Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Karabinek wiatrówka REXIMEX LYRA W PCP kal.5,5 mm Ekp<17J (REXLYRA55)

Kod SKU: REXLYRA55
Kod EAN: 8682983991845
W magazynie
Wysyłka w ciągu 24H
1 599,00 zł Darmowa dostawa

Zobacz także ten sam model w kalibrze 4,5 mm

Wiatrówka - karabinek Reximex LYRA W PCP DREWNO kal. 5,5mm Ekp - do 17J

Lyra W 5,5 mm to nowoczesny, wielostrzałowy karabinek PCP posiadający dźwignię napinania Side Lever, regulowany język spustowy oraz osadę z wyselekcjonowanego drewna orzechowego.

Karabinek Lyra W 5,5 mm to nowoczesna, wielostrzałowa wiatrówka PCP wyróżniająca się dwustronną ergonomiczną kolbą orzechową z chwytem pistoletowym oraz ryflowaną powierzchnią w miejscach chwytu, wyposażona jest również w dźwignię napinania Side Lever, regulowany język spustowy, osadę z wyselekcjonowanego drewna orzechowego. Wystarczająco długa baka policzkowa oraz zakończenie w postaci gumowej stopki zapewniają wygodne użytkowanie. Do mocowania pasa nośnego lub dwójnogu są służą dwa uchwyty na kolbie oraz łożu.

SL - (Side Lever), dwutaktowa dźwignia napinania bocznego, znajdująca się po prawej stronie komory zamkowej. Dzięki uzyciu łożysk cały proces przeładowania jest niezwykle płynny.

 

Lufa - precyzyjne strzelanie zapewnia lufa o długości 580 mm zakończona standardowym gwintem 1/2 UNF pod moderator dźwięku, zapewniająca mocowanie tłumika dźwięku, kompensatora podrzutu lub separatora. Jakość wykonania lufy jest jednym z najistotniejszych elementów każdej wiatrówki. Ma wpływ na celność karabinu, zwłaszcza w trakcie strzelania na większych odległościach.

 

Zasilanie - karabinek napędzany jest sprężonym powietrzem z ulokowanego pod lufą zbiornika ciśnieniowego o pojemności 280 cc (air tube bottle). Wbudowany manometr pozwala odczytać ciśnienie będące w zbiorniku, a tym samym stopnień jego naładowania.

 

Osada - dostosowana jest dla osób prawo oraz leworęcznych. Wiatrówka wykonana z starannie wyselekcjonowanego tureckiego drewna orzechowego. Wyprofilowana poduszka policzkowa ułatwia złożenie się oraz celowanie. Gumowa stopka odpowiednio absorbuje energię strzału śrutu.

 

Szyna montażowa - klasyczna 22 mm szyna weaver zwana również picatinny (zgodna ze standardem MIL-STD 1913), z uwagi na brak mechanicznych przyrządów celowniczych pozwala na montaż celownika optycznego. Wykonana została z jednego kawałka aluminium, zlokalizowana w tej samej osi co lufa.

 

Magazynek - obrotowy o pojemności 12 śrucin. Przeładowanie odbywa się przy pomocy dźwigni napinania. Powoduje ona naciągnięcie „kurka”, obrót magazynka i wprowadzenie nowego śrutu do komory.

 

Spust i bezpiecznik - manualny, umiejscowiony w kabłąku / osłonie języka spustowego zapobiega przed oddaniem przyoadkowego strzału. Dzięki regulacji w 4 kierunkach spustowi możesz przystosotwać go do swoich preferencji i uzyskać wysoki poziom skupienia w trakcie strzelania.

 

Luneta ze zdjęć ma charaker poglądowy, nie jest elementem zestawu, do zakupu w osobnej ofercie.

 

Dane techniczne:

- Kaliber: 5.5 mm
- Rodzaj napędu: PCP
- Energia początkowa: do 17 J
- Pojemność magazynka: 12 szt.
- Liczba magazynków: 2
- Rodzaj śrutu: ołowiany
- Tryb strzelania: pojedynczy
- Długość całkowita: 1070 mm
- Waga: 3.45 kg
- Pojemność kartusza: 280cc
- Ciśnienie maksymalne: 200 bar
- Materiał kartusza: stal
- Ilość strzałów efektywnych: 110
- Regulator siły strzału: tak
- Regulator ciśnienia: nie
- Długość lufy: 580.0 mm / 22.8”
- Rodzaj lufy: Reximex
- Lufa gwintowana: tak
- Tłumik: opcja (1/2" UNF)
- Przyrządy celownicze: brak
- Szyna montażowa: picatinny 22 mm
- Materiał osady: drewno
- Kolor wykończenia: brązowy
- Rodzaj osady: klasyczna
- Kolba: stała
- Regulowana baka policzkowa: nie
- Regulowana stopka: nie
- Dodatkowe szyny montażowe: na spodzie
- Rodzaj przeładowania: 2-taktowy
- Bezpiecznik: manualny

Więcej informacji
Kod SKUREXLYRA55
SymbolProducentaREXLYRA55
ProducentREXIMEX
Kod EAN8682983991845
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Karabinek wiatrówka REXIMEX LYRA W PCP kal.5,5 mm Ekp<17J (REXLYRA55)
Więcej z REXIMEX