Książka IX zmiana - Marcin Gawęda

25,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Książka IX zmiana z serii War Book to powieść militarna Marcina Gawędy, który zagadnieniami wojskowości zajmuje się zawodowo jako publicysta i prywatnie, fascynując się grami wojennymi. Swoim czytelnikom imponuje uczonością ze współczesnego pola walki.

Służba. Honor. Koleżeństwo. Walka. Strach. Ale również śmierć. Najnowsza powieść Marcina Gawędy prowadzi Czytelnika w najbardziej nieoczekiwane miejsca. Poznajemy Afganistan od podziemi po szczyty gór, a ludzkie emocje od najbardziej szlachetnych po krańcowo destrukcyjne. W Afganistanie stacjonują doświadczeni żołnierze i tacy, dla których walka w tym spalonym słońcem kraju jest pierwszym doświadczeniem bojowym. A przecież przyjechali tu zapewniać cywilom spokój i bezpieczeństwo.

IX zmiana w powieści Gawędy sama okazuje się celem ataku, a nowy komendant talibów za punkt honoru stawia sobie zabicie jak największej liczby Polaków. Do walki z nim w polskich szeregach staną m.in. znani już z "Rebelii" major Paweł Kalicki i porucznik Tomasz Gazda, wspierani przez takie siły jak GROM, "Nil" czy Samodzielną Grupę Powietrzno-Szturmową. Przyjdzie im walczyć nie tylko z rebeliantami, ale i z nieufnością Afgańczyków. Pomocna może okazać się w tym "strategia plam oleju", choć pod gradem kul nieprzyjaciela niełatwo będzie ją wprowadzać. Nowa strategia to nowi ludzie, tacy jak antropolog, który w patrolu może okazać się bardzo pomocny. Gorzej, gdy jest nim... kobieta. Jak przełamać stereotypy, jeśli inny sposób patrzenia na ten kraj to jedyna szansa na ocalenie?

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wydawnictwo: War book
Format: 144x207 mm
Stron: 416
Oprawa miękka
Opinie

Możesz być takżezainteresowany produktami

zamawiam Zamknij