KOL.053-190_0.jpg

Karabinek wiatrówka Hatsan 95 STG Vortex 4,5 mm (053-190)

Koszyk 0
0,00 zł

Karabinek wiatrówka Hatsan 95 STG Vortex 4,5 mm (053-190)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: KOL.053-190
EAN: 3435610804200
W magazynie
Wysyłka w ciągu 48H
779,00 zł

 

Hatsan 95 STG Vortex 4,5 mm to jeden z najbardziej popularnych karabinków sprężynowych na rynku, w którym zastosowano elegancką osadę z drewna orzechowego, sprężynę gazową Vortex, regulowany mechanizm spustowy Quattro oraz system redukcji odrzutu SAS.

Eleganckie łoże
Ergonomiczną osadę wykonano z selekcjonowanego drewna orzechowego. Trwała powłoka olejowa zabezpiecza drewno przed zużyciem i wilgocią i nadaje ciepłej brązowej barwy o matowym wykończeniu.

Na chwycie pistoletowym oraz w przedniej części łoża wycięto ozdobne ryflowanie, które poprawia chwyt karabinka oraz nadaje mu eleganckiego stylu.

Odrzut po strzale jest skutecznie absorbowany dzięki zastosowaniu miękkiej gumowej stopki, zapewniającej także stabilny punkt oparcia.

Z uwagi na rozmiar i ciężar (3800 g), karabinek jest przeznaczony dla dorosłych i doświadczonych użytkowników.

Wygodne ładowanie
Sprężyna naciągana jest poprzez klasyczne „złamanie lufy”, metody najczęściej wykorzystywanej w wiatrówkach sprężynowych z uwagi wygodną i prostą obsługę.  Hatsan 95 STG Vortex 4,5 mm strzela śrutem diabolo w kalibrze 4,5 mm, ładowanym bezpośrednio do lufy.

Sprężyna gazowa Vortex
W karabinku zastosowano zaawansowany system sprężyny gazowej Vortex, odpowiedzialny za wysoką kulturę pracy, zredukowany odrzut oraz lepszą celność. System ten opiera się na cylindrze pneumatycznym, który zamiast ściskać stalową sprężynę, spręża znajdującą się w cylindrze mieszankę gazową.

W chwili naciśnięcia spustu sprężony gaz wprawia w ruch tłok, który odpowiada na kompresję powietrza oraz wystrzelenie śrutu. System ten zapewnia stabilną prędkość początkową śrutu oraz znacznie dłuższą żywotność układu pneumatycznego w stosunku do standardowej układu tłokowo-sprężynowego.

Efektem najbardziej odczuwalnym przez strzelca, jest mniejszy odrzut i ciężar karabinka, obniżenie drgań i odgłosu wystrzału oraz mniejszy wysiłek związany z naciąganiem lufy.

Dzięki takim właściwościom karabinek Hatsan 95 STG Vortex 4,5 mm wyróżnia się płynnym i komfortowym działaniem, ponadprzeciętną precyzją oraz wysoką kulturą pracy.

Zalety systemu Vortex Gas Piston:
- ograniczenie wibracji,
- łatwiejszy cykl ładowania,
- wyższa precyzja strzałów,
- wyrównana prędkość początkowa każdego strzału,
- dłuższa żywotność układu pneumatycznego,
- wysoka efektywność w niskich temperaturach,
- zmniejszenie masy karabinka.

Mocny i celny
Za celność oraz powtarzalność strzałów odpowiada gwintowana lufa o długości 450 mm, dzięki której już po krótkim treningu możemy uzyskać powtarzalne skupienie.

Wystrzelony śrut osiąga maksymalną prędkość początkową ok. 305 m/s (~ 16 J), dzięki czemu z karabinka możemy celnie strzelać nawet na dystansie 40-50 m.

Powiększona komora sprężania pozwala na przeprowadzanie samodzielnego tuningu, dzięki któremu możemy zwiększyć prędkość początkową śrutu.

System redukcji odrzutu SAS
W karabinku zastosowano opatentowany mechanizm SAS (Shock Absorber System), który pochłania znaczną część energii, która towarzyszy wystrzałowi wiatrówki. System SAS zwiększa komfort użytkowania, wydłuża żywotność mechanizmów wewnętrznych oraz chroni optykę przed wstrząsami.

Regulowany mechanizm spustowy Quattro Trigger
Jednym z najważniejszych elementów broni wpływających na jej celność jest oczywiście mechanizm spustowy.

W modelu  Hatsan 95 STG 4,5 mm producent zastosował dwustopniowy spust matchowy Quattro Trigger, pozwalający strzelcowi na indywidualne ustawienie długości drogi wstępnej i oporu.

Szeroki zakres regulacji zwiększa kontrolę nad strzałem, wpływa na celność i komfort strzelania.

Automatyczny bezpiecznik
W strzelectwie najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego po naciągnięciu sprężyny („złamaniu lufy”) następuje automatyczne włączenie bezpiecznika, który uniemożliwia oddanie niekontrolowanego strzału.

Przed oddaniem strzału należy każdorazowo wyłączyć bezpiecznik, który został dogodnie umiejscowiony w tylnej części komory tłoka. Wpływa to na wyjątkowo łatwe odbezpieczenia karabinka, które może odbywać się nawet bez zakłócania procesu celowania.

Światłowodowe przyrządy celownicze
Karabinek został wyposażony w dobrej klasy światłowodowe przyrządy celownicze tj. stałą muszkę oraz regulowaną w pionie i poziomie szczerbinkę.

Światłowody pręciki o kontrastowej (zielono-czerwonej) kolorystyce, znacznie przyspieszają zgrywanie muszki i szczerbinki, a dzięki wysokiej absorpcji światła, umożliwiając także strzelanie przy słabym lub szczątkowym oświetleniu np. po zmroku.

Jeśli chcemy spróbować swoich sił w strzelaniu na większym dystansie, na szynie 11/22 mm możemy również zamontować wybrany celownik optyczny. Szyna ma otwory na kołek stopujący, eliminujący problem związany z „utratą zera”.


 Dane Techniczne;

- Ilość szyn montażowych: 2
- Kaliber: 4,5 mm
- Klasa celności: rekreacyjna
- Możliwość zamontowania: celownik optyczny
- Odrzut: duży 
- Pojemność magazynka: 1 szt
- Prędkość początkowa: do 305 m/s
- Typ naciągu: klasyczny - łamany
- Typ szyny: 22 mm (weaver), 22 mm (picatinny), 11 mm (dovetail)
- Wykończenie kolby/osady: drewno
- Typ zabezpieczenia: bezpiecznik niekontrolowanego wystrzału
 -Ilość strzałów z jednostki zasilania: 1
- Typ zasilania: GAS RAM (sprężyna gazowa)
- Cechy dodatkowe: regulowany spust
- Kolor: brązowy
- Długość całkowita: 1125 mm
- Długość lufy: 450 mm
- Masa: 3800 g

Więcej informacji
Kod SKUKOL.053-190
ProducentHATSAN
Rodzaj zasilaniaGAS-RAM - Sprężyna gazowa
Możliwość montażu celownikaTak
Rodzaj kolbyDrewno
Luneta w zestawieNie
Rodzaj lufyGwintowana
MagazynekNie
Rodzaj naciąguKlasycznie łamana
Tryb strzelaniaJednostrzałowe
Kaliber4,5 mm
Stylistyka wojskowaNie
Rodzaj śrutuDiabolo
Przyrządy celownicze stałeTak
Energia początkowaDo 17 dżuli
EAN3435610804200
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Więcej z HATSAN
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com