korpusu oraz przeciwdziała powstawaniu rys i wytarć.

Latarka EDC posiada płaski, magnetyczny kapsel, ułatwiający stawianie jej pionowo (funkcja świecy) oraz mocowanie do stalowych przedmiotów, aby tworzyć stabilne źródło oświetlenia. Środkowa część tubusa, posiada drobne teksturowania, poprawiając przyczepność latarki.


Produkty Olight są znane z zaawansowanych sterowników. Pozwala to na bardzo efektywne zarządzanie poborem prądu, co w efekcie pozwala, by latarka w danym trybie świeciła jednakowym strumieniem do pełnego rozładowania baterii/ akumulatora. System Active Thermal Management, chroni przed przegrzaniem diody (w najwyższym trybie pracy), po 120 sekundach zmniejsza natężenie prądu oraz strumień światła do 500 lumenów. Po wyłączeniu i obniżeniu temperatury, ponownie włączona latarka będzie świecić w trybie maksymalnym.

Sterownik posiada również funkcję pamięci ostatniego trybu pracy. Latarka zasilana jest wysokoprądową baterią 3V CR123 z możliwością zastąpienia jej akumulatorem 18650, co oczywisty sposób pozwala zaoszczędzić koszty związane z eksploatacją urządzenia.


Obsługa latarki odbywa się za pomocą wygodnego, bocznego przycisku, co stanowi ewenement w modelach tej wielkości. Zmiana trybów (10 lm/ 80 lm/ 400 lm/ 950 lm) odbywa się poprzez wciśnięcie i przytrzymanie przycisku włącznika, po wcześniejszym włączeniu latarki.

Olight LED S2 baton posiada dodatkowy, ekstremalnie oszczędny tryb, tzw. moon, w którym emitowane jest słabe światło o strumieniu ~ 1 lumena. Takie szczątkowe światło jest przydatne w warunkach całkowitej ciemności, kiedy zależy nam na najdłuższym czasie pracy latarki, ułatwia adaptację oka do widzenia w nocy, jest dyskretne i nie przyciąga uwagi.

W Olight LED S2 baton zastosowano automatyczny wyłącznik czasowy, który w zależności od ustawień wyłącza urządzenie po 3 lub 9 minutach.


Stalowy, szczękowy klips (odczepiany) pozwala zamocować latarkę do ekwipunku, a w razie potrzeby do daszka baseballówki, tworząc tym samym improwizowaną czołówkę.

W zestawie: pasek nośny.


Tryby pracy/ czas świecenia (2x bateria CR123):

- 950-500 lumenów/ 2 min + 100 min
- 400 lumenów / 165 min
- 80 lumenów / 12 h
- 10 lumenów/ 95 h
- 0,5 lumena (moon) / 840 h
- stroboskop 10 Hz

Tryby pracy/ czas świecenia (akumulator 18650):

- 950-500 lumenów/ 2 min + 170 min
- 400 lumenów / 245 min
- 80 lumenów / 19 h
- 10 lumenów/ 144 h
- 0,5 lumena (moon) / 1440 h
- stroboskop 10 Hz

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Opinie

Możesz być takżezainteresowany produktami

zamawiam Zamknij