Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Karabinek wiatrówka REXIMEX META PCP kal.5,5 mm Ekp<17J (REXMETA55)

Kod SKU: REXMETA55
Kod EAN: 8682983990947
W magazynie
Wysyłka w ciągu 24H
2 799,00 zł Darmowa dostawa
Zobacz także ten sam model w kalibrze 4,5 mm

Wiatrówka - karabinek Reximex META PCP kal.5,5 mm Ekp - do 17J

Karabinek Reximex Meta 5,5 mm to nowoczesny bezkolbowy wielostrzałowy karabin PCP dzięki czemu uzyskano kompaktowe wymiary zachowując normalnej długości lufę dającą pewność celności strzału i zasięgu jak i charakterystyczną dla tego typu konstrukcji redukcję wagi karabinka po to by uzyskać lepszą kontrolę. Wiatrówka jest starannie zaprojektowana, w całości wyprodukowana z aluminiowych komponentów, za wyjątkiem poliemerowych okładzin chwytu pistoletowego. Wyposażony w dźwignię przeładowania Side Lever, regulatorem, monopodem, w całości regulowaną stopką oraz lufą ze zintegrowanym tłumikiem dźwięku.

SL - (Side Lever), dwutaktowa dźwignia napinania bocznego, znajdująca się po prawej stronie komory zamkowej. Karabinek posiada możliwość przestawienia dźwigni przeładowania na drugą stronę, dostosowanie karabinka zgodnie z własnymi preferencjami (dla prawo- oraz leworęcznych) i stylem strzelania jest zarówno łatwe oraz szybkie.

Regulator energii - dzięki pokrętłu umieszczonemu obok portu magazynka mamy możliwość regulacji energii wylotowej śrutu w zależności od potrzeb strzeleckich lub też odległości na jaki strzelamy.

Lufa - gwintowana, precyzyjne strzelanie z wiatrówki gwarantuje lufa o długości 480 mm skutecznie redukując odłogos strzału. Zakończona jest integralnym tłumikiem wewnętrznym SilentForce. Takie rozwiązanie umożliwia zachowanie maksymalnej energii wylotowej śrucin, co może być trudne w wypadku opcjonalnego tłumika, a ponadto poprawiło wyważenie wiatrówki. Dokręcany moderator może spowodować osłabienie energii wylotowej śrutu oraz wymagać ponownej kalibracji przyrządów optycznych, z powodu wpływu na parametry balistyczne. Jakość wykonania lufy jest jednym z najistotniejszych elementów każdej wiatrówki. Ma wpływ na celność karabinku, zwłaszcza w trakcie strzelania na większych odległościach. 

Zasilanie - karabinek napędzany jest sprężonym powietrzem z ulokowanego pod lufą zbiornika ciśnieniowego o pojemności 260 cc (air tube bottle) wykonanego z aluminium lotniczego 7075, ładowanego do 250 barów. Wbudowany manometr pozwala odczytać ciśnienie będące w zbiorniku, a tym samym stopnień jego naładowania.

Osada - dostosowana jest dla osób prawo oraz leworęcznych typu bullpup z ergonomicznym chwytem pistoletowym, pomagająca w stabilnym utrzymaniu karabinka w trakcie strzelania  Wyprodukowana z aluminium anodyzowanego na kolor czarny. Kolbę zakończono w pełni regulowaną w 3 płaszczyznach stopką oraz monopodem.

Szyna montażowa - klasyczna 22 mm szyna weaver zwana również picatinny (zgodna ze standardem MIL-STD 1913), umożliwia ona montaż wybranego celownika optycznego.  Wykonana została z jednego kawałka aluminium, zlokalizowana w tej samej osi co lufa.

Magazynek - obrotowy o pojemności 14 śrucin. Przeładowanie odbywa się przy pomocy dźwigni napinania. Powoduje ona naciągnięcie „kurka”, obrót magazynka i wprowadzenie nowego śrutu do komory.

Spust i bezpiecznik - manualny, umiejscowiony w kabłąku / osłonie języka spustowego zapobiega przed oddaniem przyoadkowego strzału. Dzięki regulacji w 4 kierunkach spustowi możesz przystosotwać go do swoich preferencji i uzyskać wysoki poziom skupienia w trakcie strzelania.

Karabinek zapakowany jest w walizkę.

* Luneta ze zdjęć ma charaker poglądowy, nie jest elementem zestawu, do zakupu w osobnej ofercie.

- Kaliber: 5.5 mm
- Rodzaj napędu: PCP
- Energia początkowa: do 17 J
- Pojemność magazynka: 12 szt.
- Liczba magazynków: 2
- Rodzaj śrutu: ołowiany
- Tryb strzelania: pojedynczy
- Długość całkowita: 780.0 mm
- Waga: 3.6 kg
- Pojemność kartusza: 260cc
- Ciśnienie maksymalne: 250 bar
- Materiał kartusza: aluminiowy
- Regulator siły strzału: tak
- Regulator ciśnienia: tak
- Długość lufy: 480.0 mm
- Rodzaj lufy: Reximex
- Lufa gwintowana: tak
- Tłumik: zintegrowany+opcja (1/2"UNF)
- Przyrządy celownicze: brak
- Szyna montażowa: picatinny 22 mm
- Materiał osady: aluminium
- Kolor wykończenia: czarny
- Rodzaj osady: taktyczna
- Kolba: bezkolbowa (bullpup)
- Regulowana baka policzkowa: nie
- Regulowana stopka: tak
- Dodatkowe szyny montażowe: z boku i od spodu
- Rodzaj przeładowania: 2-taktowy
- Bezpiecznik: manualny

Więcej informacji
Kod SKUREXMETA55
SymbolProducentaREXMETA55
ProducentREXIMEX
Kod EAN8682983990947
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Karabinek wiatrówka REXIMEX META PCP kal.5,5 mm Ekp<17J (REXMETA55)
Więcej z REXIMEX