Dalmierz Vortex Viper HD 3000 (LRF-VP3000)

Dalmierz Vortex Viper HD 3000 (LRF-VP3000)

Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Dalmierz Vortex Viper HD 3000 (LRF-VP3000)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: KOL.186-511
EAN: 843829120524
W magazynie
Wysyłka w ciągu 48H
1 939,00 zł

Dalmierz laserowy Viper HD 3000 to niezawodne narzędzie pomiarowe, z zachwycającym optyką HD, które pozwala szybko i precyzyjnie namierzyć cel oddalony nawet o 2743 m.

Vortex Viper HD 3000 to myśliwski dalmierz laserowy o imponującym zasięgu aż 2743 m, przeznaczony dla myśliwych, strzelców long shot oraz osób szukających urządzenia do precyzyjnego pomiaru odległości.

Viper HD 3000 ma 4 tryby pomiaru (Normalny, Pierwszy, Ostatni, ELR) oraz dwa sposoby pomiaru odległości (LOS, HCD), które pozwalają na oddanie każdego celnego strzału w terenie o różnym nachyleniu.

 

Dalmierz laserowy Vortex — precyzyjny dalmierz myśliwski z dożywotnią gwarancję VIP
 
Vortex Viper HD 3000 zachował kompaktową i stosunkową lekką konstrukcję ważącą jedynie 258 g, dzięki czemu to precyzyjne urządzenie można wygodnie przenosić na szyi lub na pasie przy użyciu sprężystego klipsa.

Dalmierz ma aluminiowy korpus z gumowym pancerzem, który chroni wrażliwą optykę przed uszkodzeniem w razie upadku oraz zapewnia stabilny i wygodny chwyt.

Urządzenie ma regulację dioptrii na prawym okularze oraz standardowy gwint do mocowania na statywie.

Użycie statywu do stabilizacji dalmierza zwiększa możliwości pomiaru małych obiektów szczególnie na większym dystansie.

Dalmierz jest wodoodporny i może być wykorzystywany w trudnych warunkach, dzięki dokładnemu uszczelnieniu konstrukcji, co zapobiega wnikaniu wilgoci, kurzu i zanieczyszczeń.

 

Viper HD 3000 ma krystalicznie czysty obraz niezależnie od warunków oświetleniowych, który zawdzięcza zastosowaniu systemu optyki HD Vortex pokrytej wielowarstwowymi powłokami XR Plus.

Antyrefleksyjne powłoki naniesiono na wszystkie powierzchnie powietrze-szkło, co wpływa na wysoką transmisję światła i zapewnia jasność obrazu także przy słabym oświetleniu.

Optyka HD ma wyjątkową rozdzielczość, skutecznie redukuje aberrację chromatyczną, zapewnia wierne odwzorowanie barw oraz ostrość pola widzenia do krawędzi, do krawędzi.

Soczewki chroni przed zarysowaniami i zabrudzeniem ultratwarda, odporna na zarysowania powłoka ArmourTek.

 

Wyniki pomiaru emitowane są na wyświetlaczu TOLED o zwiększonej transmisji światła, zoptymalizowanym pod kątem wykorzystania dalmierza w słabym oświetleniu.

Kontrastowe czerwone podświetlenie świetnie sprawdzają się w sytuacji, kiedy chcesz dokonać pomiaru ciemnego celu.

Układ optyczny o 7× powiększeniu ma szerokie pola widzenia zapewniające komfortową obserwację oraz śledzenie poruszających się obiektów.

Do największych zalet urządzenia należą potężny zasięg wynoszący ponad 2700 m (maksymalny zasięg pomiaru dla celu dobrze odbijającego wiązkę lasera) oraz niespotykaną dokładność pomiaru w zakresie 0,9 m.

Obiektyw o średnicy 25 mm ma kątowe pole widzenia o wartości 6°, a minimalny dystans pomiary wynosi zaledwie 5 metrów.

Parametry pomiaru Viper HD 3000:

  • Maksymalny zasięg pomiaru dla obiektów dobrze odbijających wiązkę lasera: 2743 m
  • Zasięg pomiaru dla obiektów słabiej odbijających wiązkę lasera np. drzewa, skały: 2103 m
  • Zasięg pomiaru dla obiektów słabo odbijających wiązkę lasera np. jeleń: 1829 m

W dalmierzu zastosowano technologię kompensacji kątowej HCD (Horizontal Component Distance) umożliwiającym oddanie precyzyjnego strzału na krytycznych dystansach.

Warto także podkreślić, że Vortex VIPER HD 3000 ma proste i intuicyjne menu, którego opanowanie zajmuje kilka minut.

Do obsługi urządzenia służą tylko 2 przyciski tj. włącznik pomiaru oraz przycisk aktywujący menu dalmierza. Pomiar wyrażany jest w 2 jednostkach tj. w metrach lub jardach.

Do zasilania urządzenia zastosowano baterię CR123, która zapewnia do 4000 pojedynczych pomiarów. Wymiana baterii jest prosta i nie wymaga narzędzi, dzięki zastosowaniu klapki wygodnie otwieranej klapki.

Kiedy poziom baterii spadnie do 25%, na wyświetlaczu pojawia się powiadomienie, które przypomina o konieczności zmiany źródła zasilania.

Użytkownik może również wybrać spośród 3 fabrycznie zdefiniowanych czas automatycznego wyłączania (15, 30 i 60 sekund) oraz 5 poziomów jasności wyświetlacza.

 

Vortex Viper HD 3000 oferuje następujące tryby pomiaru:

FIRST- oblicza odległość od celu na pierwszym planie

NORMAL- wyświetla odległość rzeczywistego punktu celowania

LAST- wyświetla odległość do obiektu na drugim planie

ELR- do pomiaru odległości na największych dystansach

HCD- tryb pomiaru odległości do celu znajdującego się na tej samej płaszczyźnie co dalmierz

LOS- tryb kompensacji kątowej do współpracy z kalkulatorem balistycznym.

Jak wykorzystać funkcje dalmierza?
 
NORMAL- dalmierz po włączeniu jest fabrycznie ustawiony w trybie NORMAL. Jest to tryb standardowy przeznaczony do większości zastosowań, zapewniający precyzyjny pomiar mocno oddalonych obiektów.

FIRST MODE- tryb przeznaczony do pomiaru mniejszych celów, które np. zwierzyny znajdującej się przed ścianą lasu, lub obiektami bardziej odbijającymi światło

LAST MODE- tryb do pomiaru na dużym dystansie, idealny do namierzania małego celu za grupą dużych obiektów np. zwierzyny za drzewami, skałami itp.

EXTENDED LASER RANGE (ELR -tryb pomiaru o zwiększonym zasięgu lasera) - umożliwia namierzanie małych mocno oddalonych celów, które słabiej odbijają promień lasera. ELR zalecany jest w sytuacji, kiedy tryb NORMAL nie pozwala nam dokonać właściwego pomiaru. W trybie ELR czas pomiaru jest dłuższy. Aby uzyskać precyzyjny odczyt, zaleca się używanie dalmierza na statywie.

LOS (The Line od Sight) - specjalny tryb pomiaru przeznaczony dla strzelców long shot, którzy strzelają na dystansach powyżej 457 metrów (500 jardów) w terenie o nachyleniu większym niż 15 stopni, korzystających z tabel, kalkulatorów lub aplikacji balistycznych korygujących opad pocisku. Pomiar zasięgu w trybie LOS mierzony jest bez poprawki balistycznej na nachylenie terenu. Większość aplikacji i kalkulatorów balistycznych zapewnia niezależną korektę nachylenia dla opadu pocisku, dlatego wymagają wskazania rzeczywistego dystansu. Podczas strzelania na długim dystansie w stromym terenie tryb LOS umożliwia obliczania korekty pocisku na wiatr ze znacznie wyższą dokładnością niż przy użyciu pomiaru HCD.

HCD-  to podstawowy tryb, używanym w strzelectwie i łucznictwie. Pomiar wyraża rzeczywistą odległość do celu znajdującego się na tej samej płaszczyźnie co strzelec. Wyświetlana odległość HCD jest korygowana o kąt strzału i nie wymaga dodatkowych poprawek przez strzelca. Zastosowania trybu HCD:

  • strzelanie z karabinu na równym podłożu na dowolnym dystansie
  • strzelanie z karabinu na dystansie do 640 m (800 jardów) w terenie o łagodnym nachyleniu (mniejszym niż 15 stopni)
  • strzelanie z karabinu do odległości 366 m (400 jardów) w terenie o umiarkowanym nachyleniu (od 15 do 30 stopni)
  • strzelectwo łucznicze

Ten produkt jest chroniony przez DOŻYWOTNIĄ GWARANCJĘ VORTEX VIP*

 

Marka Vortex Optics
Kątowe pole widzenia [°] 6
Liniowe pole widzenia na 1000 m [m] 104,6
Maks. zasięg pomiaru [m] 2743
Min. zasięg pomiaru [m] 5
Odległość od oka [mm] 15,5
Powiększenie [×] 7
Długość całkowita [mm] 107
Masa [g] 258
Średnica obiektywu [mm] 25
Szerokość [mm] 42
Wysokość całkowita [mm] 79
Elementy zestawu dalmierza bateria CR123, klucz imbusowy 2,5 mm, rzep do mocowania, klips, smycz na nadgarstek, futerał, pasek na szyję
Okres gwarancyjny Dożywotnia gwarancja VIP* firmy Vortex Optics
Producent Vortex Optics, USA

Więcej informacji
Kod SKUKOL.186-511
SymbolProducentaLRF-VP3000
ProducentVORTEX OPTICS
EAN843829120524
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Więcej z VORTEX OPTICS
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com